Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Lego »

Cau, tak jeste jedno pravidlo co jsme myslim zahrali blbe...

Strileni pres jednotky - strileni pres vlastni jednotky DAVA cover nepriteli. Vyjimkou je kdyz strilejici model je vetsi nez jednotka pred nim. Napriklad Walker strilejici pres marinaky je v pohode. Posuzuje se tedy opravdu pozice strelne zbrane a cile. Venomy, Raidery a podobne muzou bez problemu strilet pres pesaky protoze nestrili SKRZ ne.

Toto ovsem neplati pro modely te same jednotky. Napriklad pokud Lascannon vzadu strili pres vlastni 4 marinaky ve squadu, tak zadny cover neni.

A vice versa. Wraithknight nedostane cover od guardianu co stoji pred nim. Stejne jako Tervigona od Gauntu. Aby prisera dostala cover, musi mit zakryto aspon 25% ze sve viditelne plochy z pohledu alespon jednoho modelu ze strilejici jednotky.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

No já si taky u tervigony cover za gaunty nepočítal, ale třeba hive gurada za gaunty podle mě cover dostane. Co jsme neměli vyřešeno je, jestli třeba ten dreadnaught může volně střílet přes své vlastní jednotky - tak je dobře, že jsi to objevil. V zásadě to teda znamená, že dreadnaught kterej jde za mariňákama jim stříli přes hlavy bez postihu, ale sám má kryt za ty mariňáky (protože ty mu sahaj do pasu), jestli to správně chápu.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Lego »

Jj. Obecne to tak bude, pokud ty marinaci pred nim nebudou tak blbe rozmisteny ze mu nezakryjou ani 25% facingu.

Co se tyce Hive Guardu - Any model covered by at least 25% does get a cover save... takze tak.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Lego »

Jeste drobnost. To jak to pisu ja je podle me spravny a logicky vyklad pravidel - tedy RAI. A hraje se tak 99% friendly games.

Ale vzhledem k tomu jak jsou pravidla napsana, tak jakakoliv intervening unit dava 5+ cemukoliv co je za ni I KDYZ JE 100% viditelny. Tzn dva Eldar Guardiani daji 5+ save Wraithknightovi prestoze nezakryji 25%. Takhle se to, jak jsem se doptal, hraje na turnajich. Toto v podstate rika ze zatimco za terenem musis mit schovano 25% alespon proti jednomu modelu ze strilejici jednotky, tak u "intervening units" toto neplati a staci kdyz tam ta jednotka proste je.

Tenhle vyklad turnajovych pravidel se zaklada ciste na "rules as written" bez jakykolich spekulaci a predpokladu.

Zajimave rozpory... ale zda se ze vetsina lidi je s tim smirena. :-D
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

Tak jsme včera se Syndirem objevili, že se může hrát až do 7. kola - po 6. kole se hází a hra ještě pokračuje na 4+.

Vzhledem k tomu, jak to na stole vypadalo v našem turnajovém utkání s Liborem, by to ale výsledek bitvy nezměnilo - dopadlo by to úplně stejně, respektive pro Libora hůř.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Kuba píše:Tak jsme včera se Syndirem objevili, že se může hrát až do 7. kola - po 6. kole se hází a hra ještě pokračuje na 4+.
Já to minule říkal, ale vy jste byli moc přesvědčiví :D
Kuba píše:Vzhledem k tomu, jak to na stole vypadalo v našem turnajovém utkání s Liborem, by to ale výsledek bitvy nezměnilo - dopadlo by to úplně stejně, respektive pro Libora hůř.
Spíš stejně. Neměl jsi tam žádné velké monstrum a mohlo se mi podařit někoho tu jednotku úplně vlevo vystřílet. No... šance na to byly dost malý, ale mohlo se zadařit.
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

Měl jsi na stole čtytři jednotky - 3 warriory u objectivu na druhym konci bojiště, rozbitou bárku která nikam nedostřelila, letadlo a immortaly locknutý v combatu. 20 termagantů v budově bys fakt jednim letadlem nevystřílel.
Kdyby přišlo další kolo, akorát bych si doběhl k tomu objetivu s tou velkou jednotkou a navíc bych vzal i Linebreaker.
Jinak se Syndirem jsme včera zahráli vzácnou remízu - každý po dvou objectivech, Syndir first blood a zabití warlorda, já taky warlorda a linebreaker. Pro mě úplně stejná situace jako s Liborem - na začátku mi kostky naplivali do xichtu a po jednom kole se mi zhroutila úderná formace, pak jsem měl smůlu na smůlu a na konci hry naopak naprosto neuvěřitelný štěstí na savy :roll:
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Myslím, že hůř by to pro mě nedopadlo, ale líp taky ne, takže super, že se nic nestalo. Ještě by se měla házet ta tma...

Tak Syndirovi gratulace za remízu s Kubou.

Kubovi gratulace k vyhranému turnaji. Bylo to teda o fous, ale je vidět, že tyranidi nejsou tak neschopní jak se nám snažil Kuba namluvit ;)
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Lego »

Kubo, poznamka - Jump a Jetpack units nemuzou do transportu. Je to u transportu primo napsany v BRB.

Kdyz prohodis ty assaultaky do DS a termiky do LR tak by to i melo byt vyrazne efektivnejsi. :-) A oboji trosku prekonfigurovat.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

Máš pravdu v tom prvnim. Nejde to. Nevšiml jsem si toho.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Odpovědět