Průvodce Novou Prahou 2056 (korporace, služby, místa)

Moderátor: OneIceOne

Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Průvodce Novou Prahou 2056 (korporace, služby, místa)

Příspěvek od OneIceOne »

Megakorporace:
Tuzex
Škoda
Chemapol
Barrandov Dreams
Bauhaus

Korporace
Kyberspace W.A.W.
Paranoia
GenePlan
Motolská nemocniční
Fénix Security
Mechtronix
Novoschrott
Metallix
Zbrojovka
Aero
Laurin&Klement
Stauberg

Menší firmy
Metelka a spol. (stavební)
PragaCar (půjčuje auta, doprava)
FabrisMed (malá soukromá klinika)

Organizace
M.E.R.C.
Církev Nového věku
Sauricius

Rada
- ASP (5 křesel)
- Barrandov Dreams (1 křeslo)
- Chemapol (1 křeslo)
- Bauhaus (1 křeslo)
- Tuzex (1 křeslo)
- Škoda (1 křeslo)

ASP
Generální štáb ASP
- Výbor pro vnitřní bezpečnost
- Výbor pro vnější vztahy
- Výbor pro zásobování a logistiku
- Výbor pro sanitní službu
- Výbor pro pozemní síly
- Výbor pro letecké síly
- Výbor pro thaumaturgii
- Výbor pro vědu a výzkum

- Severní front

Služby hl. m. Prahy (Koordinant)
- Správa bytového fondu
- Správa veřejného majetku
- Úřad pro dopravu
- Úklidová služby města
- Správa hmotné podpory

Sociální správa
- nábor PMZ

Magická Akademie

Hotely & Kluby & Bary
Houba
Pasáž U Žáby
Kybernetický komár
Pekelná díra - mezi Beránkem a letištěm Točná
Nightmare
V Jámě (lvové) - Modřany, naproti poliklinice
Buldog - hotel střední úrovně na rohu Koněvovy a Jana Želivského
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Korporace, Rada a jiné organizace ve městě

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

Tuzex

Zaměřuje se na obchod a produkci obchodních artiklů. Její doménou je oblečení, především ochranné obleky a moderní hi-tech oblečení, ale produkuje současně luxusní oblečení z přírodních materiálů, dovezených od kmenů.
Dalším artiklem jsou farmaceutické produkty, které vyrábí jednak v jednoduchých verzích pro obchod s kmeny, jednak v hi-tech provedení pro potřeby Prahy. Tuzex experimentuje s probuzenými rostlinami a snaží se vyvíjet nové druhy farmaceutik, které uvádí na trh. Za tímto účelem zaměstnává řadu magicky nadaných jedinců.
Tuzex dále obchoduje s produkty ostatních korporací, které prodává kmenům a také s jídlem. Vyvinul zařízení na produkci jedlé biohmoty, která tvoří hlavní složku jídla chudých vrstev. Díky produkci potravin drží Tuzex v rukou kritickou část ekonomiky.

Tuzex provozuje speciální vlaky, které cestují do sběrných uzlů mimo hranice Prahy. Zde zástupci korporace obchodují s indiány, kteří dodávají základní zemědělské plodiny, domácí zvířata či vytěžené suroviny ze skládkových oblastí. Ve městě poté prodává opravdové jídlo, které si mohou dovolit jen vyvolení. Dalším artiklem jsou obchody s oblečením z pravé kůže. Obchoduje se i s ochočenými a probuzenými zvířaty a dalšími výstřednostmi pro boháče.

Společně s korporací Škoda Tuzex obnovil několik vlakových tratí přes teritoria a zajistil jisté dohody s místními kmeny, aby zajistil bezpečnost průjezdu, to však nic nemění na tom, že jeho vlakové soupravy jsou dobře opancéřované a vyzbrojené. Povídá se, že za tučný úplatek se dá pořídit jízdenka, tato služba však není veřejná. Navíc vlaky nejezdí příliš často.

upravil DenGrasse 20180424
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Korporace, Rada a jiné organizace ve městě

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

Škoda - Plzeň

Pozůstatek mocné korporace se sídlem v Plzni, která již předtím pohltila svého pražského jmenovce. Za bojů v komandy politklubu Nachtmachten, tvořenými převážně příslušníky armádních jednotek bývalého Německa, přešly části korporace na stranu útočníků, patrně díky infiltraci pátou kolonou. Zbylá část korporace kladla anexi odpor až do posledního dechu. Teprve po ústupu pražských vojsk z Plzně zahájila evakuaci, kdy její oddíly pod velením penzionovaného generála Arnošta Kovandy, zastávajícího post ředitele bezpečnosti korporace, prorazily kruhem německých jednotek za pomoci několika obrněných vozidel, která byla vytažena z výrobních hal a improvizovaného obrněného vlaku „Starý Emil“. Ten kryl exodus příslušníků korporace a jejich rodin až k Rokycanům, přičemž během bojů ztratil tři vagony a dvě hlavně jeho protiletadlového čtyřčete žárem praskly. Vlak je dosud vystaven na holešovickém nádraží jako muzeum.

