Prostředí

Odpovědět
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Prostředí

Příspěvek od DenGrasse »

Pro dobrou hru je důležité pochopit prostředí světa, v němž se postavy ocitly. Podzemí Xyhtropacu je jedním z "nejtemnějších" míst Ornilie. Pojí se k němu strašidelné příběhy a pověrčivá hrůza prostých lidí. A co horšího, většina z horrorových příběhů své opodstatnění...

"Kdos vstoupil do Temnot, pamatuj, že dál leží jen tma..."
dissignacké přísloví


Horalové vědí, co říkají, když poučují své děti a cizince o nebezpečích číhajících v podzemí. Xyhtropac je zlověstné, chmurné a nebezpečné místo, obývané mnoha lidskými bytostmi a podivnými tvory, zmutovanými bestiemi i pololidskými rasami. Je to svět sváru, prostoupený mnoha konflikty mezi rasami, náboženskými kulty, mocenskými frakcemi či rody a cechy, svět neustálého násilí.

Místo, do nějž je situován příběh modulu, náleží v Xyhtropacu k nejmírnějším. To však neznamená, že je možné polevit v pozornosti. Nebezpečí číhá v každém koutě podzemí... Odlehlé části jsou nejvíce nebezpečné a vydat se sám do chodeb může jen velmi zkušený dobrodruh nebo šílenec.

Xyhtropac byl v dávné minulosti sídlem staré rasy Xarů. Její pozůstatky leží roztroušeny téměř ve všech koutech podzemí. Xarská civilizace dosáhla značného pokroku v technologii, leč jejím pilířem byla černá magie, nekromancie a víra v temné bohy. Xarové měli vlastní, dosti odlišnou filosofii života a smrti. A protože jejich pozůstatky žijí v podzemí dodnes, lze se s ní dodnes setkat. A většina dějů, které proběhly v minulosti, byla tím či oním způsobem touto filosofií dotčena. Bez jejího pochopení není možné pochopit Xyhtropac.

Nicméně, časy Xarů jsou pryč a v podzemí je vytlačují ostatní rasy. Více o nich se dočtete na stránkách, nebo v sekci Reálie.

Důležité sdělení je, že svět Xyhtropacu je nepřátelský a nehostinný. Radost a smích nenalézají často útočiště v bezútěšných skalních dómech, zato smrt, krutost a lhostejnost jsou zde pravidelnými hosty.
Pamatujte na to, až vkročíte do Temnot. Dál leží jen tma...
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Vybavení

Příspěvek od DenGrasse »

Jedním z nejvíce diskutovaných problémů většiny NWN serverů je vybavení. Diskutuje se o jeho dostupnosti, ceně, kvalitě, nutnosti, zbytečnosti atd. Obvykle to závisí na tom, jak WB chápou nastavení svého světa.

Co se toho týče, modul téměř identicky kopíruje svět Ornilie, tj. jsou dostupné jen ty předměty, které jsou dostupné v Ornilii.
Obvyklý setting NWN je v tomto případě zcela bezpředmětný!!! Je tudíž zbytečné se jej dovolávat, poukazovat na něj atd., popř. srovnávat s jinými světy. Ornilie je jiná a tento modul je rovněž jiný.

Navíc, neexistují závazná pravidla pro distribuci předmětů mezi postavy. Ani systém, ani DM není povinen "dát jednomu, když už dal druhému". Zisk věcí je úzce svázán se schopnostmi postavy, jejím postavením ve společnosti, vlastní aktivitou a rovněž štěstím. Že je to nefér? Ale jděte, v životě (i v Xyhtropacu) to tak chodí...
Odpovědět