Odehrané příběhy

Moderátor: OneIceOne

Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Odehrané příběhy

Příspěvek od OneIceOne »

14. - 16.9 pTb
Hráli: Čenda - Grass (karma 8, 1x edge), Kapitán - Martin Š. (karma 8, 1x edge)

Postavy se spolu s dědkem vydají do anomálie pod Vaultem 11.
Podaří se jim proplížit mezi dinosaury a vylézt na stromy s provazovými lávkami.
Dojdou do domu u jezera, kde je uvítá otec Čendy.
Otec Čendy si skoro nepamatuje poslední návštěvu, oběhlo od ni tady v anomálii asi 30 let.
Čendovi se podaří přesvědčit otce, aby ustanovil novým správcem nově přivedeného magora.
Otec souhlasí a všichni se uloží ke spánku.
V noci Čendu probudí opice z džungle, která mu ukradne fet z kapsy a zmizí zpět do lesa.
Ráno se postavy vydávají na jezero a spouštějí se do hrobky.
Uctívač jablka si dobrovolně vleze do komory, kde se má rozložit starý správce anomálie, aby vznikl nový.
Přístroj však nefunguje, protože Čenda při minulé návštěvě ukradl 5 ze 7 napájecích krystalů.

Uctívač jablka, který je zavřený v dezintegrační komoře.
Po 1 hodině...
Uctívač: Už to bude?
Po 2 hodině...
Něco se mi na tom nezdá...
Po 3 hodině...
Uctívač buší na okénko dezintegrační komory...

Puste mě ven!
Čendův otec
Ještě chviličku, hledáme krystaly pro zážeh komory...
Uctívač
Puste mě ven!

Kapitán zkoumá technologii a Čenda mezi tím najde dva náhradní krystaly, které umístí do zdroje komory.
Čendův otec aktivuje komoru a dezitegruje uctívače.
Postavy se radují, že vše vyšlo, až do chvíle, kdy zjistí, že postup nebyl úplně správný.
Dezitegrován měl být starý správce, což se nestalo.
Postavy vystupují na loď, ale ta už neposlouchá příkazy Čendova otce.
Otevřou se stavidla nádrže a loď pluje k výpusti.
Čendovi se podaří vytrhnout krystal z lodi.
Pak Čenda vystřelí kotvičku na nejbližší strom a všichni zůstanou viset na laně, když se loď zvrátí do údolí.
Postavám se podaří dojít na konec anomálie, která se začíná rozpadat.
Čenda najde nějakou věc na 05%.
Podaří se jim opustit anomálii před jejím zhroucením a nakonec se dostanou do Orlové.
Tam zkoumají velké krystaly a napadne je, že podobné, ale malé krystaly jsou i v bateriích, které používají v Orlové.
Po výzkumu nacházejí prvek známý jako Energium, který je součástí všech baterií v okolí.

"Ale já nemohu toto místo opustit. Jsem jeho Správcem." (Andrej Kowalski)
"Ale říkal jsi, že tě může někdo nahradit...
A tady pan Nevím-jak-se-jmenuju je vhodný kandidát...
dvacet let chrápal, flákal se a konečně může dělat něco pořádnýho...
"
Čenda Koumák

"Aaa, mám takový hlad... měl jsem modré jablko, ale zasadil jsem ho do země..." (uctívač Mo(u)drého stromu)
"To víš, Gaie se musej přinášet voběti..."
Čenda Koumák

"Pufťte mě ven! Pufťte mě ven!" (uctívač Mo(u)drého stromu v dezintegrační komoře)
"Lehni si a spi, chlape, si chrápal dvacet let a teď vyvádíš..."
Čenda Koumák

"Hele, dá se na něj koukat průzorem... a pak že Gaia není voyerská sadistka..."
Čenda Koumák

"Fakt netušim, kam se mohly ty krystaly podít..."
Čenda Koumák

"Asi bude rozumný zůstat do večera, abych pochopil celej proces..." (kapitán Sczerski)
"Souhlas... ten chlap nám nikam neuteče..."
Čenda Koumák

"Teda musim říct, že to fakt vypadá, jako že Gaia dezintegrovala svého oddaného služebníka..."
Čenda Koumák

"Ten, co ho to dezintegrovalo, určitě nic nevzal."
Andrej Kowalski

"Musíme z tý lodi vyskočit!" (kapitán Sczerski)
"Opravdu se nechceš řítit sám nahý a neozbrojen na lodi z mimozemského materiálu vodopádem dolů vstříc jisté smrti?"
Čenda Koumák
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Odehrané příběhy

Příspěvek od OneIceOne »

17.9 - 20.9 pTb
Hráli: Čenda - Grass (karma 7, 1x edge), Kapitán - Martin Š. (karma 7, 1x edge), Tichá Voda (Standa, karma 7, 1x edge), Shanee (karma 7, 1x edge)

