Mordheim - main topic

Moderátor: Leif

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kuba »

Já souhlasím se Standou, nové věci bych nedodělával, držel bych se už vytvořených gangů. Je jich celkem dost. Jasně, že je to celý v podstatě fanouškovskej projekt - včetně většiny těch gangů - ale jedinou alternativou by bylo si to dělat sami, a my jsme taky fanoušci :D . Já milerád využiju toho, že už si s tim někdo tu práci dal a hlavně - až budeme nadávat na nevyváženost, tak budeme nadávat "na ně", a nikoliv na sebe navzájem.
Já jsem si udělal gang trpaslíků a všichni maj trpasličí sekery a pušky, nikdo nemá nic od Bauhausu 8-) .
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Shadowalker »

Však to navrhoval Grass to dodělání. Já jsem jen vyjádřil žal nad tím, že tam nejsou mé oblíbené ještěrky. Spíš počkám, než se naučíte pravidla a pak to třeba vyzkouším :twisted:
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Leif »

Souhlasím se všema, ale kloním se k názoru Kai. Nejjednodužší je vzít hotová pravidla a jenom přiřadit vlastní historii a modely.

Lizardi mi do říše stejně moc nepasujou. Libor může zahrát elfy nebo platí má nabídka, že mu půjčím/věnuji nějaké modely k říši.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 877
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od DenGrasse »

Mě je fuk jestli tam ještěrky budou nebo ne, beztak jsou tam všichni ostatní. Jen pokud by měl Libor fňukat že tam nejsou a kvůli tomu nehrát, přišlo by mi lepší je dovymyslet.

V podstatě jsem poukazoval na to, že odvolávat se na "už vytvořené" je nesmysl, protože je vytvořili lidi, kteří tomu hoví stejně nebo i míň než my.

Kluci z Plzně udělali jen to, že sebrali co k tomu kde kdo napsal a shrnuli to dohromady (a přeložili, což je sice záslužné, ale asi bychom si poradili i s originálem, nehledě k tomu, že některé překlady jsou trochu zavádějící) a vymysleli / upravili něco sami. Popravdě mi některé úpravy nepřijdou zas tak povedené, zejména z toho zlevnění zbrojí a střelných zbraní jsem poněkud rozpačitý.
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kai Rivienta »

Ahoj všichni
Pečlivě jsem pročetl pravidla o nákupech a dospěl jsem k tomuto názoru:
Pokud hráč staví nový gang, používá nákupy ze svého vlastního armádníku. Znamená to, že provedl nákupy někde doma, za ceny které tam platí a bez omezení dostupností.
Pokud hráč nakupuje mezi dobrodružstvími, nakupuje zásadně ze zboží, které je dostání v Mordhaimu, to znamená věci v ceníku a za ceny s dostupnostmi, ze sekce: co se děje mezi dobrodružstvími.
Jestliže má někdo vybavení, které v ceníku mezi dobroddruřstvími není a může je koupit jen ve svém vlastním vybavení, může je tedy koupit právě jen na začátku a pak už jen ukořistit, nebo koupit od jiného gangu.
Krom toho jsem zjistil, že jsem hrál špatně pravidlo o stupiditě a také jsem chybně udělal schopnosti u svých hrdinů - Hrdinové nesmějí mít více schopností, než rozdělených bodů do atributů - sice jsem schopnost nepoužil, ale u obou panošů mi padla schopnost a ani jednou navýšení atributu. Takže jsem se rozhodl, že začnu gang znovu. Je to jednodušší, než začínat znovu později.
Pro Martina (Leifa): připiš si 82 zl, jako výkupné za hrdinu. (je tak stanovena minimální cena, to znamená, že cena k vyjednávání může být vyšší, nikoliv však nižší). Prosím o Vaše zasvěcená stanoviska k části nákupů. Ostatní berte jako informaci. S
Pokud bychom se dohodli, že si budeme vytvářet vlastní frakce, potom nezbytně dojde ke změnám existujících frakcí a bude to pak jiná hra. Jak tak znám touhu minimálně poloviny z nás po maximálním natunění a schopnost zdůvodnit prakticky cokoliv (viz kalistonský vetřelec), asi bychom museli stanovit komisionální povolování gangů a stejně by to ve výsledku vedlo jen k rozladění (třeba mému) a tak raději, byť nerad, oželím jednoho hráče, který tam nemá rasu, po které touží, než jako obvykle, zazdít celý projekt. S
Ještě k cenám zbrojí a střelných zbraní:
Pokud posoudím ceny statisticky k cenám modelů a k výnosům dobrodružství, zdají se mi ceny zbrojí v pohodě (vyšší ceny základních zbrojí by neodpovídaly jejich statistickému významu) Otázka vzácných zbrojí a jejich ceny může být věcí diskuze ale už samotná jejich dostupnost podle mého názoru z nich dělá relikty. Vyšší cenu palných zbraní s ohledem na jejich statistickou účinnost a možnost zničení považuji za nesmyslnou. S
Naposledy upravil(a) Kai Rivienta dne 11. 12. 2013 17.05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Shadowalker »

Kai Rivienta píše:byť nerad, oželím jednoho hráče, který tam nemá rasu, po které touží, než jako obvykle, zazdít celý projekt. S
Přesně tak, já klidně budu sedět doma, nebo hrát něco jinýho. Sice mě trochu mrzí, že si myslíš, že bych si dělal takové kreatury a navíc bez konzultace s ostatními, ale žádnej problém.
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kai Rivienta »

Jedná se mi spíše o to, že jakmile necháme vytvořit nejen novou frakci, ale i jednotlivé nové modely, otevřeme Pandořin sekretář. Konečně pokud si vzpomínám, nepřišli Ti lizardi nikterak přetunění ani ve WFB8, zatímco mně připadají, jako něco z jiné hry. S
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kuba »

Kai Rivienta píše: ...může je tedy koupit právě jen na začátku a pak už jen ukořistit, nebo koupit od jiného gangu.
Také jsem si to pročetl a obchodování mezi gangy je tam výslovně a zdůrazněně zakázáno. Držel bych se toho. S nakupováním za ceny ze základní knihy nemám žádný problém. Ale pořád tam platí, že bojovníci NEsmí používat zbraně a zbroje, které nemají v tabulce pro svůj gang, pokud si na to nekoupí zvláštní schopnost. Můžou je ukořistit a prodat, můžou si je i koupit, ale nemůžou je používat v bitvě. To tam také výslovně stojí. Prostě trpaslíci nikdy nemůžou střílet z luku, pokud si na to nekoupí poměrně cennou dovednost.

Opět souhlasím se Standou. Je tam tři prdele gangů, máme modely asi na 3/4 z nich. Já taky hraju trpaslíky a půjčil jsem si modely od Standy a Leifa, i když bych mohl hrát Dark elfy, které mám. Tak si Libore udělej HElfy, ti tam jsou, nebo si vytvoř cokoliv z lidí, orků, nemrtvých... máme toho dost a dost.

Díky za upozornění, že schopnost si můžu vzít až po přidělení atributu, to jsem také opomněl, a tak si to přehodím.

Jo, a vítězný gang si hází o jednou kostkou navíc při hledání chaotitu. To jsem nevěděl.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 877
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od DenGrasse »

Kai Rivienta píše:...
Jj, asi by to tak mělo být, i když myslím u vlčího pláště Middenheimerů je napsáno cosi v tom smyslu, že jeho cena zahrnuje cestu do Middenheimu nebo něco tak.
Kai Rivienta píše:Vyšší cenu palných zbraní s ohledem na jejich statistickou účinnost a možnost zničení považuji za nesmyslnou.
No problemo... jen aby sis to pamatoval, až jí rytíř koupí z odstřelovačky... :mrgreen:
Když jsem říkal "tvořit není problém, nemyslel jsem, že bycho redesignovali frakce, ostatně, kdo by se s tím chtěl dělat? Nadefinovali bychom jen tu jednu, podle nějakého úzu, který platí obecně (ty parametry začínajících postav jsou si napříč systémem dost podobné). Jen s magií by asi byl trochu problém.

Za mne jedinej skutečnej čít jsou Marienburčani se svými 100 zlatými do počátku navíc, to je maso. Bohužel je to už v základních pravidlech. Ale popravdě nevim jestli Martin stavěl z 500 nebo 600 bodů.

EDIT: i když je pravda, že v kampani je to jen dočasná výhoda, takže hlavní síla je při náhodných bitvách.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Shadowalker »

Kai Rivienta píše:Konečně pokud si vzpomínám, nepřišli Ti lizardi nikterak přetunění ani ve WFB8, zatímco mně připadají, jako něco z jiné hry. S
To Ti ale připadá polovina armád ;). Lizardi určitě patří mezi silnější armády, to nezpochybňuju...
Kuba píše:Opět souhlasím se Standou. Je tam tři prdele gangů, máme modely asi na 3/4 z nich. Tak si Libore udělej HElfy, ti tam jsou, nebo si vytvoř cokoliv z lidí, orků, nemrtvých... máme toho dost a dost.
Spíš si neudělám nic a budu hrát něco jinýho. Žádnej velkej problém v tom nevidím...
Odpovědět