Warzona

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 867
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Warzona

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 23. 3. 2023
Čas ve hře: 24-25. 6. 3534
Gamemaster: DG
Unterwelt - Dvůr Zázraků
Hráli: Otto Schaufel (Martin T. - karma 7), Jürgen Opytzp (Petr - karma 7), Pius (Standa - karma 7), Imrich Adler (Necra - karma 7)


Endless Bert nabídne postavám kšeft pro nóbl týpka z Oberweltu. Odsouhlasí mu 15 % provizi a on jim představí rytíře vína Alfreda Derhaschinga. Rytíř je nejprve zaváže slibem mlčenlivosti a poté jim prozradí, že před oním vykydlením bratři v katedrále vypili spoustu halucinogenního odvaru z hub, který byl stočen v pravých lahvích Sternberg Altwein AG. Do podezření Řádu rytířů vína upadl technik Technické správy Městského úřadu Andreas Lippke, který si objednal dostatečně velkou zásilku mešního vína St. Nicolas, pozdní sběr, a nepodařilo se dohledat, nač ji použil. Lippke však není k nalezení a existuje možnost, že se skrývá na 3. patře. Vybaví je fotkou Lippkeho z mládí.

Agent Derhasching small.jpg
Agent Řádu rytířů vína rytíř Derhasching

Úkol zní tedy zjistit, zda se na 3. patře nepřipravilo nějaké to halucinogenní víno, a současně zjistit, zda v tom skutečně jede Lippke. Postavy si vzpomenou, že před nějakým časem, cca 4 měsíci, když ještě pracovaly v drogové laboratoři, byl výpadek výroby, protože nebyly houby. Jdou za Vostrým Franzem a ten jim řekne, že houby tenkrát vykoupil jistý Scheinauger (Šajnbulvič), který prodává víno ve Schreiendheimu a má kontakty s místním vinařem Delheimem. Pokec s Delheimem prozradí, že Scheinauger se neukázal pro svou zásilku vína, kterou aktuálně u Delheima má a před oněmi 4 měsíci přinesl úplně jiné houby než obvykle, bylo jich víc a nenechal Delheimovi díl produktu, ale zaplatil mu, což bylo neobvyklé. Nabídne, že když Scheinaugera najdou, dá jim 10 litrů houbového vína. Také si vzpomene, že Scheinaugerovi musel tenkrát s vozíkem pomáhat Tupej Franz. Ten si pamatuje kulový, ale hodně o tom zážitku vyprávěl svýmu kámošovi Hampegerovi a ten si vzpomene, že na náměstí ve Schreiendheimu to někomu předali. Jmenoval se Schnapps.

Detektivové se tedy odpinoží do Schreiendheimu, kde se vyptáváním dozví, že Scheinaugera tam znají, ale je někde pryč - utekl, protože se na něj vyptával nějaký cizí člověk, podivný týpek s kloboukem, který přišel z Chats-Qui-Crient. Narazí na Timofeje, malého poslíčka, který jim řekne, že Schnapps je někde pryč, ale ví kde má skrýš. Ve skrýši najdou mrtvé tělo s podřezaným krkem, které Timofej identifikuje jako Votrubu, Schnappsova helfra. Na zdi je nastříkaná značka Razor Naga Trinity. V kutlochu najdou fotku od Evheyd, na které jsou Schnapps s Votrubou a lahvemi St. Nicolas, které zavírají nějakým zátkovacím přístrojem. Timofej jim řekne, že si někdo shora (možná Razor Naga Trinity) dala se Schnappsem schůzku kus dál v chodbách, ale Schnapps se opil (patrně vypil zbytek halucinogenu) a na schůzku nedorazil. Detektivové najdou Evheyd, nechají se vyfotit a ta jim řekne o Chats-Qui-Crientu a varuje je, ať se vyhnou území koček, což jsou místní gangy, Chats Noir a Chats Tigré. Postavy, hledajíce chlapa v klobouku, odcházejí do Chats-Qui-Crientu, kde zahlédnou příslušníky Černých koček, jak vymáhají peníze. Dle návodu uhnou vlevo a zamíří do Troisieme Gouffre (Třetího propadliště). Zde je velký prostor, větší než Dlouhý dům v Grollenkreisu, s výčepem a jevištěm uprostřed. Na jevišti sedí u stolu chlap v klobouku, který se představí jako Le Poet Corbeau, Básník Havran od Dvora Zázraků, Le Court de Miracle.

