Zvenosotněnci (Talabheim)

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Našli jsme barák, odkud ten zaprodanec vyběhl. Smrdělo to tam krysami, když jsme přišli blíž, zjistili jsme tam skaveny. Schovávali se ve věži, krom dvou. Jeden utekl před Bezejmenným na zeď, ale spadl a zabil se. Druhého rytíř doběhl, ale následky špatné stravy se projevily, nedokázal si s ním poradit. Ani kulemi jsme ho nesrazili a Ilse se roztrhla zbraň. Další.

Medvěda zastavili ve dveřích, sesypali se na něj a bodali ho otrávenými čepelemi, až se svalil. Naštěstí se z toho vylízal, byla by ho škoda. Taky málem dostali Datlefa. Naštěstí Vertucio střílel ráz na ráz a kosil je oknem, Arbatov taky. Nakonec už to na ně bylo moc a uprchli sklepem. Ve věži jsme toho moc nenašli.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

30 – nájem lovců čarodějnic
20 – nájem tileánského kušníka

70 gc bonus za medvěda (210-140)

155 gc

9 – vodka x
10 – lano a hák, 2x
10 – lucerna, 2x
95 – jídlo, 2x

31 gc
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Čertův dráp

útočník, výhra (skaveni nesložili test LD, věž prohledána)

Soupeř: skaveni, Eshin (Viki), CP obrana věže (Martin)

Sestava: Orlov-Gorkyj, Arbatov, Rytov-Kosoj, Baršun, Bezejmenný, Datlef Krumholtz, Ilse Krumholtz, Vertucio, Šmak

Vyřazeni: Datlef Krumholtz, Šmak, Ilse Krumholtz

Zemřeli: -

Zisk: 175 gc, lichova kniha (kniha kouzel), 4 svitky (promrhány), sekera, kuše, luk, halapartna, obouruční kladivo z gromrilu

444 - kovárna
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Tož sme v knajpě debatovali, jak vyrazit do teho Čertova drápu. Neměli jsem žádného průvodce, ale možná bysme mohli koupit na trhu mapu. Naštěstí přišli do hospody nějací Jižani, prý z Bertonnie či tak nějak. Vedl je šlechtic na první pohled, řádný chlap ve zbroji se vznešeným pohledem. A že prej taky do té ďábelské věže vymýtit zlo. Slovo dalo slovo, prý mají průvodce, tak půjdeme s nimi. Nakoupili jsme hromadu zásob, známe to ze severu. Naštěstí se průvodci nespletli, našli jsme to dobře. Údolí plné divné mlhy v tom z ní vyjel bezhlavý jezdec na přízračném koni a rovnou k nám. Šípy se od jeho zbroje odrážely jako kamínky házené dětmi. Pak se ale otočil a zase odjel do mlhy. Roland, vůdce Bertonců, se hned hrnul vpřed, tak jsme běželi za ním, Arbatov nakoupil vodku, to nám pomohlo. U věže se už řezal přízrak s nějakými dalšími lidmi, podle oděvů taky Kislevany. Kosil je jako obilí i s medvěděm. Do věže vběhli jenom dva!

Pak se přízrak vrhl na nás, ale takový špinavý chlapík na něj vystrčil holou řiť. Chechtali jsme se po vodce jak blbí, Bertoňáci běželi do věže a házeli jsme a stříleli po přízraku. Nakonec měl v sobě zasekanejch asi dvacet sekyr a spoustu šípů a svalil se. My se moc netrefovali, holt vodka! Bertoníci nic nepili, tak měli mušku dobrou. Chvála jim!

Dole pak další problém, Baršun neprošel chodbou, ne a ne. Běželi jsem dopředu, ale byli tam už jen stíny velkých krys mizící v chodbách. Kislevani pryč. Kosoj to dál zkoušel s medvědem, my šli dál a hrnuli skaveny chodbou. Nakonec se vyřítili na nás, když je Roland se svými knechty stiskl v chodbách z druhé strany. Dal jsem jednomu ránu z pistole, tak skolila krysáka za ním! To se muselo vidět. Bezejmenný a Datlef se hrnuli dopředu, ale Datlef v té tmě blbě viděl a koupil to. Odtáhli jsme ho pryč a skaveni mezitím utekli, čert ví kudy.
Mezitim lezl do věže kouzelník s trolem, zahlíd Kosoje a hodil po něm kouzlo, málem ho uškvařil. Baršun skočil na trola a zametl s ním, Kosoj srazil čaroděje. Ale když ho chtěl obrat, byl pryč, rozplynul se jako dým.

Mezitím se Roland dal do otvírání nějaké truhly v místnosti s kostrama, slyšeli jsme to nelidské kvílení. Akorát po vodce jsme si nebyli jistí, zda kvílí Bertonci nebo přízraky. My zatím prohledávali pavoučí doupě, vylezl pavouk jako stodola a pár menších. S těmi nebyl problém, ale ten velký byl pořádně tuhý. Kousl Ilse a Šmaka, byli jako mrtví, mě srazil nohou k zemi. Naštěstí ho Baršun, Bezejmenný a Arbatov zdolali.

