Mordheim - main topic

Moderátor: Leif

Odpovědět
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kai Rivienta »

Shadowalker píše:Spíš si neudělám nic a budu hrát něco jinýho. Žádnej velkej problém v tom nevidím...
No, to je opravdu škoda. Už takhle se málokdy vídáme, ale chápu to, mně se také nechce hrát 40ku (nelíbí se mi pravidla, comba, ani ceny modelů v korunách) a tak využívám členství v klubu, v poslední době, jen občas. S
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kai Rivienta »

Ještě jsem si četl o zlepšování hrdinů za peníze, zjistil jsem však, že se stejně jako omezení atribut kontra schopnost vztahuje jen na jednotlivé bitvy a nikoliv na kampaň. Pro kampaň tedy není možno za peníze kupovat atributy ani dovednosti na začátku, kdežto v kampani je možno mít dovednost bez navýšení atributu. S
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kuba »

Aha, takže to mám správně, poněvadž jsem to ještě nepředělával 8-)
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Leif »

"obchodování mezi gangy je tam výslovně a zdůrazněně zakázáno"
-píší tam mezi určitými gangy a já jsem myslel, že nemůžeš obchodovat se svými racial enemy (podle tabulky spojenectví).

Taky jsem četl to vybavení a souhlasím s Kai. Jen když gang naverbuje nové posily, tak by měly být vybaveny z úvodní tabulky. Všechno ostatní se musí nakupovat ze základních pravidel a případně házet na dostupnost.



Stavěl jsem za 600zl. Popravdě jsem si na začátku nevšiml, že mám tuto výhodu jako jediný gang. Taky mám zčítovanou cenu těžkých zbrojí 10zl místo 30ti. Ale na začátku jsem si toho nevšiml a tak jsem dal halapartníkům za stejnou cenu lehčí zbroj (čímž jsem promarnil 60 zl)

-hrál jsem špatně těžkou zbroj... moji hrdinové ji nemohou používat (leda zbroj z ithilmaru)
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Leif »

Napsat, že na Libora kašlem, bylo přísný

Snad se neurazil napořád... konečně někdy má taky poněkud neetiké poznámky (třeba když říkal, že bych se s hráči RPG (Grasem, Kai, Petrem) nezahazoval, pokud bych měl soupeře na 40ku).

Gangy jsem začal prosazovat hlavně proto, abychom našli nějaké nové herní ohnisko, kterého by se mohlo účastnit co nejvíc lidí (i táta - otrávený z normálního WFB) - ne proto abychom se urazili a nehráli spolu (takže se raději smířím i ještěrkami v jakémkoli slohu)

Jinak moje nabídka panáčků pro Libora trvá (když mu nebudou vadit lidé/orci).
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Shadowalker »

Kai Rivienta píše:No, to je opravdu škoda. Už takhle se málokdy vídáme, ale chápu to, mně se také nechce hrát 40ku
Jasná věc, já jsem ostatně začal hrát 40ku, protože nebyli hráči na fantasku... KAždopádně Tě (a vás všechny) rád vídám a nevidím problém v tom se vídat u různých her...
Leif píše:Napsat, že na Libora kašlem, bylo přísný. Snad se neurazil napořád...
Já jsem v pohodě, ani trochu uraženej.
Leif píše:konečně někdy má taky poněkud neetiké poznámky (třeba když říkal, že bych se s hráči RPG (Grasem, Kai, Petrem) nezahazoval, pokud bych měl soupeře na 40ku).
Tohle mi ale DOST vadí. To jsem opravdu nikdy neřekl. Mohl jsem říct, že kdybys měl soupeře, tak bys hrál 40ku to vůbec nevylučuju, ale "zahazovat se"...? To jsem tedy opravdu nepoužil. Ostatně RPG hraju taky (ikdyž teď málo, protože se hrávalo v úterý), takže říkat to takhle by mě ani nenapadlo :evil:
Leif píše:Gangy jsem začal prosazovat hlavně proto, abychom našli nějaké nové herní ohnisko, kterého by se mohlo účastnit co nejvíc lidí (i táta - otrávený z normálního WFB)
Já jsem s tím v pohodě. Vítám další (staro)nové hráče.
Leif píše:ne proto abychom se urazili a nehráli spolu (takže se raději smířím i ještěrkami v jakémkoli slohu)
Už se dost opakuju, ale přesto: Nejsem uraženej/naštvanej/zhrzenej. Nechce se mi teď učit další pravidla, když jsem se (sotva) naučil 40ku. Na ještěrkách netrvám, jen to snižuje moje nadšení pro Mordeheim. Až mě omrzí 40ka, tak to klidně zkusím buď s elfama, nebo využiju Leifovu nabídku na půjčení. Prostě pohoda jazz...
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kai Rivienta »

No, já navrhuji celkově ubrat vášní ze všech stran. Scházíme se, protože jsme přátelé. Hrajeme hry když nás baví a jestli někdo občas něco plácne, konečně může se to stát i mně, neboť také vždy neohlídám formu sdělení a popravdě někdy ani obsah, jistě to nemyslí nijak zle. Takže si snad navzájem neroztrháme občanky, protože někdo má radši to a jiný ono. S
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kai Rivienta »

Myslím si, že pro Libora by bylo nejlepší si zahrát za Bretonce. Nemusel by se u nich učit skoro žádná pravidla :lol: A tak mu je v případě zájmu rád poskytnu. S
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Shadowalker »

Takže jsem zkusil s Viktorem jednu bitvu a...

Moje nadšení to tedy moc nezvýšilo. Jak se dá hrát proti gangu, který má rozděleno třeba 200 zlata a dost zkušeností? Začátečnický gang nemá ani stín šance. V podstatě jsem bojoval 4 elfy proti 10 skavenům. Navíc ve scénáři, kde to poměrně dost vadilo (ok, to je prostě smůla). Nemohl jsem se k nim vůbec přiblížit, protože by mě prostě umlátili čepicema. Řeší se tohle nějak, nebo má člověk prostě smůlu? Navíc mi klasicky umřela hlavní postava, takže to asi je znamení :D

Jak se řeší, kolik modelů se vejde do boje proti jednomu modelu? Stačí bojovat i "přes roh", nebo musí být "full kontakt"?

Jinak tady jsem našel Lizardy, tak na to koukněte, jestli jsou tak přetuněný, nebo jestli je to v rámci možností normální. Vezměte v potaz i výhody vašich armád, než řeknete, že jsou moc zlý. Každopádně se nebudu zlobit, když řeknete, že jsou "z jiné hry".

http://www.hong-crewet.dk/Mordheim/Warb ... arband.pdf
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mordheim - válka gangů

Příspěvek od Kuba »

Shadowalker píše:Jak se dá hrát proti gangu, který má rozděleno třeba 200 zlata a dost zkušeností? Začátečnický gang nemá ani stín šance.
... blbě. Taky jsem přesvědčenej o tom, že ty rozdíly mezi gangy se už po pár hrách mohou stát neúnosnými.
Pravidlově se to řeší pouze tak, že pokud slabší tým vyhraje, získává více zkušenosti. A přesto - i tým, který prohraje, získá alespoň nějaké zkušenosti a zlato, takže se sice pomaleji, ale přece jen vyvíjí.
Jinak si také myslím, že některé faktory náhody jsou v těch scénářích tak veliké, že silnější gang klidně může dostat na prdel i od slabšího... Ale to ho porazí hra, nikoliv protihráč :?
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Odpovědět