V potrubí v osadě se zvedne tlak a popraskají trubky, které rozvádějí vodu po osadě.
Do studny se potopí potápěč Meyer, pod studnou se asi zvětšila jeskyně, ale vše jinak vypadá v pořádku.
Čendův otec si bere dovolenou, protože si myslí, že v animálii pracoval asi 120 let, tak si ji zaslouží, bydlí v domě u Čendy.
Do hádky se dostává opilí obchodník Rendal Smith a Michael se Siou, která se k němu vrátila, i když stále provozuje bordel ve skladu.
Michael v minulosti přepadl se svou bandou karavanu, kterou vedl Smith a ukradl mu 8 beden zboží.
Michael Rendala zajal a držel na Samotě, odkud ho pak vysvobodil Čenda, Michael zboží ukryl do jeskyní neznámo kam.
Rendal Smith se vydal na východ s vlastní karavanou za vidinou zisku, aby získal barevné kameny, po kterých je scháňka v Praze.
Navíc z Rendala Smithe vypadlo, že si na zboží na karavanu vypoujčil u místního bosse, kterému říkají Markýz.
Po vyřešení sporu volá hlídka u brány, že vidí, jak se na východě od osady zvedá savana v širokém pruhu a něco putuje pod zemí směr východ asi 10km/h.
Shanee jde mimo osadu a ptá se svého spojence tygřího ducha, co by to mohlo být.
Entita v poušti se přesouvá prý k vyčistění nějakého místa na východě, pobliž kmene Psa.
Čenda a Tichá voda vyrážejí na vychod, když zahlednou Micheala a Sii, jak putují podel skal na severovýchod.
Doženou je a vyslýchají je, Michael jim prozradí svůj plán, že chce obhlédnout ukradené zboží z karavany, a udá jim místo úschovy.
Čenda s Tichou vodou se rozhodnou pro průzkum jeskyní, kde je zboží ukryto.
Na cestě kolem skal je ale přepadne 6 netopýrolidských mutantů, co umí látat.
Čekali na ně v záloze a vrhají se na ně z vyvýšené terasy.
Krutý boj nakonec postavy přežijí, ale nejspíš jen díky tomu, že Čenda zapne generátor šumu, který mutantům ruší orientaci.
Popelnice zajme jedno z netopýřích mutantů a odveze ho do Orlové, kde už se chystají na jeho zkoumání.
Nakonec zjistí, že na terase, odkud mutanti startovali je jídlo a věci z Vaultu 17 a fotky Tiché vody a Shanee.
Takže je jasné, že Vault 17 po nich jde a chce je minimálně zajmout.
V Orlové Shanee vyslýchá mutanta Vasila, ale zamotá se do komunikační bariery, protože mutant špatně mluví přes tesáky.
Dozví se, že ho vyrobili ve Vaultu 17 a že se původně jedná o nahraného syntetika, profil operátora z ponorky.
Mutanty poslali, aby lovily lidi na fotkách, mutanti zas nejsou moc chytří.
Mutant Vasil je zatím zavřený ve vězení na radnici.
Vasil netopyr.jpg

Postavy docestují k jeskyním a obhlížejí zboží, které je zde stále ukryto.
Bedny obsahují různé zborží, od léku, přes cetky pro aboriginy, pár nábojů a podobně.
Tichá voda najde nějaký vzacný předmět (hod na nález 08%)
Na místo dorazí Michael se Siou, Tichá voda otevírá portal a bedny s Michaelem a Siou se přemístí k osadě.
Čenda a Tichá voda jedou ještě do anomálie s jezerem.
Na ceste potkájí pomateného syntetika s pistolí, ale pomohou mu dostat se do anomálie k vodě.
Tady potkávají ještě dva syntetiky, jeden z nich je vojenský doktor a lovce Moa, který stopuje netopýřího démona z tunelů.
Postavy se utáboří u jezera.


"Našli jsme nové uhlí... v tom tvym supermarketu...
akorát je tam teď zamořený uctívačema mo(u)drého stromu...
" (Čenda Koumák)
"Tak to je nejvyšší čas otevřít uhelnej důl..."
Tichá Voda

"Pracoval jsem asi 120 let v kuse! Mám nárok na dovolenou!" (Andrej Kowalski)
"Dovolená? To zní jako něco co se nepřenáší z roku na rok..."
Tichá Voda

"Co se děje? Nešel mi spláchnout záchod..." (starostka Tichá)
"Záchod? Tady? V poušti?"
Tichá Voda

"No, na radnici je záchod..." (seržant Braun)
"Tak tomu se brzy podíváme na zoubek..."
Tichá Voda

"Na boj s vodníkem to chce trénovanýho kouzelníka, to já nejsem..." (Tichá Voda)
"Z toho si nic nedělej... vodník jo."
Čenda Koumák

"Klid, ten chlap se jako debil jenom tváří, ale je to vopravdickej potapěč..."
"To je dobře, už jsem se bála, že naše osudy jsou v rukou debila..." (Tichá Voda)
"To jenom když to leží na nás..."
Čenda Koumák

"Ta sonda na mně divně čumí. Nečum!" (Tichá Voda)
"Hlasový profil Čenda 1 nerozpoznán. Autorizujte sekundární hlasový profil."
"Dobrá. Autorizuji sekundární hlasový profil." (Čenda Koumák)
"Pro uložení sekundárního profilu nutný vzorek hlasu."
"Řekni něco..." (Čenda Koumák)
"Ať nečumí!" (Tichá Voda)
"Asi musíš nějakou celou větu, ať to vydá na vzorek..." (Čenda Koumák)
"Ať to na mně sakra nečumí! Nečum!"
"Sekundární hlasový profil Nečum 2 uložen..."
sonda Predator Mk. II

