Warzona

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 878
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Warzona

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 30. 6. 2024
Čas ve hře: 22-23. 7. 3534
Gamemaster: DG
Unterwelt - Kterak se marky kutálely...
Hráli: Imrich Adler (Necra - karma 4), Jürgen Opytzp (Petr - karma 4), Corin (Martin Š. - karma 4), Pius (Standa - karma 5), Otto Schaufel (Martin T. - karma 5


Detektivové dlouze rokují co počít dál, neb situace se jim zdá bezútěšná. Dostanou nápad poptat se po Pšoukalovi ve čtvrti Giordano Agostino, ale z nějakého důvodu to neudělají. Jen v okolí dveřáku, kde bydlí, se dozví že snad měl kontakty s nějakým obchodníkem.
Pius vyrazí k check pointu, aby poslal zprávu Otci Mikkelsöhnovi, ale zapomene že není z Bratrstva, tak se zase vrátí. Napodruhé jdou všichni, Pius píše dopis a voják ho přečte nahlas. Poté zahlédnou, jak dva maníci, kteří čekají ve frontě na dávky, si cosi šuškají a jeden se dává rychlým krokem pryč. Otto ho chce pronásledovat, ale je zadržen druhým bezďákem, chvíli se s ním přetahuje a pak jej srazí pěstí. Corin se pokusí proniknout frontou, ale marně, chlap zmizí. Navíc je rozeženou četníci, kteří výhružně nabíjí brokovnice. Sledují tedy inzultovaného, který se plazí pryč, ale když se jej pokusí zajmout, postaví se jim trojice nějakých bijců. Chvíli jí vyhrožují a říkají, že jsou Banda Šíleného Maxe, ale nemá to patřičný efekt. Po nějaké době dohodnou, že je nechají chlapa oskenovat, ale Pius nic neodhalí a chlap asi není kacíř. Když začnou mluvit o Pšoukalovi, trojice prohlásí, že oni jsou Banda Šíleného Maxe a za 50 BaM jim prozradí, že Pšoukal měl kontakty s obchodníkem Ducatim za rohem. Jdou tam, zatímco Corin sleduje hospodu, kde kalí BŠM. Když potlučený chlap odejde, sleduje ho, ale na tržišti se mu musí přiblížit, aby ho neztratil a chlap si ho všimne a poštve na něj nějaké dva bijce, před nimiž Corin prchne.
Zbytek grupy se pokouší neúspěšně infiltrovat obchod kupce Ducatiho, ale naráží na neochotu personálu. Teprve když podplatí hlídače, jsou Imrich a Otto vpuštěni dovnitř a mohou mluvit s Ducatim. Ten jim řekne, že Pšoukal se jmenoval Bartoš a byl jeho investorem, občas u něj přespával a má u něj nějaké věci; ty jim však odmítne ukázat. Otto tvrdí, že jsou BŠM a mají za Bartošem pohledávku, ale jsou ujištěni, že své dluhy vždy platí. Prozradí jim, že Bartoš verboval lidi pro Kosu Zvostra (Jednoušáka a Beppa) a poté co mu sklopí dalších 50 BaM, jim řekne že pracoval také pro reichera Fico-Tokára.
Pokus nalézt sídlo Fico-Tokára je však neúspěšný, protože po vstupu do Villa Putrone je obklopí skupina místních gangsterů Usti-Labu a nehne se od nich ani na krok.
Nevěda co dál se vrátí do dveřáku aby zpeněžili Pšoukala, ale tělo je pryč a čekají je tu tři zaccaperos, kteří doprovází kněžku, která si říká Alessati. Ta jim sdělí, že není vyloučeno, že kacíři usilují o převzetí moci ve čtvrti tím, že ovládnou proces předávání lebky a že lebku nemohl vyzvednout kněz calvarius, protože nedávno zemřel. Někdo ale mohl sebrat jeho masku.
Kněžka dobrodruhům nahradí příjem za Pšoukala (200 BaM) a prozradí jim, že Fico-Tokár je významná osoba, velmi dobře chráněná. Má však podřízené, kteří pro něj pracují, zejména svého zástupce Nicolase Dromidu. Neví však kde bydlí.
Detektivové vyrazí do Teatro Massimo, kde zaplatí vstupné a z jednoho recepčního vytáhnou úplatkem info, že Dromida je tady, ve VIP kóji. Nenápadně ho sledují a přemýšlejí jak ho sbalit, ale má dva bodyguardy. Poté se odebere na pokoj, tak jdou na jiný, ale nic nezjistí. Při odchodu vidí z Dromidova pokoje odcházet nějakého dalšího chlapa a slyší zvýšené hlasy, ale nerozumí jazyku. Otto se pokusí chlapa sledovat, ale zdrží jej portýr a poté je již chlap pryč.
Posedávají tedy nadále v lounge teatru a popíjejí, ale krom toho že se Dromida odebere na WC, se nic dalšího nestane. Pius má hlavu ve dlaních a je zoufalý.
Odpovědět