WH 40K

Moderátor: Leif

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Co je to gaunt? Nic takového neexistuje, buď je to Horma- nebo Terma- gaunt :) . Je to dobrá cena (řádově třetinová až čtvrtinová). Jak jsem řikal - tyranidi vyjdou asi za dva týdny, jestli jsou rumoury správné.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Kuba píše:Co je to gaunt? Nic takového neexistuje, buď je to Horma- nebo Terma- gaunt :)
No jo, nejsem znalec bestií ještě. Měl to bejt asi termagaunt :)

Díky za info, v příštím týdnu to koupím. Kdyžtak to pak střelim za dvojnásobek :twisted:
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Tak jsem to naházel do armybuilderu a je to skoro 1500 bodů. Samozřejmě není možné to postavit všechno a nemám HQ, ale to se snad nějak vyřeší :)
Jsem zvědavej co na nás čeká v novém kodexu :)
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Ou, hou... Ještě nemáš doma ani brouka a už seš zvědavej co na "nás" čeká? :o

Víš, příteli, moc a moc se těším, až poženeš to svoje stádečko proti nepřátelské gunlajně, která ti ho bude cupovat na sračky... žádný reanimační protokoly... hmmm... Myslím, že ti ta armáda prostě sedne. A já si začnu do herny nosit kameru :lol: :lol: :lol:
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Kuba píše:Ou, hou... Ještě nemáš doma ani brouka a už seš zvědavej co na "nás" čeká? :o
Tak to je logický, že jsem zvědavej co nás čeká :)
Kuba píše:Víš, příteli, moc a moc se těším, až poženeš to svoje stádečko proti nepřátelské gunlajně, která ti ho bude cupovat na sračky... žádný reanimační protokoly... hmmm... Myslím, že ti ta armáda prostě sedne. A já si začnu do herny nosit kameru :lol: :lol: :lol:
To bude šílený, taky se na to moc těším :D . Výhoda je, že stojej jen 5-6 bodů, místo 13 za obyč necronskýho válečníka. Nicméně určitě budu vzteklej dostatečně, o tom žádná :lol:
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: WH 40K

Příspěvek od Lego »

Nekdo mluvil o strelecky armade? :twisted:

Ale nahodou myslim ze novy codex prinese nove moznosti jak se s nimi vyporadat. Videl jsem rumours na nakyho litaka s vector strikem, Pyrovore dostanou torrenty a hlavne moznost mit 4x Elite, 4x FA, 4x HS pokud budete mit 3 HQ, coz mi prijde dost husty. :-)

Vite jeste nejaky rumours?
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Hele rumoury už jsou téměř kompletní, už se akorát v podstatě neví co udělaj s malejma broukama. Nebudu to tady vypisovat, stejně je release za tři tejdny. Pár klíčovejch změn: některé jednotky budou mít run+assault v tomtéž kole, bude víc psykerů a velké obludy budou silnější psykeři (jo, bude to tvrdě psykerská army), některé infiltrační jednotky dostanou schopnost, že poté co se objěví na stole půjdou zasáhnout jenom snap shotama, a vydaj několik dual-kitů (hive guard /tyrant guard, zoanthrope / genethrope) a novou velkou obludu (dominatrix / carcinos) a letecké obludy (harpy / harridan). + nějaké další modely

Ty army choicy navíc dávaj tyranidům proto, že nemůžou mít spojence. Takže si budou vlastně jakoby schopný vytvořit spojence sami ze sebe :roll: . Ale my na spojence nehrajem, takže pro naše potřeby bych to klidně erratoval, protože to by pak bylo nefér.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: WH 40K

Příspěvek od Lego »

Spojenci jsou OK. Pokud to nejsou naky uplny nesmysloprasarny jako CHSM a Tau, nebo Taudar, nebo Taudarkdar... A pochopil jsem ze je to misto Allies.

Me se treba libi ti Eldar Corsairs (Forgeworld). I za cenu drahyho HQ a nutnosti mit trapnou troopu. Fluffove je to k Dark Eldarum nahodou super. Taky je to jedina moznost jak DE muzou mit Psykery, nebo Anti-Air bez Fortifikaci (to ze si vezmu Aliky, ne konkretne ty Corsairs).

Koukam ze vetsina armad dostava Run+akce nebo jiny upgrade na mobilitu. Za chvili si s DE budu pripadat jak snek... A codex v nedohlednu... chjo... :-)
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Včera jsme hráli se Sindyrem proti chlapíkům od vedle (CHSM+NEC vs. GK+SM) na 1500 bodů (750+750)a...

Bitva byla nad očekávání dobrá. Hráli jsme až do 5. kola, kdy hod kostkou hru ukončil (uuf). Vyhráli jsme o jeden objectiv, ale kdyby se prodlužovalo, byla by to nejspíš remíza.

Proč o tom ale píšu? Protože jsme hráli až do konce a stále měly OBĚ strany s čím hrát a mohli jsme pokračovat ještě třeba 2 kola. Do jistý míry na tom měly zásluhu hody (Sindyr a ten jeden chlapík měli celkem smůlu a já a ten druhej chlapík spíš štěstí), ale proti předchozí bitvě (já a Sindyr), kdy bylo ve 2. kole jasno, tak to byl fakt rozdíl. Největší příčinu vidím ale v LOS. Oni to hrajou dost jinak - nejspíš podle pravidel :). Nejen, že třeba přes les (víc než 6 palců) není vidět, ale neodstraňují zničená vozidla, což je taky slušný LOS blocker. Ve výsledku se nemůže tolik střílet a tím pádem jednotky vydrží déle. Nevím, jestli to bylo jen tím, ale svou roli to sehrálo.

Mně teda to hádání o milimetry (vidíš tím a tím) vůbec nebaví, ale ve výsledku by to mohlo celkem pomoct k delším a vyrovnanějším bitvám, které neskočí ve 2 kole a opravdu půjde o objectivy. Možná je předčasný soudit jen na základě jedné bitvy, ale opravdu to na mě dělalo dobrý dojem.
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: WH 40K

Příspěvek od Lego »

Njn, ale to hadani o milimetry a precizni pozicovani je to o cem je LOS... :-) Ja jsem taky pro to zacit hrat poradne, vcetne umistovani terenu, objectivu a LOS... Ta sesta edice je hodne prave o tom. A je jedno jestli to je friendly match, nebo turnaj. Proste kdyz mas kam schovat jednotky tak je to o necem jinym.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Odpovědět