"Hele, nejsem přece žádnej debil..." (nájezdník Michael)
"Neee?"
Čenda Koumák

"Šli jsme jenom na procházku..." (nájezdník Michael)
"Kecy si nech na koledu... nevim sice co je koleda, ale ani co je procházka!"
Čenda Koumák

"Ta křesadlovka má laserový zaměřovač?" (Čenda Koumák)
"Je to luxusní balení.. každá hlaveň má svůj..."
Tichá Voda

"Jdi na konec cely." (Shanee k temnému kaloni Vasilovi)
"To nemůže, má svázaný nohy ..."
desátník Vasquezová

"Naplním hrneček vodou a posunuju mu ho lukem po zemi k hlavě." (Shanee)
"Jsem netušila že ho budeš mučit tak rafinovaně... respekt!"
desátník Vasquezová

"Já jsem Vafil. Jfem f podmofský ponorky." (temný kaloň Vasil)
"Ty vole... ponorka plná těchhle zmrdů..."
desátník Vasquezová

"Byl jfem f labovatovi, doktofi mi dali kfídla." (temný kaloň Vasil)
"Kde?" (shanee)
"Ve vaultu fedumnáft." (temný kaloň Vasil)
"Tam se teda dějou věci...."
desátník Vasquezová

"Ten sviňák Netopyj mě rafnul do krku..."
Čenda Koumák

"Snif, snif... čichám... jako by někdo vafil moje kámofe..."
"Kámoše? Ne, jenom takový malý netopýry..." (Shanee)
"Fo? Vy náf tady fopravdu jíte? To fte jako kanibalové? Pomóóófff!"
temný kaloň Vasil

"Mam chlat. Dejte mi něfo k jídlu, ale ne mý kámofe..."
temný kaloň Vasil

"Ty vogy, tohle je fakt hustý..." (nájezdník Michael po spatření Vodina teleportu)
"A tohle všechno se naučila když kopala uhlí..."
Čenda Koumák
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Odehrané příběhy

Příspěvek od OneIceOne »

21-24.9 pTb
Hráli: Čenda - Grass (karma 8, 1x edge), Kapitán - Martin Š. (karma 8, 1x edge), Tichá Voda (Standa, karma 8, 1x edge)

Postavy se vrací z anomálie u jezera.
Tichá Voda našla v bednách neprůstřelnou motorkářskou vestu 5/3.
Vědci zkoumají Vasila v nemocnici a přeprogramují ho, aby byl loajální osadě, to se však nepodaří, z Vasila se stane slintající mutant (97%), a tak končí v recyklační komoře.
Čenda vyrábí improvizovanou termobarickou bombu.
Mezitím se s postavami a starostkou spojuje hologram a dohadují plán, jak se dostat do laboratoře pod Vaultem 17, kterou mají ovládat jen syntetici a dají se za pomoci programu ovládnout.
Je však potřeba nahrát upravený soubor do centrálního počítače.
Postavy se vypraví k Vaultu 17 a utáboří se asi 20km od osady Orlová, berou sebou skupinu čtyř vojáků a pana Jednoucha.
Kapitán Anton zjišťuje, že několik kilometrů před nimi hlídkuje sonda z Vaultu 17.
Postavy přenocují a ráno Tichá Voda vyvolá průchod do laboratoře Vaultu 17, kterou si pamatuje, protože tam již byla.
Postavy mají štěstí, protože v laboratoři nikdo není, šef svolal ranní poradu (04%).
Kapitán Anton uploaduje soubor do počítače Vaultu, ale proces se zasekne.
Zjistí, že aktuální šef laboratoře Vaultu a primární profil vytvořil firewall proti přepisu.
Kapitánovi se podaří systém restartovat a soubor nahrát.
Mezitím do laboratoře vtrhne primární profil a jeho čtyři kámoši.
Nereagují na výzvu, aby se vzdali, vytáhnou pistole a začne se střílet.
Čenda zastřelí primární profil a ostatní čtyři zlikvidují ostatní postavy a vojáci.
Kapitán se stává primárním profilem v laboratoři. Čenda a Tichá Voda jsou nahráni jako obyvatelé a kapitán přidělí Čendovi ovládací práva.
Postavy zůstávají v laboratoři pro další pokračování, teleport se mezitím uzavřel.
Je zjištěno, že Vault 17 ovládá jako správce kdosi z Prahy, patrně u místného ústředí T-Corpu, kdo je skutečným potomkem nějakého správce. Není však přítomen a aby mohli vault převzít, je třeba přivézt starostku Tichou fyzicky sem. Dotyčný tu před cca 10 lety byl, převzal vault a ustanovil primární profil jako svého zástupce. Samotný vault je zavřený a fungují jen laboratoře.