Škoda dominuje ve sféře těžké technologie, strojírenství atd. Dokáže stavět železnice, vyrábět lokomotivy, autobusy, tramvaje, vozy metra atd. Produkuje i bojová vozidla včetně tanků. Z tohoto důvodu je její postavení extrémně exponované ve vztahu k Armádě. Nadto se proslýchají zprávy o kontaktech Škody s její ztracenou plzeňskou částí, vydírání pomocí zajatých příslušníků korporace a podobně.

Žádná jiná korporace nevlastní tolik zachovalých továren, které přečkaly války. Její ústředí bylo v Plzni, která je však v nynější době nedostupná pro Prahu a zdejší politická situace je nejasná. V Praze má Škoda zastoupení a zázemí díky korporační zóně Holešovice. Tato zóna patří k největším svého druhu v Praze. Je obehnaná vysokou zdi, která ji odděluje od zbytku města.

Skoro 85% dopravních prostředků v Praze vyrobila či přestavěla Škoda. Během několika posledních let se v hojném počtu rozšířily elektromobily a vodíkem poháněná lehká vozidla z recyklovatelných materiálů, která řeší nedostatek základních nerostných surovin.

Proslýchá se, že mezi bývalým vedením pražské pobočky a zbytkem nejvyššího vedení, které se evakuovalo z Plzně, zuří skrytý, leč velmi urputný boj o moc, o to horší, že neexistují závazná pravidla, jimiž by se korporace při určování svých elit řídila. Této nestabilní situace se snaží využít i ta část vedení, která zůstala v Plzni a chce zvýšit svůj vliv.

upravil DenGrasse 20180424
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Korporace, Rada a jiné organizace ve městě

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

Sauricius

Tato organizace je určitým způsobem provázaná s Římskokatolickou církví. Jaké jsou opravdové vazby, to úspěšně tají. Sauricius se začal veřejně projevovat jedno desetiletí po oficiální objevení magie ve světě. Nejdříve byl považován za jednu z povstalých sekt šestého světa, ale nakonec se stal oficiální organizací. Sauricius otevřeně vystupuje proti nepovoleným probuzeným formám, zvláště pak proti nositelům viru VLMU, okultním skupinám používající druhy černé magie a vyznávající démonické služebníky. Pracují pro něj profesionální lovci paradruhů, ale i vyškolení agenti, kteří přezkoumávají paranormální jevy spojené s magii. Sauricius také vypisuje odměny za ulovené zakázané druhy. Nejběžněji se vyplácí odměna za hlavy ghulů, kde se odměna pohybuje okolo 300-500 yenů za hlavu.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Korporace, Rada a jiné organizace ve městě

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

Barrandov Dreams corp.

Barrandov je společnost zabývající se výrobou simsensových her a filmů. Simsens je multimediální technologie poslední doby postavená na základech ASIST - Artificial Sensory Induction Systems Technology. Laicky řečeno, je to technologie, která může zaznamenávat, zpracovávat a podávat nepravdivé smyslové vjemy do mozku, což vede k simulaci jedinečných zážitků. Dovoluje přenášet všechny vjemy herce na uživatele simsensu.

Podle průzkumu je v této době přes 75% obyvatel Prahy určitým způsobem závislých na produktech simsensu, což souvisí hlavně s programem S.V.M. a dotovaných her pro chudší vrstvy.

Ve městě provozuje nejrozšířenější televizní okruhy a vysílání přes Matrix. Pracuje pro ni plejáda hvězd a umělců. Proslýchá se, že při natáčení některých filmů zemřely některé slavné osobnosti za nevyjasněných okolností, ale zlé jazyky tvrdí, že byly zavražděny, aby mohly být natočeny jejich pocity blízké smrti.

Barrandov také produkuje BTL čipy. BTL je ve skutečnosti zkratka Better Than Life neboli Lepší Než Život. Jedná se o návykovou formu simsensových čipů. BTL se dají poměrně snadno modifikovat odstraněním pojistky bezpečné úrovně signálu, což vede k více intenzivním zážitkům než u komerčně dostupného simsensu. Pak dochází k přímé stimulaci do limbické oblasti, nebo center rozkoše mozku, což vede k návykovému chování. Tento návykovost v kombinaci s dobrou dostupností poskytuje lukrativní trh pro organizovanou trestnou činnost. BTL se staly moderní drogou.

Nejznámější forma BTL je "dreamchip", což je standardní simsens záznam, který byl uložen do BTL. Většina dreamchipů jsou soukromé simsensové nahrávky, zatímco některé jsou studiem produkované, kde byla odstraněna bezpečnostní ochrana. Můžete si vybrat mezi pornografii, evidovanými trestnými činy či hrdinskou fantazii.

