Mordheim - main topic

Moderátor: Leif

Odpovědět
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od OneIceOne »

Problém je, jak z toho ten Shadowrun udělat. Máme tu x gangů, z toho prostě neuděláš skupinu na normální sezení. Kdo budou běžci, vůdci gangů? To moc nejde.

Obecně přemýšlím nad novou kampaní do hry. Chtěl jsem zkusit nový prvek, aby to nebyly jen scénáře. Záměr byl buď navázat na to dobrodružství, která se budou odehrávat, jak klasika sezení Shadowrunu, ale tady prostě nevím, kdo by hrál jaké charaktery. Napadlo mě to udělat prostě písemnou formou, kdy by se příběhy gangů odehrávaly na jednotlivých fórech psanou formou, otázka je, zda by nás to bavilo. Druhou je prvek strategie, kdy by gangy mohli těžit z ovládaného území. Pojmout to trochu jako slavnou HOMAM s rp pozadím.
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od Kai Rivienta »

Shadowalker píše:Mně třeba přijde nejlepší, když by se v kampaních s každým hráčem hrálo co nejvíc RP. Třeba aby skaveni byli součástí hierarchie, protože tak to skoro vždycky je. Kdyby to bylo v podstatě jako shadowrun a jen ty bitvy by se řešily na bitevním poli. Takhle to na mě z dálky působí víc jako trošku nucený, protože hráči mají na výběr z pár scénářů a můžou toho dělat relativně málo. Možná se pletu, ale fakt to tak vypadá. Je ale pravdou, že by s některými hráči byla poměrně těžká dohoda a od GM by to vyžadovalo opravdu svatou trpělivost. Nevím jestli z toho příspěvku úplně vyniklo, co jsem tím myslel, kdyžtak upřesním.
Neumím si to moc představit. Samozřejmě je možné zahrát nějakou část RPG. S některými hráči, třeba s Leifem a trochu s Redem ji hraju. S ostatními, kteří se na mne neobracejí s podněty, ji nehraju. Je to prostě dost na hráčích, jak jsou aktivní a co od toho chtějí. RPG je samozřejmě omezeno okruhem příběhu. Z upíra, skavena, bretonského rytíře, tyranosaura a licha se těžko dá udělat jedna parta, která bude kooperativně bojovat proti světu. U hráčů dost obvyklým snahám, ignorovat cokoliv, co se děje a hrát si něco dalšího, co jim přijde jako docela prima nápad, ale s příběhem tažení to nesouvisí, ze zcela pochopitelných důvodů, příliš vstříc nevycházím.

Ostatně nová DMka jsou vítána, ale pokud to vyzkoušíš, očekávám, že sám záhy shledáš, že jediná cesta, jak to dělat, spočívá v tom, že si zázemí vymyslí sám hráč frakce a DM mu v rámci takového příběhu může přihazovat, ale vymýšlet 5 samostatných RPGéček a hrát je během týdne s pěti hráči asi moc nejde. Samozřejmě pokud to nebyl koboltí plán, jak nás přimět, abychom hráli jednou za měsíc až dva.

Jinak z příspěvku jsem hlavně nepoznal, jestli bys to pak hrál. S
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od Kai Rivienta »

Skočil na mne nějaký virus a tak ležím jako lazar, uvidím, jestli se dám do zítřka trochu dohromady, kdyby ne, hrajte beze mne bestie. S
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od DenGrasse »

Tak hoď nějakej popis scénářů ať víme co máme vlastně hrát...

Teda co mají, protože já se nakonec nezúčastním, leda o dost později.
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od Kai Rivienta »

Bestie jsou celé Leifa. Mně je tak blbě, že popis dohromady teď nedám. S
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od Kai Rivienta »

Tak je mi dneska trochu líp, i když pořád žádný zázrak. Tak snad večer dorazím. S
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od Leif »

Dnes se na poslední chvíli omlouvám, protože potřebuju zůstat doma a hlídat Šárku. Mordheim by se měl přesto hrát. Klíče předám Liborovi.
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od Leif »

Dnes nedorazí Grass, Kemenik možná přijde... ještě napíše mezi 5 a 6.

Zahrajeme závěrečný scénář z obležení Ravensteinu (Kai x Thoran).
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od Leif »

V úterý 8 a 15. 4. nebudu na figurkách. Klíče má Sindyr.
Thoran
Legionarius
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 2. 2011 20.27

Re: Mordheim - main topic

Příspěvek od Thoran »

Dnes nedorazim.
Odpovědět