"No fuj, ten netopejr se tady vysral... to je teda hnus..."
seržant Braun

"Jménem civilizace ihned přestanťe splachovat a vylezte z hajzlu."
Čenda Koumák

"Teď děte do nemocnice, nechte si udělat biosken a připravte věci pro mírové podrobení Vaultu 17 bez toho, aniž bychom na něj museli svrhnout termobarickou bombu, kterou jdu teď vyrobit..."
Čenda Koumák

"Už dlouho myslím na 2 věci..."
"A to?" (Čenda Koumák)
"Zničit Vault 17."
"A?" (Čenda Koumák)
"Zničit Vault 17..."
Tichá Voda

"Kterej debil poslal toho netopejra do skleníku?" (Agáta)
"Eva..."
neidentifikovaný hlas z davu

"Pošleme tam Vasila, oni se kolem něj shluknou a my se vynoříme za jejich zády."
"Nebylo by jednodušší to udělat nějak aby nás neviděli? Třeba v noci?" (Tichá Voda)
"To mě nenapadlo..."
Čenda Koumák

"No, mohla bych odcestovat k hrobu svý sestry..."
"A co tam?" (Čenda Koumák)
"Pověsim se na strom... a až půjdete kolem, nabarvíte mý kosti na červeno... to akorát vyjde..."
Tichá Voda

"Mohli bysme jí k tomu tančení zahrát na tydle plechovky..." (desátník Vasquezová)
"Myslíš ty termobarický bomby?"
Čenda Koumák

"Stal jste se primárním profilem Vaultu 17. Nyní vám odebereme krev..." (hlavní počítač Vaultu 17)
"Všechnu?"
kapitán Sczerski

"Byl proveden restart systému. Připojte se, abyste mohli být aktualizováni..."
Čenda Koumák

"Nordströme, braň laboratoř před těmi v pláštích!" (kapitán Sczerski)
"Buuuu, groowing!"
Nordström
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Odehrané příběhy

Příspěvek od OneIceOne »

25-26.9 pTb
Hráli: Čenda - Grass (karma 8, 1x edge), Kapitán - Martin Š. (karma 8, 1x edge), Tichá Voda (Standa, karma 8, 1x edge)

Čenda zkoumá výzkumy A. Wilda z laboratoří. Laboratoř ve Vautlu 17 byla určená k výzkumu paranormálních schopností lidí, kteří byli vystaveni přímému vlivu Temné bouře. Lidé z Vaultu 17 zkoumali kmen Velkého ptáka, jehož členy vystavovali vlivům různých látek v jeho přirozeném prostředí. Když začal být kmen narušený, několik jeho členů zajali a oskenovali ve Vaultu 17, zbytek evidentně odvezli do ústředí korporace v Praze a zmutované jedince spálili plamenometem. Z tohoto místa asi utekla sestra Tiché Vody, která se stala mutantem, kterou později střelil Čenda a oštěpem dorazil Bílý Zub nedaleko Orlové. Tichou vodu také oskenovali, aby ji mohli uměle naklonovat. Od té doby Vault 17 vypěstoval 4 další generace domorodců z kmene Velkého ptáka, kteří žijí v malé rezervaci nazvané Observer point 4. Jako jedna z klonů tu žije i klon Tiché vody, kterou pojmenovali Špinavá ruka nebo také Ta, která se dotýká země.

Po zkoumaní v laboratoři zhasnou světla, někdo laboratoři vypnul přívod elektřiny.
Z kójí uniknou tři netopýří mutanti a zabijí při útěku bratra velkého mutanta Nordströma, Čenda je však dohání v šachtě, dva tam zastřelí a jednoho zastřelí na útěku, toho pak vyzvedna jedna z popelnic, kterou pošlou pro mrtvolu.
Spustí se požární zařízení, ale Kapitán ho dokáže vypnout.
Kapitán zkoumá komunikaci se satelitem a nabourá se omylem do komunikace klonu A.Wilda03, který operuje z nižšího patra Vaultu a přes satelit hlásí do Prahy, že se chystá laboratoře zaplynovat zabijáckým plynem. Wildovi03 se podaří zaplynovat laboratoř, kde stojí Kapitán, ten má však super kombinézu a helmu, které ho před plynem ochrání. V plynu zemře 10 syntetiků, 5 se jich podaří zachránit. Kapitánovi se podaří vyřadit trysky plynovodu.
Tiché vodě se podaří detoxikační kouzlo, a tak zabijácký plyn i jeho zásoby zničí.
Čenda se namontuje do výtahu a dokáže obejít obvody softwarový zámek pro pohyb a jede s dvěma vojáky do patra, kde operuje sabotující klon A.Wild03.
Wilda najde, a zastřelí, ale Wild ho postřelí ze samopalu.
Následně přijede výtah se 6ti vojáky syntetiky, které sem poslal asi klon Wilda03 pro svou pomoc, ale střetnou se s vojáky od Čendy. Čendovi se podaří vojáky rozprášit pomocí dvou granátů. Naštěstí infrastruktura Vaultu výbuchy vydrží, jen je poškozený výtah.
Nakonec se do Vaultu napojí Gaia a převezme nad ním částečnou kontrolu, i když k celé kontrole je třeba přivést originálního správce Vaultu.

Čenda najde výzkum, jak se nechat zmutovat.
Kapitán najde ve skladu Vaultu 17 lehké, průzkumné rogalo pro průzkum okolí.

Dále vychází najevo, že ve Vaultu 17 došlo k nehodě, kdy zemřeli jeho obyvatelé na poruchu klimatizace, dokonce to vypadá, že byli otráveni zabijáckým plynem stejným, kterým byla zaplynovaná laboratoř. Ale k záznamům je přistup pouze po odemčení správcem Vaultu. Před deseti lety byl Vault navštíven zástupcem kapitána vesmírné lodi Santa Maria A.Wildem, který Vault zapečetil a ponechal funkční pouze laboratoř obsluhovanou syntetiky, kteří byli oživeni ze zálohy, aby pokračovali ve výzkumu.

Dále to vypadá, že entita, která se vydává za označení Gaia je z další kosmické lodi jménem Archa Noemova.


"Zástupče Wilde, zahájili jsme program k potlačení odepření poslušnosti obyvatel Vaultu.
Pravděpodobně došlo ke vzpouře syntetiků.
Byl vypuštěn patogen a chystáme se k toxikaci Vaultu a jeho přeobsazení ze zbývajících zásob syntetických těl.
"
primární profil A. Wild 03

"Nevím v kterém jsem patře a nevidím žádný plyn... asi proto že je neviditelnej..."
Tichá Voda

"Odhoďte zbraně a vzdejte se. Tento vault je pod kontrolou Archy."
Čenda Koumák

"Hele, kapitáne, ty seš vlastně taky syntetik, co?
Si vylepši blokovací program, ať tě nikdo nepřepíše....
"
Čenda Koumák

"Todle že sou lidi z mýho kmene? Dyť sou úplně degenerovaný... by měli vychcípat..."
Tichá Voda

"No, můžeme jim přestat dávat jídlo a vyhnat je do pouště..." (Čenda Koumák)
"No to ale chcípnou za strašnýho utrpení..."
"To je ale v pořádku, ne?" (Čenda Koumák)
"Ne..."
Tichá Voda

"A seš si jistá, že je máš zachránit?"
"No, říkal mi to duch mý sestry..." (Tichá Voda)
"Ti nevim... já mam pocit že ti říkala že máš zachránit tvůj kmen... vo klonech 4. generace nepadlo ani slovo..."
Čenda Koumák

"Obávám se, že jsme se ocitli přímo uprostřed války dvou stříbrných lodí.
A kdo ví, jestli jenom dvou.
"
Čenda Koumák
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Odehrané příběhy

Příspěvek od OneIceOne »

27-30.9 40 pTb

Hráli: Čenda - Grass (karma 10, 1x edge), Kapitán - Martin Š. (karma 10, 1x edge), Tichá Voda (Standa, karma 10, 1x edge), Shanee (Milan, karma 10, 1x edge)

Všichni jdou odpočívat ve Vaultu 17, ale Shanee se nedaří usnout, prostředí Vaultu na ní nemá dobrý vliv. Zaznamená, že se blíží magický červ od severu. Snaží se probudit Čendu, ale ten jí v rozespalosti vyhazuje, že chce spát. Tak si dá kafe a vyleze před Vault, kde naváže s červem čističem kontakt. Podaří se ji zjistit, že sem jede vyčistit radiaktivitu, která je přítomná v reaktoru Vaultu. Podaří se mu ho přemluvit, aby šel čistit jinam, navíc ho pošle k Orlové, protože po červovi zůstává úrodná půda a v Orlové by se mohla hodit. Červ putuje zpět k Orlové, odkud evidentně započal svou cestu. Shanee si ustele před vchodem do Vaultu a jde spát. Ráno jede Čenda do Orlové ještě s jedním z vojáků. Vezmou si buginu a Čenda najde v brázdě zanechané červem čističem velký modrý a malý zelený kámen. Kapitán poskládá průzkumné rogalo a vzlétne na průzkum. Prozkoumá oblast nad Bridgetownem a průrvou. Shanee se jde podívat do Observer pointu 4, kde sídlí kloni jejího kmene. Tam zjistí, že červ vyčistil Observer point a tím se rozpadla elektrická zařízení, takže kmeňáci nemají jídlo a vodu, kterou jim do rezervace čerpalo čerpadlo. Klaní se k soše Velkého ptáta a čekají, až je Gaia spasí. Shanee je osloví a vyvede je mimo rezervaci ke vchodu do Vaultu 17. Kmeňáci jsou ale degenerovaní, a tak nadávají, že nemají vodu, jsou unavení. Tichá voda procesí pozoruje zpovzdálí a nechápavě kroutí hlavou. Shanne sežene vodu z Vaultu 17, pak se vydává s klonokmenem o 20 lidech směr Orlová. Ujdou asi 20 km, a musí se utábořit v pustině. Bohužel zas nemají vodu a jídlo. Shanee udělá rituál na jídlo a vodu, který trvá 6 hodin. To přiláká zvířata, ale i predátory. Tichá voda zastřelí divokého psa, který chce ulovit degekmeňačku. Ze tmy se vynoří Sulik a zlikviduje zbytek smyčky a jde se najíst k ohni. Je na lovu létajícího démona.
V Orlové Čenda a Kapitán zkoumají kameny a spojí se s Gaiou. Ta jim přislíbí nějaké postupy jak zužitkovat nelezný zelený kámen, což je surové energium, o modrém kameni neví, co je zač. Vypadne z ní informace, že Archa Noemova je odpovědná za rekolonizaci zdejší oblasti, která končí u průrvyse rozhodnou, že starostka navštíví Vaultu 17 kvůli aktivaci, ale pojedou v utajení v noci, aby o tom obyvatelé Orlové nevěděli. O půlnoci vyrazí na cestu. S Kapitánem v rogalu cestuje Čendův otec, který cestuje taky do Vaultu 17. Na cestě je přepadne létající démon, snaží se Kapitána vytrhnout ze sedadla, ale nedaří se mu to, tak se pokouší unést Čendova otce. Čenda do něj nakouří dva granáty a dávku, takže démon otce pouští v asi 30 metrech. Kapitán udělá salto s rogalem a zachraňuje otce, aby se nerozmáznul na flek. Nakonec dojedou do Vaultu a starostka ho aktivuje.

"Mé magické smysly mí říkají, že se blíží silná magická entita... co budu dělat?
Čendoooo!!! Vstáááávej!!!
"
Shanee

"Co že se děje?
Blíží se magická entita?
A co s tim mam asi tak dělat?
Ty seš šaman nebo tak něco ne?
Tak to s ní nějak vyřiď a nebuď mne...
"
Čenda Koumák

"Kdo jede na tygru,
nesmí sestoupit
ani si zahrávat s červem.
Kdo jede na červu olgoj-chorchoj, může si zahrávat s kým chce...
"
domorodé přísloví

"Vůbec tě nepřejeli když jeli kolem... jsem jim řek ať dávají pozor..."
syntetik hlídkující u vjezdu do hangáru

"Došlo jídlo,,, co budeme dělat?"
"To je snad jasný, ne? Budeme se modlit..."
klony Velkého ptáka 4. (de)generace

"Zjevně nadchází další fáze experimentu..."
"A to jaká?" (Čenda Koumák)
"Vypneme kamery, ať se na tu hrůzu nemusím dívat..."
Tichá Voda

"Jsem jeden z vašich předků."
Shanee

"Mám vás zavést do divočiny a..." (Shanee)
"A tam vás obětovat temným bohům..."
Tichá Voda

"Uu!! Jsme tady!! Můžete nás chutně upravit a sníst!!!
AAAuuu!!! Nejdřív zabít, ty debile, předtím než mě vyvrhneš... víš jak to bolí???
"
očarovaná surikata
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Odehrané příběhy

Příspěvek od OneIceOne »

1.10-2.10 40 pTb

Hráli: Čenda - Grass (karma 6, 1x edge), Kapitán - Martin Š. (karma 6, 1x edge), Shanee (Milan, karma 6, 1x edge)

Shanee s degekmeňáky 4. generace vyráží k Orlové. Cestou se ztratí šamanka Špinavá ruka s jedním z lovců. Podle všeho se odklonili od skupiny a namířili si to k pohřbenému obchoďáku, kde přebývala Tichá Voda. Skupina se stočí k obchoďáku, u kterého je uvítají uctívači Modrého stromu. Mají nejdříve podezření, že jim kmeňáci chtějí odebrat jablka, ale nakonec je jablky sami pohostí. Shanee hledá Špinavou ruku, kterou najde v tunelech pod obchoďákem, jak tam komunikuje s nějakou hlubinnou entitou. Pak se s ní vrátí k uctívačům Stromu a přenocují zde do dalšího dne.
Postavy se účastní plánovací schůzky, otec Čendy a 4 nově nahraní syntetici se jdou starat o jádro Vaultu. Ve Vaultu zbývá 7 nenahraných syntetiků.
Kapitán a Čenda prohledávají Vault 17. Najdou velín, ze kterého se dá napojit na pět satelitů, které nesou jednorázové střely SealSeeds. Jedna z nich byla již vystřelena před 10 lety a na místě jejího dopadu vznikla trvalá anomálie s jezerem. Má se za to, že střely dokáží změnit ovzduší a podmínky v jednotlivých částech sféry obklopující Zemi.
Dále najdou dílny, kde zadají výrobu vrtulníku, ale tím vyčerpají zásoby dílů pro dílny (5 dní to trvá).
Dále najdou pokoje vysokých představitelů Vaultu 17, kde zabaví 100.000 Kč v moderních bankovkách a také pokoje správce Vaultu, kterou zabavuje starostka.
Chemická laboratoř je skoro na dně s zásobami chemických látek na výrobu.
Čenda se snaží sbalit Vasquezovou, ale nedaří se mu to, ale pěkně se u toho ožere.
Postavy si jdou ve Vaultu lehnout, když k ránu Kapitána probudí poplach, že se něco děje s jádrem Vaultu, volá Čendova otce, který se po chvíli odmčí a není k sehnání. Jde ho shánět, ale zjistí, že z klimošek začíná prorůstat kytka podobná té ve Vaultu 17. Vyhlásí poplach a všichni jdou bojovat s kytkou. Čenda vyrábí herbicid. Najde svého otce obaleného kytkou a budí ho z limbu, ten mu nadává, protože získává čas, než Čistič vyčistí jádro Vaultu. Kapitán shání Shanee, aby poslala Čističe pryč a prohledává okolí, pak letí nad vesnici kmene Psa, ale vypnou se mu systémy, a tak musí doplachtit jen po větru, což se mu povede. Asi ho vyplo zlé kouzlo proti technologiím, které chrání vesnici Psa. Nakonec Kapitán Shanee najde, naloží ji do rogala a odlétne s ní k Vaultu. Shanee se podaří Čističe poslat na ostrov s léčivým stromem, ale je skoro jisté, že se Čistič jednou zas k Vaultu 17 vrátí. Shanee se jde poradit s matkou Onaj, jak naložit s červem, ale při rozhovoru ji říká, že vlastně podporuje rozvoj Vaultu 17, což se matce Onaj vůbec nelíbí, tak ji nakáže, že musí jít do chrámu a den tam meditovat, protože si myslí, že Shanee začíná ovládat Temných duch. Shanee se vydává k chrámu, jeden z bojovníků ji ještě říká, ať si dá pozor na velké škorpiony.

"Mateřídouška, kopretina, mateřídouška, kopretina..."
Shanee velící k pochodu degenerátům 4. generace kmene Velkého ptáka

"A neměli bychom raději využít tyto zdroje pro rozvoj dle programu Genesis?" (holografická Gaia)
"Ne."
Čenda Koumák

"Ale když nevyužijeme zdroje na rozvoj zemědělství, jak budeme obdělávat půdu?" (starostka Tichá)
"Na to se dycky najde dost lidí...
Vzdušná nadvláda je základ...
"
Čenda Koumák

"Chceš nám vzít naše modrá jablka, cizinko?"
"Ne." (Shanee)
"Tak vysmrď..."
neidentifikovaný uctívač mo(u)drého stromu

"Do matrixu se nepřipojim, kdo ví co by se mi mohlo stát...
Porno s Adamem 003, to by mi mohlo vypálit obvody...
"
kapitán Sczerski

"Přivolám syntetiky, dám jim pokyn odřezávat šlahouny, nosit je do dezintegrátoru a vyrábět z nich zase fosfor,
který se dá do laborky a znovu se vyrobí další herbicid... vlastně je to takové takové herbicidní perpetum mobile...
"
Čenda Koumák
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Odehrané příběhy

Příspěvek od DenGrasse »

3-7.10 pTB

Hráli: Čenda - Grass (karma 8, 1x edge), Kapitán - Martin Š. (karma 8, 1x edge), Shanee (Milan, karma 8, 1x edge), Tichá Voda (Standa, karma 8, 1x edge)

Laboratoř dokončí výrobu vrtulníku a Čenda dokončí základní výcvik na simulátoru. Kapitán je nově jmenován kapitánem a velitelem letectva. Čenda je jmenován poručíkem a velitelem průzkumných sil. Tichá Voda je i přes aktivní odpor jmenována velitelem divize zabývající se magií. Vasquezová je povýšena na seržanta a pověřena velením bezpečnosti Vaultu 17.

Shanee si v chrámu střihne Zkoušku, která skončí tak, že je lapena sondou Predator Mk. II (která dosud nebyla přeprogramována po obsazení Vaultu 17) a sonda s ní odlétá, ale záhadný živočich ji sejme nad mořem antistrojovým kouzlem. Kapitán, Čenda a TV se pro ni vydávají ve vrtulníku ještě s potápěči, které vysadí, ale tvor se na ně vrhne a jednoho uvaří. Má chuť i na druhého, ale nepodaří se mu zasáhnout vrtulník a kapitánova odvetná palba kanonem je přesná.

Vrtulník poté ještě nějakou dobu pátrá ale nakonec přistává v Orlové, kde nechává nabít akumulátory, zatímco Čenda zvěstuje obyvatelům novinky. Novou místní radu tvoří mj. seržant Emsby, který dostává velení bezpečnosti a Agáta. Do osady jsou umístěni někteří degekmeňáci, většina odchází ke kmeni Psa.

Čenda naverbuje degekmeňačku Xiu, aborigena Jednoucha a několik syntetiků do své průzkumné jednotky a odveze je do Vaultu 17 k výcviku. Chce mít 3 průzkumné dvojice.


"Mám nové karierní zařazení... stal jsem se poradcem degekmeňáka 4 generace ohledně splachování záchoda..."
Starý Bernard

"Jmenujte jí taky poručíkem..." (Čenda Koumák)
"Ne! Nechci být půlnočník!"
Tichá Voda

"Cože? Vy jste mi zničili byznys?" (Tichá Voda)
"My ne, to ty lidi co ti vobsadili supermarket.."
Čenda Koumák

"Jako podřízenýho mi tam dejte ten strom..."
Tichá Voda

"A poznají mě vůbec ty duchové když budu mít čip na jiné jméno?"
Tichá Voda

"A nešlo by to udělat nějak jinak? Jako beze mně? Dyť jste si dycky nějak poradili..." (Tichá Voda)
"No, většinou tak že jsme ti řekli ať to uděláš..."
Čenda Koumák

"Ale já jsem uhlobaron! Musim těžit uhlí!" (Tichá Voda)
"Závislost na uhlí byla potlačena obsazením Vaultu 17." (holografická Gaia)
"To víš... civilizace to bere mílovými kroky..."
Čenda Koumák

"Vaše WC bylo použito k výrobě izolačních vrstev pohonné jednotky vrtulníku."
hlavní počítač Vaultu 17 ke starostce Studené-Tiché

"Nemáš u sebe nějakou technologii?" Špinavá ruka
"Už ne..."
Shanee

"Ale tohle není tvůj kmen... to jsou nějací debilové 4 generace..."
duch Hluboké studny

"Ano... mnozí uměli zacházet s mocí Gaii, ale neuměli plavat..."
matka Onaj

"Rozdrtila jsem výtvor hromového ducha nad mořem, ale museli mně vylovit lidé z Orlové..."
Shanee
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Odehrané příběhy

Příspěvek od OneIceOne »

Hráli: Čenda - Grass (karma 8, 1x edge), Shanee (Milan, karma 8, 1x edge), Tichá Voda (Standa, karma 8, 1x edge)

Ve Vaultu se zase plánuje, co se bude dělat, Vědci chtějí pokračovat v programu Genesis a odpálil rakety na změnu prostřední. Shanee je přiřazena do sekce pro výzkum magie. Na poradě systémy zachytí výbuch blízko Bridgetown. Vypadá to, že někdo odpálil hlavici na změnu prostředí. Od epicentra se šíří vlna zimy a sněhu. Navíc se k Vaultu vrací čistič. Postavy odvážejí Shanee ke kmeni psa, kde se má naučit kouzlo, kterým zabezpečí Vault. Matka Onaj ji posílá znova do chrámu. Cestou Shanee potká štíry, ale promění se v tygra, štíra zabije a běží do spodních patech chrámu. Zde najde otevřenou cestu do podzemí. Dole najde mrtvolu vojáka, starý zipák a samopal Škorpion. Ztratí se ve změti chodeb, nakonec vyšplhá zpět a matka Onaj ji naučí kouzlo. Mezitím volá Orlová, že se koná smuteční hostina, umřel starý Bernard, který umrzl v kadibudce po výbuchu mrazu z hlavice. Postavy se přesunou do Orlové, kde Bernarda strčí do dezitegratoru a vylouhují potřebné materiály z jeho mrtvoly. Shanee se vrací ostatními do Vaultu a s Tichou Vodou zabezpečují Vault proti Čističi. Mají barieru 5. Čistič zůstává u Vaultu.


"Moje skutečný jméno je Nultá Série. Chápete? S Velkejmi Písmenama!"
Tichá Voda

"Někdo spotřeboval úplně všechny chemické látky, které potřebuji k výzkumu!" (Eva, primární profil)
"Tak to fakt netušim, kdo to moh bejt..."
Čenda Koumák

"Doplňte šampon! Doplňte šampon!" (hlavní počítač Vaultu 17)
"Těchhle věcí se musíme zbavit... jinak budem hrozně změkčilí!" (Tichá Voda)
"Pššt! Už se stalo..."
Čenda Koumák

"Ale já nespadám do projektu degekmenů!" (Shanee)
"Nee???"
Tichá Voda

"Nesmíte sedět v tomto chrámu zla!" (duch Hluboké Studny)
"Co je zase? Dyť už jsem ti nabarvila kosti na červeno!"
"Ještě musíš nabarvit kosti všech ostatních..." (duch Hluboké Studny)
"Ty vogy, kde mam vzít tolik barvy?"
Tichá Voda

"A ty jsi kdo?" (Shanee k duchu Hluboké Studny)
"Ale ne, už je to tu zase... jmenuje se Hluboká studna, je to sestra..."
Čenda Koumák

"Můžete být zařazena do platové třídy..." (starostka Studená-Tichá k Shanee)
"A bejt placená starejma kostma..."
Čenda Koumák

"Sakra, pořád nemůžu zjistit, kdo obešel ten schvalovací protokol!" (Eva, primární profil)
"No... já jsem nějak schválila ten vrtulník... ve slabé chvilce..."
starostka Studená-Tichá

"Zásobníky chemických látek jsou naplněné na 1 %!" (Eva, primární profil)
"Už? Mně tvrdili že jsou na mínus 5 %... to docela pokročili..."
Čenda Koumák

"Poslali mně do chrámu, abych složila zkoušku, ale chytla mně tam sonda a odvezla mně..." (Shanee)
"Paráda! Tak tos tu zkoušku určitě složila, my jsme rozmlátili vobrazovku a stačilo to!
Vodject na sondě se určitě počítá...
"
Čenda Koumák

"Je tady hrozná zima... nevíte co se stalo?" (kulometčík Ivanov)
"Víme. Ještě nějakej dotaz?"
Čenda Koumák

"Starej Bernard umrzl na záchodě..."
"Tak vemte všechny to jeho hadry a oblečte celou osadu..." (Čenda Koumák)
"To už jsme udělali..."
kulometčík Ivanov
Odpovědět