WH 40K

Moderátor: Leif

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

No, ty pojmenovaný charakteři se berou jako speciálové z fantasky (speciálové z fantasky jsou taky "lordi" a "hero"). Realita je taková, že ve W40K se hrají často, rozhodně mnohem častěji než ve fantasce. Nebejvaj zakázaný, ve spoustě turnajových listů jsem je viděl. Ale my jsme s nima zatim nehráli. Vzhledem k tomu, co některý z nich dělaj, je to samozřejmě Pandořina skříňka - aspoň pokud mohu mluvit za Tyranidy, který maj některý ty pojmenovaný bestie úplně děsivý a jsou schopný změnit celou strategii armády.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: WH 40K

Příspěvek od Sindyr »

Já myslím, že maj oproti ostatním charakterum označení "unique" (možná jen v nových codexech) a to znamená, že je můžeš mít pouze jednou v roosteru. Jinak jak píše Kuba - je to jako ve fantasce - nejsou zakázaní, ale jsou naprasení a hraní s nimi je asi ultimátní... Zase na druhou stranu když by byli takoví charakteři v obou armádách tak by to byl zajímavej souboj... Záleží na tom jak se dohodnem...
Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Re: WH 40K

Příspěvek od d3m0n4z »

Fok.

Mně právě přišlo, že ten charakter je uvedenej mezi HQ volbou a typ jednotky je "character" - takže se bere jako běžnej charakter. Třeba ve fantasy je tam uvedeno výslovně special character.

Právě ten Samael sám o sobě není extra naboostěnej, ale jak psal Kuba, mění celou strategii armády, protože motorky se s nim v poli berou jako typ jednotky "troop" a pak lze udělat celomotorkovou armu...

Právě jsem koukal na různý army listy po netu a přišlo mi, že se ty pojmenovaný charakteři hrajou úplně běžně i na oficiálních turnajích. Čistě RAW nic nebrání tomu je hrát (to stejný jako přímo BRB umožňuje vzít si allies a protivník nemůže na turnaji nic říct).

Přijde mi blbý to nehrát na ty pojmenovaný charaktery, protože kdyby si člověk pak třeba chtěl zkusit turnaj (což se nedá vyloučit, i když je to nepravděpodobný), tak bude muset tu armu úplně přestavět (meta game). Podle mě to, že ten pojmenovanej charakter změní herní strategii armády naopak přidává variabilitu jak armádu postavit, což je vlastně výhoda pro hráče. Pokud nepůjde o charakter, kterej tam bude běhat a žrát solo celý jednotky a bude nesmrtelnej, tak nevidim nic závadnýho na tom je hrát...

Nemám nic odehráno, takže výše uvedené je jen teorie - klidně mě poučte, že je to mrdka v reálu. :D

Tak mám počítat, že se ty pojmenovaný tedy nebudou hrát? Je to celkem zásadní info pro mě, protože to určí, jaký modely mám následně pokoupit.
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Mno, myslím, že týpek, co ti jen umožní jezdit na motorkách, bude asi snesitelnej. Ale jak jsi tam popisoval toho nesmrtelnýho zmrda co žere jednotku mariňáků za kolo, tak to je tyranidskej Doom of Malan´Tai. Parasite of Mortrex je zase lítací sekačka, která když zabije nějakýho chlapíka, tak z něj vyskočej 3 tyranidský swarmy... Toho se trošku bojim. Ve velkym formátu by se tyhle kluci asi i ztratili, ale v těch našich fackovačkách na 1000pts to bude peklo.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: WH 40K

Příspěvek od Sindyr »

Jo souhlasím s Kubou, ve větších bitvách se ztratí, ale na 1000b. asi budou hustí... Nevim, já svoje chaosácký Pojmenovaný nemám nastudovaný, ale asi to bude taky masakr. Je zase škoda Filipe, když chceš mít celomotokovou armádu, ti to zakazovat... Tak přines v pondělí nějakou naproxovanou armádu jakou by sis představoval s tím Samaelem a můžem to ozkoušet.... Třeba to bude na hovno a budeš chtít jinou skladbu armády...
Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Re: WH 40K

Příspěvek od d3m0n4z »

Ok,
vyhrabu někde nějaký podstavce do 40k (z démonů bych jim měl mít hafo :D) a zkusím nějakou proxovačku příště.

Zase mi přijde blbý, abych třeba jako jedinej měl toho pojmenovanýho charaktera a zbytek hráčů ne.

Tak já si na úterý připravim tu proxy armu motorkovou se Samaelem a uvidíme jestli se to bude dát vyhledově hrát a jestli mě to nebude srát taky. Sice to luxusně vypadá ta arma, ale třeba hraní nebude moc zábavný...

Edit: Tak připravim na 1000 b. buď větší nebo menší proxy. Zejtra pokoupim codex a nějakej pěknej model, kterej bude určitě na hovno a jen bude pěkne vypadat. :)
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Sindyr píše:Tak přines v pondělí nějakou naproxovanou armádu jakou by sis představoval s tím Samaelem a můžem to ozkoušet.
V pondělí? Něco mi uniklo? :)
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: WH 40K

Příspěvek od Sindyr »

Né to je překlep, platí úterý, teda jestli přijde Leif....
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Pánové rozjel jsem na tyranidskym fóru otázku special charakterů, kterou jsme tu řešili s Filipem. Mám totiž jednotku, která se sice trochu tváří jako "special" jednotka, ale přitom není unique, tak jsem se na ni optal. Výsledek diskuse:

Ve WH40K neexistují žádná omezení na special pojmenovaný charaktery, žádné tuzemské turnaje je nezakazují, neexistuje žádné WH40K ETC. Všechny listy se běžně staví s pojmenovanýma týpkama a často na nich ty armády takticky stojí (viz chlápek, co ti umožní udělat si celomoto army). Bylo mi vysvětleno, že to je manýra z fantasky a ve 40K obecně neplatí a je na to nahlíženo s pohrdáním.

Takže jak si to uděláme, tak to bude, neexistuje v podstatě žádný omezovací precedens. Zatím jsem spokojen s tím, jak to hrajeme bez nich, aspoň se zbytečně nekombí. Ale ty speciální genestealery bych za sebe rád přednesl ke schválení/zamítnutí. Protože jsou fakt sexy a fluffy 8-)
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Re: Termíny hraní

Příspěvek od d3m0n4z »

Boys, mám další dotaz...

Máte někdo něco proti tomu hrát na ty allies?

Vím, že na turnajích se to normál hraje, ale u nás to nikdo nepraktikuje.

Tak jsem si to chtěl trochu zkusit namixovat s jinou armou ty moje DA... Dát si tam jen ty hezký modely, který jsou úplně na <>. :D

Třeba pak nakonec po tomhle mixu udělám z DA support. :twisted:

Takže jak to vidíte?
Odpovědět