Běžnou formou BTL je "moodchip," která silně zaměřuje na emotivní centra. Populární nálady jsou euforie, agresivita, a sexuální touhy. Povahu simsensu odrážejí její názevy jako je Modrá vášeň nebo Studeně bílá. Můžete potkat jedince na ulici, kteří se pohybují pod vlivem některého z těchto BTL.

Další formou BTL je "personafix," který transformuje osobnost, myšlenky a vzpomínky na uživatele na konkrétní osobnosti, obvykle známé. Tyto čipy se často používají v bordelch, kde se prostitutka může stát kýmkoliv podle přání zákazníka. Upravené personafix čipy jsou také používány při infiltračních akcích.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Korporace, Rada a jiné organizace ve městě

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

Bauhaus

Bývalý obchodní řetězec mohutně expandoval do oblasti výroby a nyní vyrábí prakticky veškerou elektroniku, domácí potřeby, řemeslnické nástroje, nábytek, stavební materiály, barvy atd.

Bauhaus je vlastníkem několika biofarem a proslýchá se, že je určitým způsobem provázaná s církví Nového věku.

Vazby Bauhausu na jeho původní německou centrálu nejsou jasné. Bauhaus je nikde neprezentuje a navenek vystupuje samostatně. Pokud tyto styky existují, jsou hluboce utajeny.

upravil DenGrasse 20180424
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Průvodce Novou Prahou 2056 (korporace, služby, místa)

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

M.E.R.C.

Polovojenská organizace zprostředkovávající práci pro vojenské veterány z války, žoldnéře a jiné nájemné síly. Skoro kdokoliv s identitou se může za poplatek zaregistrovat přes Matrix nebo v kanceláři, získá pak kontakt na operátora, se kterým následně komunikuje podrobnosti budoucích kontraktů.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Průvodce Novou Prahou 2056 (korporace, služby, místa)

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

U Žáby
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Průvodce Novou Prahou 2056 (korporace, služby, místa)

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

Kybernetický komár

Kybernetický komár je poměrně velké zábavní středisko u Vltavy. Je to síť malých barů a pódii, kde můžete naleznout mnoho druhů hudby. Každý bar nebo místnost je zařízená ve stylu daného hudebního žánru, jsou zde na stěnách vyobrazený hvězdy daného žánru a holoprojektory promítají multikulturní obrazy, klipy a vystoupení. Proto ho také někteří nazývají muzeem hudby. Budova je přestavěná po teroristickém útoku, kde v ní vybuchla bomba. Na její rovné střeše je umístěný heliport a stává tam červená rychlá helikoptéra. Dle médií patří majiteli Komára, který má rezidenci v nejvyšším patře. Majitelem komára je Martin Zoreník, který absolvoval obor Magickou univerzity v oboru Iluzí, medií a reklamy. Zoreník je dobrým příkladem spojení moderní magie a médii, na které vybudoval pověst svého zábavního podniku.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Průvodce Novou Prahou 2056 (korporace, služby, místa)

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

Chemapol

Korporace vlastnící prakticky veškeré zásoby ropy a zemního plynu. Stále zkoumá další možnosti, nová i staronová ložiska, staré sklady a rezervoáry. Má četné enklávy mimo Prahu, např. zónu U2 v Ústí nad Labem (bývalá Spolchemie) a staré rafinérie, hlavně v Kralupech nad Vltavou a v Pardubicích. Rafinerii také vlastní v Litvínově, ale zde je rafinérie nefunkční, protože byla poničená za války. Chemapol také spravuje staré sítě ropovodu a má určité dohody s indiánskými kmeny, přes jejichž území vede. Chemapol prý vlastní naleziště ropy, kde těží, ale lokace těchto míst jsou tajná.
Chemapol také vyvíjí a prodává technologie k dekontaminaci zamořené půdy a rekultivaci krajiny. Je téměř monopolním stavitelem velkých staveb, zejména komunikací.


Chemapol corp. je jednou z největších korporací v souměstí vedle Škody corp. Svojí pozici se drží hlavně svým monopolem na těžbu a zpracování životně důležité ropy a zemního plynu, kterými zásobuje Prahu a obchoduje s ní například se Škodou či Tuzexem. Drží několik enkláv, kde jsou umístěné staré rafinérie, hlavně v Kralupech nad Vltavou a v Pardubicích. Rafinerie taky drží v Litvínově, ale zde je rafinérie nefunkční, protože byla poničená za války. Chemapol také spravuje staré sítě ropovodu a má určité dohody s indiánskými kmeny, přes jejichž území vede. Chemapol prý vlastní naleziště ropy, kde těží, ale lokace těchto míst jsou tajná.
Odpovědět