Pak jsme šli zpátky, Roland z druhé strany. Málem ho smetla past. Pak se vrhli vpřed, my za nimi, ale chodby byly úzké. Slyšeli jsme boj a zaříkání temnou řečí, pak výkřik hrůzy. Bertonci to zvládli, ale Roland byl pryč, úplně. Prej ho to vcuclo někam do temnot. Pak ten s tou holou prdelí povodmykal všechny dveře, že von to bude nějakej štíploruka? Pohandlovali jsme poklady, já dostal svitky, ale spadly mi do ohně, když jsem je zkoušel číst. Ale tak nějak mě od té doby svrbí jazyk. Magie!

Lichovu hůl si nechali, prej se jim bude hodit. Mám jeho knihu, je to nějaký starý foliant. Ještě ze mně bude učenec, možná si pořídim i monokl! Našli sme eště takovou bránu do temnot, Bezejmenný ji prohledal, jestli Roland neni tam. Nebyl, ale přines nějaký zlato. To sem mu zabavil, protože složil slib chudoby, tak aby nebyl v pokušení.

Cesta zpátky proběhla dobře, měli sme vodku a to je hlavní. Akorát mi přišlo, že toho v Ćertovo prdeli moc nebylo, na to kolik keců se kolem toho nadělalo.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvenosotněnci (Boj o Talagaad)

Příspěvek od DenGrasse »

Před 1. kolem Boje o Talagaad

196 gc + 31 gc = 227 gc

30 – těžká zbroj
40 – dva mladíci
20 – nájem kušníka
15 – zlevněný nájem lovců čarodějnic

50 – 2 vojáci (a 25)
36 – zápalné šípy – 3 bitvy

36 gc
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvenosotněnci (Boj o Talagaad)

Příspěvek od DenGrasse »

Upír na náměstí (scénář 61)

prohra (gang Černé vdovy získal více BV)

Soupeř: CP upír + vesničani, Lahmie (Anurin)

Sestava: Orlov-Gorkyj, Arbatov, Rytov-Kosoj, Baršun, Bezejmenný, Datlef Krumholtz, Ilse Krumholtz, Vertucio, Šmak, Urašvili, Čulakov, Šaklovityj, Trifonyč

Vyřazeni: -

Zemřeli: -

Zisk: 80 gc

44 - blázen
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvenosotněnci (Boj o Talagaad)

Příspěvek od DenGrasse »

Tož sme zkejsli v prašivym Talagaadu, město je kvůlivá vampýrom uzavřený. Je uzavřený málo, protože se prej vampýr producíruje po tržišti a mámí tam lidi. Hned sme na něj vlítli, ale byla tam tma jako v pytli. Poslal jsem dopředu ty dva s lampama, ale viděli sme jenom barák. Arbatov ho zapálil šípem, když se snažil posvítit a vod něj chytnul celej blok. Upír se zdekoval a my taky, každej na jinou stranu. Pak se začali trousit vesničani, prej je po upírovi. Osvobodila je od něj nějaká ženská. No dobrá, tim líp. Šli sme se podívat, ale zase zmizel. Asi to nebylo naposled, co ho vidíme, tydle zrůdy se daj těžko zabít.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvenosotněnci (Boj o Talagaad)

Příspěvek od DenGrasse »

Mezi 1. a 2 kolem

116 gc

zlodějské náčiní - 28 gc
Lehká zbroj, štít – 15
2x lehká zbroj, štít, meč – 44

záloha z univerzity - 140 gc

nájem žoldnéřů - 50 gc

119 gc
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvenosotněnci (Boj o Talagaad)

Příspěvek od DenGrasse »

Hlídání Univerzity (scénář Infiltrace)

prohra (nesložen test LD)

Soupeř: Skaveni, Eshin (Viki), Posedlí (Martin)

Sestava: Orlov-Gorkyj, Arbatov, Rytov-Kosoj, Baršun, Bezejmenný, Datlef Krumholtz, Ilse Krumholtz, Vertucio, Šmak, Urašvili, Čulakov, Šaklovityj, Trifonyč

Vyřazeni: - Orlov-Gorkyj, Bezejmenný, Datlef, Ilse, Šmak, Urašvili, Čulakov, Šaklovityj, Trifonyč

Zemřeli: - Trifonyč

Zisk: 65 gc
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvenosotněnci (Boj o Talagaad)

Příspěvek od DenGrasse »

Přišel za námi enten čáryfuk, že prej Univerzita potřebuje pomoc. Byli sme mrzutí, pač vodka došla a Kosoj pravil, že je třeba ji pořádně shánět. Arbatov ale říkal, že možná bude ve vnitřnim městě a tak ho přesvědčil. Šli sme do města, ale ani tam vodka nebyla. Strčili nás někam do podzemí, že prej tam řáděj krysy, tak aby se těm knihám nic nestalo.

Žádný krysy tam nebyly, ale přihrnuli se skaveni, řek bych že ty samí co byli v tej Čertovej řiti. A s nima ten čaroděj, akorát už neměl trola, ale bandu divnejch zjevů. Dali sme se do nich, ale bez vodky to nešlo, byli jsme slabí jako koťata. Trifonyč, ten novej, to dostal, ta zrůda co šla s čarodějem ho spálila na škvarek. Ostatní sme teda vyvázli, i když já sám jsem měl na mále.

Kdyby nám ty troubové v talárech řekli, vo co de, mohli sme někoho eště zavolat, ale todle se nedá. Propříště si musim pamatovat, že sou to učenci a ne vojáci.

Vrátili jsme se zpátky, jen ještě nakoupili jídlo, prej je v Talagaadu hlad.
Odpovědět