Kampaň - WH 40K

Moderátor: Leif

Odpovědět
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Leif »

Navrhuju,aby se nase bitva orku s necrony pocitala jako nerozhodna,pokud to kampan umoznuje,protoze jsme vyhrali pouze diky hodu kostky v pripade nejasnych pravidel.Pozdeji jsem nasel,jak by se to melo hrat a bylo by to pro nekro daleko vyhodnejsi.
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Tohle neni turnaj... Žádný vítězství, prohry ani remízy se tu snad nepočítají, ne? Důležitý je, že se zkouší nové scénáře a hrají se zajímavé hry.

A neboj se tolik toho Libora Leife :D . On sice křičí, ale je to hodnej kluk :lol:
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Lego »

Ja mam taky poznamku - je pravda, ze pro Filipa byl scenar HODNE nevyhodny. Sice nemel na Dark Eldary dobre postaveny list (vsechno kratky dostrel a jedinou jednotku s dlouhym dostrelem omezoval night-fighting) a Deployment nebyl prilis stastny, ale myslim ze i tak me scenar hodne zvyhodnil. Za celou bitvu vystrelil jen jednim jedinym markerlightem a nicim jinym, protoze jsem se proste drzel na hranici meho dostrelu, ktery byl diky Nightshieldum o 12 palcu delsi a v poslednim kole jsem si akorat dosel pro Krooty kdyz mu na stole zbyval imobilizovany tank a 4 firewarriori s markerdronem. Jinak ve svem tahu nemohl delat prakticky nic krome toho vystrcit jednotku z coveru aby si dosel pro Krutu, kde byl promptne rozstrilen, coz muselo byt dost nezabavny (teda jak pro koho... *evil grin*). Ale zase si myslim ze to byla z hlediska listbuildingu a deploymentu cenna zkusenost pro oba. Taky to neberu jako turnaj, ale jako opening zapletku v pribehu kdy zlounsky a ukrutny DE ukradli Tauakum Kruty aby meli na svoje dikuvzdani neco na mucici stul... A Tau urcite dostanou prilezitost k odvete. ;-)
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Leif píše:Navrhuju,aby se nase bitva orku s necrony pocitala jako nerozhodna,pokud to kampan umoznuje,protoze jsme vyhrali pouze diky hodu kostky v pripade nejasnych pravidel.Pozdeji jsem nasel,jak by se to melo hrat a bylo by to pro nekro daleko vyhodnejsi.
To ne, klidně to normálně počítejme. Prostě scénáře nemusej bejt spravedlivý a ty pravidla pro CC jsou dost nejasný a je potřeba to občas takhle rozhodnout. No a zrovna jsem měl na ten rozhodující hod smůlu. Tak či tak by ta bitva nejspíš skončila vítězstvím orků. Navíc jsem si jistej, že si s tím Sindyr nějak poradí :)
Kuba píše:Důležitý je, že se zkouší nové scénáře a hrají se zajímavé hry.
Jinak scénář byl hezkej, to je pravda, jen pro necrony relativně těžkej.
Kuba píše:A neboj se tolik toho Libora Leife :D . On sice křičí, ale je to hodnej kluk :lol:
Tak jako nekřičel jsem vůbec. Brečel, ale nekřičel :). Ale od převzetí iniciativy, se všechno obracelo proti mně, tak ten brek byl namístě a já pláču rád... :cry:
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Sindyr »

Já si s tím nějak poradím a okecám to... Je fakt, že to není turnaj a jde jen o to si zahrát nějak lépe a aby to mělo nějaký smysl. Taky je všeobecně známo, že nestandardní scénáře jsou vždy nevyrovnané...

Kdyby bylo štěstí na straně Nekronů tak si myslím, že by to byla zajímavá bitva... Ale když se to vezme podle příběhu tak Nekroni byli na průzkumu a vůbec nevěděli co je čeká a pak byli překvapeni když narazili na hordu orčích horníků. Zkusili to a zjistili, že to asi nepůjde a uvidíme jak si budou počínat dál ;) Je fakt, že ta situace s tím bojem zblízka byla opravdu trapná...

Bitva Temnejch s Tau dopadla asi taky jak měla - Temní elfové to prostě v noci uměj... ;)

Aby byli scénáře vyrovnané, musel bych mít daleko víc času na otestování... ale to je jaksi nereálné, vždycky se snažím aby to bylo co nejvyrovnanější. Pak taky dost záleží na sklatbě armády - někdo to odhadne a postaví si vhodnou armádu a někdo ne a je v nevýhodě... Tak to prostě je...

Koneckonců až kampaň skončí můžete si vyzkoušet danej scénář zahrát znovu, třeba s jinou armádou a uvidíme jestli je tak neúprosnej nebo ne...

Vždycky nechávám nějakou šanci na vítězství.... ;)
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Lego »

Jo, ja to tak nejak pochopil, ja to beru trosku jako challenge. Tyhle specialni scenare nuti cloveka trosku vic premyslet o tom co se muze prihodit a co jak udelat a nemuze se spolehat na "standardni" listy a taktiky. Napriklad kdyz jsem slysel jaky budou objectivy a ze musej moje papirovy troopy nekoho nekam vlacet, tak jsem se mirne opotil. :-D
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od d3m0n4z »

Tak noční zajímání krůt bylo vtipný. Scénař dobrej.

To, že sem měl dementně postavenou armádu a vysadil jsem se jak retard, bylo větší šmé, než samotnej night fighting. :D

Dostal jsem kouř jak prase, ale byla to sranda. A alespoň jsem se seznámil s Dark Eldarama, takže příště vím, co umějí který jejich jednotky...

Takže za mě dobrý.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Sindyr píše:Kdyby bylo štěstí na straně Nekronů tak si myslím, že by to byla zajímavá bitva... Ale když se to vezme podle příběhu tak Nekroni byli na průzkumu a vůbec nevěděli co je čeká a pak byli překvapeni když narazili na hordu orčích horníků. Zkusili to a zjistili, že to asi nepůjde a uvidíme jak si budou počínat dál ;) Je fakt, že ta situace s tím bojem zblízka byla opravdu trapná...
Tak při nejhorším se sbalíme a projdeme teleportem nazpátek (jde-li to) :roll: No a když to nepůjde, tak se uložíme ke spánku a pár tisíc let počkáme, než si nás tam někdo vyzvedne :lol:
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Lego »

d3m0n4z píše:A alespoň jsem se seznámil s Dark Eldarama, takže příště vím, co umějí který jejich jednotky...
MUHEHEHE... Zatim jsi videl jen jedny troopy, jeden heavy support a jeden druh dedicated transportu. :-) Umime i jine veselosti. :-D
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Lego »

Jeste jedna vec... k tomu sporu mezi Necrony a Orky, ptal jsem se lidi co maji pravidla fakt v maliku a bylo mi odpovezeno nasledujici:

Zachargujes, v ini 10 modely co jsou engaged (v b2b a 2" daleko od B2b modelu) automaticky trefuji svoji S (Hammer of Wrath). Potom v Iniciative mas pile in 3", pokud mas do ceho mlatit muzes (pokud ne, tak mas smulu), jinak ma Pile in protivnik 3" a muze mlatit. Pokud si mu nejakou haluzi zabil tolik modelu ze jste vic nez 6" od sebe tak nejste locked in assault anymore.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Odpovědět