Ke králi, chtějí ke králi
ke králi - nemůže jít každý!
Jen ti co vyhráli, ne prohráli
a ti, co se dopustili vraždy!

Když král zavolá
ty tam, hej hola
předstup, mizero
před můj trůn!

Můžeš se radovat
u dvora hodovat
anebo zpívat
hrobařům.


Le Poet Corbeau, Chats-Qui-Crient

Le Poet Corbeau small.jpg
Básník Havran


Básník jim povypráví o životě v Chats-Qui-Crient a řekne jim, že dnes večer vystupuje v Notre Dame sama Angela Dietrich, imitátorka slavné herečky Angeliny Dietrich. Postavy projeví zájem o přístup ke dvoru, ale básník říká, že jej musí buď porazit v šermu nebo složit nějakou dobrou báseň. Ani jedno se nezadaří, nakonec Jürgen porazí Havrana v kostkách.
Básník zná Scheinaugera (dodává víno ke dvoru) i Schnappse (chtěl se vetřít ke dvoru), ale má za to že tu nejsou. Další pátrání odhalí dalšího chlápka s kloboukem, ze kterého se vyklube ten, co hledal ve Schreiendheimu Scheinaugera tak okatě, že ten se ukryl kdesi pryč. Potvrdí jim, že ho na tu práci najal Lippke, který je hostem u barona Hunyadiho, vůdce Chats Tigré.

Kumpelkrach small.jpg
Kumprásk

Navečer je básník propašuje na Dvůr Zázraků, do Notre Dame, kde shlédnou představení. Jsou zde přítomni všichni důležití, vévoda egyptský, cikánský baron Hunyadi a překvapivě i Lippke.

Un baron gitan Hunyadi small.jpg
Ciánský baron Hunyadi

Le duc d Egypt small.jpg
Vévoda egyptský

Angela Dietrich small.jpg
Angela Dietrich

Andreas Lippke 1 small.jpg
Technik Lippke v Notre Dame


Pějme píseň dokola
vždyť zábavou jsme těm shora
dívají se na nás
jako v cirkusu!

Zda poroučí ti král
či seshora kaprál
dnes nepoznáš ani
kus od kusu!

Jo král, ten má trůn
a oni... zase marky!
však král s červy dlí
a oni... chodí v parky.


Le Poet Corbeau, Chats-Qui-Crient

Po vystoupení Havran dobrodruhy seznámí s Angelou Dietrich, která si stěžuje, jak jí Angelina Dietrich šlape na paty a komplikuje život. Obsluha přinese láhev vína pro umělkyni, Jürgen ji otevře, napije se a jen tak tak neumře. Jed.
Zatímco transportují Jürgena na ošetřovnu, Pius vylije jedovatý nápoj. Doktorka píchne pacientovi protijed a je nechán odpočívat. Zbytek venku pátrá po maskované postavě, která předala obsluze otrávené víno, když si Imrich všimne Lippkeho. Při pokusu o sledování je skupina ve vzdáleném zákoutí dvora obstoupena doprovodem barona Hunyadiho. Pius začne mluvit o otráveném vínu, čímž vyprovokuje jejich útok. Ve zmateném boji jsou Pius a Imrich lehce a Otto těžce zraněni, sami zabijí 5 nepřátel, když se do boje zapojí sám baron. Vtom se odkudsi vynoří mortifikátor, mortifikuje barona, a dva zbývající Mourky a jme se pronásledovat prchajícího Lippkeho.

Dobrodruzi v rychlosti popadnou vzatky a vysyčí. Doktorka je všechny trochu vyléčí, ale mají pocit že u Dvora pro ně není bezpečno, tak popadnou technika a odkulhají do Třetího propadliště. Tam odpočívají, ale probudí je hulákání Kumpráska, který si domyslel, že sejmuli barona Hunyadiho, jeho chlebodárce. Z posledních sil odpajdají do Schreiendheimu.

.....................................................................

"Raději pojďme vymyslet nějakou báseň..."
Imrich Adler
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět