Far West - hra

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 842
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Far West - hra

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 30. 1. 2022
Čas ve hře: 30. až 2. 6. 2103
Gamemaster: Grass
Far far West - noční gáblík
Hráli: Joshua Jackson (Petr - karma 6), Kalti Zlomený nos (David - karma - 5), Gary (Martin Š. - karma 5), Kanagon (Necra - karma 4)


Joshua, Gary a Kalti rokují v Karavaně a rekapitiulují své plány. Gary se chce vrátit do Silvertonu a Joshua souhlasí, doufaje, že ho STC vyzbrojí nějakými těžkými zbraněmi proti sondám. Jeho nadšení však opadne, když si vzpomene, že STC pravděpodobně žádné takové zbraně nemá.
Do rokování vstupuje maršal Jimmy, který říká, že se v noci pohřešil karavaňák Karlos a teď dorazil nějaký houmless, který přinesl jeho hodinky s dotazem na nálezné.
Postavy čekují Karlosův bivak pod stanovou celtou na okraji Karavany a najdou krvavou skvrnu. Stopování nepomáhá, ale houmless, který tvrdí, že je aborigenský šaman, jim ukáže kde našel hodinky a zbytky sežraného těla. Hodinky měly věnování od O´Connora Karlosovu otci, podle toho zjistil, kam je má donést. Zbytky našel když chtěl bivakovat v křovinách kousek za Karavanou v Kolonii.

Ohledání na místě potvrdí, že se jedná o zbytky Karlose, stopování ani pachy oět nepřinesou nic nápovědného. Gary vyslovuje myšlenku, že to udělal létající mutant, načež Joshua propadá depresi.

Poté Joshua zkontroluje pager, který našli u vlkodlaka v podzemí a zjistí že je aktivní. Navíc je na něm zpráva, kterou neumí rozluštit. Chce proro k počítači, který měli ve svém pokoji v O´Connorově domě, ale není vpuštěn. Najde tedy asistentku Leslie, která má ve čtvrti dům a požádá ji o pomoc a díky ní se podaří počítač přemístit do jejíhodomu, z čehož ona není nadšená. Joshua připojí pager a nastaví frekvenci.

Mezitím přijde do Karavany kněz Repurgatu a jde s dalšími lidmi posbírat zbytky Karlose. Pak pořádá jeho obřadné spálení a hojně vykuřuje kadidelnicí s nějaký strašným odérem. Poté se vyptáva na Karlose, čímž vzbudí u postav podezření.

Skupina se rozhodně v noci hlídkovat, Kalti a Kanagon se ukryjí přímo u hodovního místa, Gary u skály kde byy hodinky y a Joshua sedí u ohně mezi lidmi a bojí se aby ho nesežral mutant. Garyho pak napadne, že pokud mutant sežral najednou 50 kg masa, asi nepůjde na lov hned další den a říká to ostatním. Když se stahují zpět, narazí na kněze, který překvapivě neodešel apostává na okraji Karavany. Gary ho chce načichat, ale kněz je nasáklý odérem kadidla. Navíc je, navzdory úplné zahalenosti, velice bystrý. Gary nicméně vypozoruje, že kněz s někým mluví, patrně na dálku. Dál ho sleduje a když kolem 4 ráno kněz konečně odchází, sleduje ho do města, ale v centru se zarazí, když si uvědomí, že se není moc kde schovat a vrátí se.

Joshua ráno najde na pageru další zprávy. Triangulace signálu dosud funguje a vynese mu do slepé mapy bod, který je někde v centru. Jde tedy nejprve ke známému domu, kde zjišťuje, že to tam není. Gary mu ale řekne, že dům zná, že to je vstup do podzemí a patří STC, on sám v něm již několikrát byl.
Další hledání je přivede k bloku domů, které jsou spojené ohradou z plastového harampádí a nahoře má kříž. Našli sídlo Repurgatu. Klepou na dveře a někdo za špehýrkou se ptá co chtějí. Joshua improvizuje a řekne, že hledá kněze, který byl vykonat obřad v Karavaně, ale dozví se, že ten spí, protože v noci konal obtížnou službu. Nechává mu vzkaz a chce se vrátit večer.

Po návratu do Karavany najdou maršala Jimmyho v rozhovoru s předákem Karlosovy karavany,který říká, že zmizela Karlosova kožená brašna, kterou nikdy neodkládal. Od dalších spolunocležníků se dozví, že Karlos měl kamaráda, prospektora Radomira Komouniu (rumuno-nigerijec), který ho před několika dny navštívil a možná mu něco svěřil.

Další den se vydají do města do hospody Old Pet Pub, kde se schází prospektoři a Joshua se za 20 dolarů od starého Foxe dozví, že Radomir nalezl v chodbách u nějakého mutanta pager a dvě ampulky se žlutou tekutinou, stejně jako oni. Chtěl prý zjistit co to je a jestli to něco hodí. Šel za svým kámošem Karlosem do Karavany a pak už ho neviděli.

Po návratu Joshua najde další zprávu na pageru i počítači a použije své intuitivní dovednosti dešifrování. Ačkoli mu nefunguje poslouchání signálu, své dovednsti nezapomněl a jeho mozek znaky, které vypadají podobně jako temné písmo, dešifruje. Dostane několik vět v neznámém jazyce, o které se díky svým znalostem medicíny domnívá, že je to latina. Latinsky ale nikdo neumí. Leslie říká, že v Menindee určitě bude nějaká knihovna nebo program, ale komunikace už nefunguje, resp. není s kým komunikovat, takže by se tam muselo dojít. Joshua se rozpomene, že na Potterově koleji je knihovna a vetře se tam pomocí průkazky, kterou má jako lektor. Skutečně najde latinský slovník,a le když ho otevřou, zjistí, že je to jen obal a vnitřek někdo ukradl. Jsa rozladěn si uvědomuje, že někdo by latinsky mohl umět v Taltinganu u tamních Illustratis.

Večer se vrací do chrámu Repurgatu, ale dozví se že kněz odešel na misii. Když se vrací do Karavany, někdo na ně na náměstí začne střílet zpoza domů. Joshua to koupí, Kalti opětujre palbu a Gary se snaží rozbít lampu, což se mu nedaří. Rozprchnou se a Kalti chce vzít střelce ztečí,a le když slyší jak se sbíhají maršalové, tak vyšichni vysmrdí a sejdou se v Karavaně.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 842
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Far West - hra

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 6. 2. 2022
Čas ve hře: 2. 6. až 4. 6. 2103
Gamemaster: Grass
Far far West - my letci máme ocelové spáry
Hráli: Joshua Jackson (Petr - karma 6), Kalti Zlomený nos (David - karma - 7), Gary (Martin Š. - karma 6), Kanagon (Necra - karma 6), Kamahori (Standa - karma 6)


V Karavaně se postavy dozvědí, že správní rada dala na radu Kamahori a vyslala muže okupovat Menindee, než to udělá někdo jiný. Joshuu napadne, že latinsky by mohli umět někteří členové Tindal Councilu a vydá se na letiště. Má štěstí, právě probíhá přednáška, které s einiciativně zúčastní a poté odchytí profesora Richieho. Ten sice latinsky neumí, ale říká, že profesor Kurnow ano. Sice už je hodně starý a jen leží, ale nabízí se že mu text odnese. Po návratu vrací zprávy rozšifrované.
Po příchodu do Vipers Nestu Joshua zjišťuje, že nájemné za dům už propadlo, ale v domě je zabarikádovaný pan Pětidolar a Zmije se zatím nedhodlaly jej vystěhovat násilím. Ču-ej-žu-an se připomíná s dlužným nájemným a Joshua to usmlouvá na 70 dolarů, které mu sklopí. Řeší jak dále, když nemají střechu nad hlavou, ale Gary mu řekně, že dům, kde sídlila firma Bolton Seekers je volný. Jdou tam a není skutečně není ani zamčeno. Usídlí se v domě, najdou ledničku, sprchu a WC. Posléze dorazí mutanti 18. divize, ktwří přinášejí zásoby. Kamahori je chce zastřelit, ale Gary jí v tom zabrání.
Kalti se dozví, že ve Westside je aréna, kde se dají vydělat peníze nebo taky chcípnout. Postavy do domu přemístí vybavení z domu ve Vipers Nestu, pana Pětidolara a počítač od sekretářky Leslie. Pan Pětidolar dostane za úkol odblokovat pager, který se zdá že přestal přijímat zprávy a pak nastavit lokaci signálu.

Následně se postavy vrací do Karavany a hovoří s maršalem Jimmym (Nowakem) a chief marshalem Patrickem Morganem. Ten jim přislíbí za dopadení vraždícího mutanta 200 BHD, případně i více, pokud by byly komplikace.
Gary a Kanagon zůstávají v Karavaně, kde jsou zesílené hlídky, ostatní odcházejí do Damned Ruins prozkoumat výlez z podzemí, ale nikoho nenajdou. Bezdomáci jsou ukrytí pod skládkou a bojí se, protože asi před týdnem mutant sežral jednonohého Billa. Na skládce ale nejsou žádné stopy (moc bordelu) a Kalti se rozhodne přivést Garyho,a by to očuchal. Cestou přes území Periliye jen napadane létající mutant. Kalti je zdvižen do vzduchu a utrpí zranění, ale podaří se mu vyprostit a za přispění garyho, který přispěchá, mutanta zakydlí. Prohledání ukáže, že mutant měl také kapsičku jako 2 předchozí, ale prázdnou, bez pageru i ampulí. Dalšímu konání zabrání maršalové korporace, kteří je vypakují a mutanta jim odeberou.

Chief maršal Morgan vyplatí odměnu 400 BHD, kterou si rozdělí Kalti a Gary.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 842
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Far West - hra

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 13. 2. 2022
Čas ve hře: 4. až 9. 6. 2103
Gamemaster: Grass
Far far West - švej-žu-žu restart
Hráli: Joshua Jackson (Petr - karma 7), Kalti Zlomený nos (David - karma - 7), Gary (Martin Š. - karma 6), Kamahori (Standa - karma 8)


Dobrodruzi debatují co dál a shodují se v útoku na vault. Mezitím chtějí ještě zaskočit do STC pro zásoby. KAlti dojde do města a prodá ukořistěnou pušku za 6000 BHD.
Poté změní plány a vyrazí s karavanou do Menindee. Ve skladech jsou už lidé z OCA, kteří přebírají provoz a panuje velký zmatek.

V Menindee si Kamahori vzpomene, že tady kdysi jako malá žila a najde dokonce dům, který obývala její rodina. Ten na ni reaguje a podaří se jí otevřít dveře a jít dovnitř. Tam spustí počítač, Joshua se skrze něj chce dostat dál do systému, ale profil to neumožňuje. Poté však vyskočí na obrazovce zpráva pro Kamahori, že má přijít do věže Geeymů v jezeře. S pomocí Garyho a Kaltiho odpákuje doprostřed vody a vstoupí na kovovou plošinu, věž se s ní pak potopí a Kalti, který chce také vejít, se zachrání plováním. Dole ve věži je umírající Geeym, který řekne Kamahori, aby vyňala malý kámen Tuaoi z přístroje, který ho udržuje naživu a odnesla ho do energetického centra Menindee, kde ho má vyměnit za dohasínající velký kámen. Poté co pohřbí Geeyma do sarkofágu, Kamahori to učiní, Kalti se pokusí velký kámen vyjmout, ale utrpí těžké poranění energií. Kamahori sama je velkým kamanem přiomráčena, ale podaří se jí výměnu uskutečnit. Energetická soustava se ak aktivuje, zatímco Joshu a Gary odtáhnou Kaltiho ven, kde ho ošetřují.

Následně se podaří zprovoznit část systému, když je Kamahori počátačem uznána za prozatímní oprávněnou osobu na základě rozboru DNA a důkladného skeningu. Joshua zadá počítači výrobu neprůstřelné vesty, ale počítač oskenuje Garyho a prohlásí, že je mrtvý, načež vypíše log jeho poškození. Gary se raději zdekuje a jde lovit ryby do jezera. Kalti je také poškozený a je odeslán do autodocu na 6 hodin, po nichž je vyléčen/zrekonstruován. Joshua si objedná operaci na vestavbu AR filtru a stráví v autodocu 24 hodin. Kamahori zatím medituje a spí, Gary rybaří, spí a hlídá a Kalti odpočívá.

Další den Joshua zjistí kde jsou zásobníky na suroviny, které jsou prázdné, dojdou do skladů a jednají se skladníkem o jejch naplnění, ale skladník je odkazuje na předáka O´Sullivana, který jménem OCA nyní Menindee řídí. Po krátké dohodě, kdy je zaveden jako zastupující osoba dočasně oprávněné osoby, O´Sullivan zorganizuje dopravu zásob ze skladů do Menindee. Podaří se zadat výrobu protimateriálové pušky Barrett a 15 nábojů, jedné neprůstřelné vesty pro Joshuu, skládacího kopí pro Kaltiho, samostřílu a 12 šipek pro Garyho a dvou prvoválečných plynových masek z oceli a kůže pro Kamahori a Garyho. Na ostatní věci chybí suroviny, ale dodáním krávy se v automatech obnoví švej-žu-žu a další jídla. Pátrání po tom, odkud brali obyvatelé Menindee vzácné suroviny, skončí zjištěním, že je vyzvedávali v bednách z jezera. Tudíž jsou nyní nedostupné.

Po další poradě dobrodruzi konstatují, že už vytěžili všechno co mohli a vyráží k horám. Dojdou k naajedlu a nocují tam, Gary hlídá, ale je uprostřed temné noc napaden třemi mutodingy. Zápolíc s nimi křičí, aby probudil ostatní. Kalti se vzbudí jako první a je napaden mutodingem a jakýmsi temným válečníkem. Joshua a Kamahori volí palné zpraně a zabijí po jednom mutodingovi, Gary rozpáře další dva a Kalti jednoho. Temný chlapík mezitím přivolal písečnou bouři a zmizel. Zatímco jsou Gary a Kalti léčeni, tělo chlapíka dopadne na zem s třemi odskoky. Je rozbitý tak, že vypadá jako améba s kousky kostí. Zdá se že se proletěl v bouři a spadl z opravdu opravdu velké výšky.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 842
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Far West - hra

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 2. 4. 2022
Čas ve hře: 9. až 12. 6. 2103
Gamemaster: Grass
Far far West - radiace bez legrace
Hráli: Joshua Jackson (Petr - karma 8), Kalti Zlomený nos (David - karma - 7), Gary (Martin Š. - karma 6), Kamahori (Standa - karma 8), Kanagon (Necra - karma 7)


O intermezzu s mužem v bouři a jeho věrnou smečkou se postavy přemístí k rozvalinám farmy Mount Darling. Cestou zahlédnou neznámého týpka cestujícího na bouři, ale nemají tu čest.
Na farmě naleznou houně a ohlodané kosti, hlídkují na střeše, ale nic se nestane.
Následujícího večera dorazí ke vstupu do štol, kde najdou ceduli s lebkou a hnáty a vykřičníkem, zabodnutou ve vchodu. Po dlouhém rozvažování se rozhodnou tudy dovnitř nevniknout a jit dál k druhému vstupu. Odpočinek pod převisem s mrtvým králíkem naruší, když se Kanagomovi udělá špatně a Joshua naměří geigerem radiokativitu. Uprchnou a léčí šamana medikitem, ale pod dalším převisem se jim vede stejně, což jim přijde podezřelé. Nakonec převisy vynechají a nocují mezi skalami.

Další den zahlédne Kalti dron, který je sleduje, posléze je napadne slzným plynem, Kalti spadne ze svahu a Joshua se zmocní Barreta a ustřelí dronu rotor.
Potom dojdou do štol, po několikahodinovém úsilí je odminují (mina je pod cedulí) a nocují tam. Poté sestoupí do netopýřího dómu, ale netopýři jsou mrtví a leží na zemi. Poté co slezou se objeví sonda a injektuje Joshuu šipkou. Opětují palbu Barettem, z chodby se vyřítí kdosi s adaptivním maskováním, sejme Garyho, který se taktak zachytí na stropě pak Kanagona, Kamahori uskočí a koupí to Kalti a Joshua. Poté neviditelný cyp sbalí sondu, která hlásí "kritické poškození, zahajuji autodestrukci" a prchne s ní do chodeb.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 842
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Far West - hra

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 10. 4. 2022
Čas ve hře: 12. až 14.6. 2103
Gamemaster: Grass
Far far West - Joshua Tokkotai
Hráli: Joshua Jackson (Petr - karma 10), Kalti Zlomený nos (David - karma 8), Gary (Martin Š. - karma 5), Kamahori (Standa - karma 5)


Navzdory předchozím peripetiím se sebevražedné komando (tokkotai) nezastavuje a po odpočinku v chodbách se rozhodne pokračovat v úkolu. Podaří se jim najít místo s kovovou lávkou, vyšplhají nahoru a Kalti s Garym vylomí podlážku. Poté se rozdělí, věci nechají dole pod skálou a Kamahori a Gary se schovají na lávce směrem na západ, zatímco Joshua a Kalti se odeberou na východ, kde předpokládají vault.
Ten skutečně najdou a jsou lustrováni bezpečákem, jejich vstupní karty jsou prohlášeny za poškozené, ale nakonec jsou po Joshuově přesvědčování vpuštěni. Uloží si věci do skříněk a dezinfikují se, potom vyfasují kombinézy, obušky a tázery a jdou dovnitř, kde se ocitnou v temném skladišti, osvětleném jen nouzovým světlem. Z amplionu se ozve hlášení, že se mají ihned dostavit na kontrolní bod 8. Po chvíli tápaní najdou zraněného muže, který jim řekne, že bod 8 je za jedněmi z dveří, které ze skladiště vedou, jdou tam a ocitnou se v rozlehlém dómu, kde probíhá bitva. Vault je pod útokem bezejmenných hrůz. Několik mužů je zraněno, ale Kalti se chopí kulometu a zasypává dóm palbou tak intenzivně, že se hrůzy dají na ústup, přičemž sejme důstojníka Martineze. Poté odtransportují zraněného důstojníka Martineze na ošetřovnu a nechají si jeho kartu, načež vniknou do sektoru Bezpečnosti. Tam zjistí, že důstojník Irons (Kalti) sdílí pokoj se 7 dalšími a v jeho věcech je zajímavý pouze pornočasopis. Důstojník Smith (Joshua) má vlastní pokoj, protože je jedním ze zástupců velitele vaultové Bezpečnosti. V pokoji je počítač, ale Joshuovi se nedaří prolomit heslo. Krom toho je tam alkohol a další osobní věci. Jdou na velitelství, kde si Joshua sedne ke Smithovu stolu a řeší s asistentkou přístupy do počítače. Ta se domnívá, že se mu zablokovaly kvůli dlouhé nepřítomnosti a volá techniky, aby to spravili, ale ti mají spoustu práce, protože při útoku bezejmenných hrůz byl vyřazen přívod energie z reaktoru č. 2.

Oba slyší diskusi od velitele, cosi o selhání programu demutantizace chodeb a dalších problémech. Joshua se vrátí do pokoje a pomocí lékárničky si zafačuje hlavu a nasadí přilbu, aby nebyl poznat. Velitel to nijak neřeší, je rozrušený, říká, že se část experimentálních subjektů programu ALPHA vymkla kontrole, vault ztratil kontrolu nad sektorem ALPHA-RED a s výzkumným týmem projektu ALPHA byl přerušen kontakt. Taktéž vznikly ztráty na bezpečnostním personálu, které bude třeba nahradit, naštěstí má vault dostatek lidských zdrojů.

Joshua dostane pokyn sepsat podrobné hlášení o tom, jak probíhalo jednání s vyslanci Olejářského bratrstva v Silvertonu. Jedna ze stráží komentuje Kaltiho vzhled, že nevypadá jako Irons a tak se zašijí ve Smithově pokoji. Irons je vyzýván k nástupu do hlídky, ale Joshua vahou Smithovy autority nástup oddálí. Poté vnikne do zbrojnice a po vyplnění formuláře vyfasuje Berettu s 2 zásobníky a laserem.

Ještě chvíli okolkují, ale technici se zatím neozývají s odblokováním počítače a asistentka říká, že technici nejspíše budou moci až zítra.
Taktéž se dozvídají, že co vypukla krize, je ředitel zalezlý ve své ubikaci, kterou neopouští. Po zvážení rostoucího rizika se rozhodnou vysmrdět.

Gary a Kamahori zatím slyší, jak se dole něco plíží a uprchnou hlouběji do podzemí po lávce, poté se zase vrátí, ale po dalším zaslechnutí se opět vzdálí. Něco proleze podlahou lávky.

Joshua a Kalti se mezitím převléknou a otevřou dveře ven, načež Kalti inkasuje strike od bezejmenné hrůzy, která mezitím zmasakrovala strážného na stanovišti. Proletí vzduchem a zůstane ležet jako mrtvý, hrůza vypáčí vnitřní dveře a vnikne do vaultu. Oba vylezou ven a zavřou vault zvenku, načež pokračují k místu setkání. Dole zjistí, že jim zmizely zanechané věci. Po ošetření se vrací do Silvertonu, kde je Joshua pověřen sepsat podrobné hlášení a Kalti umístěn do nemocnice.

Postaví odpočívají v STC do 16. 6. (Kalti v nemocnici)


"Chchááá!!! Sejmuli jsme je! Sejmuli jsme je!" (Kalti Zlomený nos aka důstojník Irons)
"Sejmuli jste Martineze...."
velitel zásahového oddílu Bezpečnosti vaultu Mt. Gipps
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 842
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Far West - hra

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 22. 5. 2022
Čas ve hře: 17. až 19.6. 2103
Gamemaster: Grass
Far far West - Smlouva a smlouvači
Hráli: Joshua Jackson (Petr - karma 6), Kanagon (Milan - karma 6), Gary (Martin Š. - karma 6), Kamahori (Standa - karma 6)


Joshua sepíše zprávu, která putuje k jeho matce, ředitelce 17. divize STC a následně i k představenstvu STC. Jsou uznány jeho zásluhy o korporaci je zařazen do jejích řad jako regular member (st. 9). Gary je povýšen na mutanta 1. třídy (st. 6), Kanagom je odradiazován v nemocnici. Všichni obdrží odměnu 500,- STC.
Je jim vysvětleno, že pánové Irons a Smith jsou drženi v Silvertonu pod sedativy a bude třeba se jich nějak nenápadně zbavit. Přemýšlejí o tom jak, přičemž Joshua trénuje Garyho ve střelbě. Večer musí na večeři se svou matkou a svou mladší sestrou Paris do klubu v resortu.
Vidle do plánování hodí zpráva, že se blíží vzducholoď Bratrstva, která se chce setkat s lidmi z vaultu. Na schůzku je vyslán Joshua jako jediný člověk,který o vaultu něco ví, pod jménem náměstek ředitele Ian Campbell, a sekunduje mu Kamahori jako asistentka Jane Smith. Sednou na vůz a jedou na druhou stranu hor, kde už je přistátá vzducholoď a očekává je vyslanec olejářské sekce Plains Seek. Sděluje jim, že i přes zdržení, způsobené výbuchem jedné z jejich lokomotiv jsou připraveni pokračovat v postupu přes poušť a pokud se nepřihodí nc neočekávaného, očekávají dosažení Silvertonu cca za 4 měsíce.

Co se týče dohody mezi Brotherhood of Oil a Mt. Gipps Vault, je relativně prostá. Strany dohody si vzájemně vypomohou v očekávaném vojenském konfliktu zaměřeném na ovládnutí Broken Hillu. Vault vyšle 2 000 vycvičených lidí, Bratrstvo dodá zbraně a pošle dalších 500 ozbrojených mužů (případně mohou dodat více, ale musí nejprve vyřešit nepřijemnosti s Aborigeny kolem Lyndhurstu). Po vítězství bude vault vládnoucí silou Broken Hillu a Bratrstvo jeho výhradním obchodním partnerem s právem veta v některých oblastech.
Kamahori pumpne vyslance o úplatek 1 000 dolarů pro každého, ovšem jsou to zvláštní peníze, metrologickými parametry sice podobné broken hillským, ale jiné ražby. Rozejdou se s tím, že další schůzka bude za měsíc. Po návratu do Silvertonu jim korporace olejářské mince smění za broken hillské za poplatek 10 %.

Mezitím komando mutanta 1. třída Garyho, složené z Kanagona, 5 dalších spolumutantů 2. a 3. třídy, jednoho důlního vozíku a dvou bezvládných těl důstojníků bezpečnosti vaultu, putuje podzemím k území Waters Kings. Před výlezem zastaví a na pokyn mutanta 1. třídy že je třeba nafingovat smrtelnou nehodu komando oba sežere zaživa. Garymu se nicméně podaří zachránit hlavy a levé ruce. Ty dá se zakrvácenými věcmi do pytle, vyleze ven a spolu s Kanagonem dovleče ohlodané pozůstatky k hlídce Waters Kings, která se pozvrací a prodají jí srdceryvný příběh o tom, jak oni jediní přežili, zatímco ti z vaultu to schytali. Pak jim předají ostatky, které hlídka velmi nerada odvleče.

Jsou přítomni porady, které se účastní sám šéf STC Old man Warburton. Velice se obává války, která se blíží a vyslovuje názor, že pokud by to bylo možné, bylo by ideální zpomalit nebo dokonce zastavit stavbu železnice přes západní poušť. Postavy fasují výbavu pro pobyt v poušti.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 842
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Far West - hra

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 3. 7. 2022
Čas ve hře: 19. až 22.6. 2103
Gamemaster: Grass
Far far West - Hrozba západní pouště 2: Pán vod
Hráli: Joshua Jackson (Petr - karma 8), Kanagon (Milan - karma 8), Gary (Martin Š. - karma 8), Kamahori (Standa - karma 8)


K družině se přidává příslušnice 16. divize STC jménem Carla. Jsou informováni, že jsou převeleni do 21. divize STC, o které nejsou nikde žádné záznamy. Korporace jim zřídila základnu v horách na západě, kam jsou přepraveni vozem spolu se zásobami. Dostanou vysílačku (6 kg) a skládací anténu (4 kg). Po dlouhé debatě vyrazí ráno na cestu, přičemž putují na ih, aby se vyhnuli území Mrchožrouta. Když však scházejí dolů na Barrier Range, zaútočí na ně podivný tvor, patrně člověk asijské rasy, nahý, potetovaný a špinavý, s dlouhými zvířecími drápy. Když ho zabijí, drápy odhalí jako uměle přidělané, jedná se o bioimplantát.

Pod strastiplné cestě dorazí do Cockburnu, který je opuštěný. Někdo už všechno odklidil, včetně mrtvol. Nad ránem však přiletí nad Cockburn vzducholoď Bratrstva a postavy se poukrývají v domech. Dolů slaní dva maníci, kteří hledají pornočasopisy a najdou dva ukryté. Kamahori chce vzít vzducholoď ztečí a vyběhne z domu, aby se domluvila s Garym, ale ze vzducholodi ji zahlédnou a chlapi vyklidí urychleně město. Postavy složí vysílačku a pokračují.

Následně dorazí další večer k Mingary, kde je zbytek zničené nádrže s černou vodou. Další vodu najdou i v sousedním domě, je v barelech Santos Ltd.
Během průzkumu je Gary napaden mutovanou kreaturou, která je obtížně zranitelná a utrpí zranění. Další zkoumání odhalí, že se pravděpodobně jednalo o další hlídku Bratrstva, z níž jeden zmutoval a sežral toho druhého. Naleznou jejich věci, pušky, pistole atd. i barel vody a jídlo, ale Kanagon a Kamahori dojdou k závěru že místo je prokleté a nechtějí si nic brát. Gary nabere do čutory černou vodu k další analýze. V noci na hlídce Kanagona prudce zesílí magický náboj, probuzená Kamahori probudí ostatní a jme se prchat. Má pocit, že se neznámá síla manifestuje v extrémně krátkých intervalech na různých stranách, jako by problikávala. Tři rychejšípostavy Kanagonovi utečou a ten se stane cílem útoku neznámé entity. Zničehonic si vzpomene na ochranné kouzlo a jme se ho sesílat, ale útok je drtivý a i přes protikouzlení je postupně sražen k zemi a omráčen, načež mu začne téct krev z nosu, úst a uší. Zjeví se mu podivný přízrak, který mu setrhne kůži z obličeje, ale když to udělá, zazmítá se, vydá podivný jekot a zmizí. Ostatní se chvíli skrývají za nyholmitem a potom doběhnou k šamanovi a ošetřují ho; na obličeji má tři rudé šrámy jako od spáru, které ale nekrvácí a vlastně doplňují jeho tetování.

"Nesmíme na sebe tolik upozorňovat...
To jsou ty tvý rodinný techtle-mechtle...
Pořád otravuješ matku se svejma drogovejma problémama a už z nás udělali divizi...
"
Kamahori

"Obelixi na co neseš ten menhir?¨ (neidentifikovaý člen 21. divize)
"Abych si o něj mohl nabrousit bumerang..."
Kamahori

"Ty dřevený pražce jsou skvělý stavební materiál..." (Kanagon)
"Ale my nemáme nic stavět..."
mutant 1. třídy Gary
Odpovědět