Běhy z roku 2056 - 2. část

Moderátor: OneIceOne

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 833
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Běhy z roku 2056 - 2. část

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 22. 12. 2016
Čas ve hře: 12.12.2056
Gamemaster: Grass
co se stalo s vlakem?
Hráli: Ondra Těhle (Petr - karma 6), Jiří Pražák (Martin - karma 6), Richard Dračí srdce (Libor - karma 6)


Jiří Pražák je po několika letech nečekaně propuštěn z vězení, kde seděl pod cizím jménem. Shání své příbuzné, ale kromě strýce Aloise jsou všichni mrtví. Strýc pracuje pro Radu jako koordinátor městské zeleně, má útulnou kancelář na KArláku v průchodu a nikdo ho tam neotravuje. Když se mu Jiří hlásí, oznámí mu, že rodinný majetek je pryč, akcie, které vlastnili strýc "dobrovolně" předal pánům z armády. Za to dostal kancelář a plat jako výslužku. S Jiřím nechce nic moc mít, ale dá mu nějaké peníze, koupí šaty a slíbí mu, že zkusí zařídit, jak to udělat s dluhy, co má Jiří z vězení. Poté ho posílá na Anděl do kanceláře soudce Vodňanského.
Richard je vykopnutý a bez peněz, zkouší se dostat na ilegální zápasy. Napadne ho že se bude vydávat za Zlomeného zuba, šampiona gangu Orc Riders, který se vyskytuje na Smíchově. Jede tam a dostane se do hádky s dvěma členy gangu, když přijíždí Zlomený zub. Richard mu nabízí, že za něj vezme zápas, protože Zub má nějaký kšeft. Ork ho ale pošle za sebe na kšeft a do arény jede sám.
Tak se všichni sejdou v kanceláři Vodňanského (Těhleho prostě zavolají), kde jim Všetečka řekne, že v severních teritoriích byl přepaden vlak Tuzexu, oni tam mají jet a zjistit co se stalo.

Poté co vyfasují vybavení a dodávku (je to ta co v ní chtěli Těhlemu ukrást moped), se Richard řítí co to jde na sever. Dostali falešná OIČ, která je označují za traťové údržbáře firmy Borský.
Podle mapy zjišťují že věc se stala za Litoměřicemi, kde vlak odbočil z trati na Ústí a vydal se do teritorií. Litoměřice nesou známky nedávných bojů, leží tam mrtvoly válečníků posedlých hmyzími duchy a dokonce obrněný transportér. Ozývá se vytí, které řeže až do kostí.
Pomalu jedou dál, v křovinách od silnice zahlédnou skupinu postav. Chtějí ji pozorovat, když k nim zamíří dvoumetrová vosa. Začnou ujíždět, Richard se vyklání a kropí vosu samopalem, zatímco Ondra drží volant. Vosa při prvním náletu utrhne střechu dodávky, potom se i s ní vrací. Richard jí zabije, ale vosa i tak narazí do vozu, zdemoluje kabinu a utrhne přední a zadní čelo nástavby.

Potom Richard zjistí, že jim vypadla bazuka, tak pro ní skočí a běží za autem, ale i když je superryclý, nejde to kdyby Ondra nezastavil.
Krátce poté dojíždějí k přejezdu, kde stojí vlak. Nebe je celou dobu černé a točí se na něm vzdušné víry, vypadá to hrůzostrašně. Místo vypadá, že tu proběhl Armageddon. třetí vagón vlaku je sežehnutý na uhel, z pancéřové nástavby zbyl jen pokroucený podvozek Vagón s kanónovým čtyřčetem a obě lokomotivy jsou také rozbité. Opodál leží vrtulník, rozstřílený asi kanónem vlaku. Okolo jsou poházené rozbité bojové sondy a těla vojáků, asi útočníků. Mezi nimi najde Těhle i jedno tělo v bílém skafandru a bere vzorky. Když se pokusí místo uchopit astrálně, málem omdlí, analyzuje to však přesně.

Jiří zatím montuje ven počítačové součásti z vagonu posádky, vlak dostal asi zásah EMP zbraní, je úplně bez proudu. Mrtvoly posádky leží před vlakem. Richard zkoumá vrtulník a zkouší otevřít vrata do nezničených vagonů, ale nedaří se jim.
Geiger je varuje že místo je radioaktivní a tak nemají moc času. Ani ten jim však není dán, protože krátce poté, co počítač vymontují, přilétá od východu thunderbird s Gandalfem na zádech. Naštěstí však nedoletí a pustí se do boje s něčím co vyje na severu. Zatímco blesky trhají černou oblohu, dobrodruzi se (kvapně) vydávají na zpáteční cestu. Hodně přidají, když zahlédnou v dálce vrtulníky. Stačí taktak zajet do ruin nejbližší vesnice, když se jim nad hlavami přeženou vrtulníky s logem Tuzexu a jen asi deset minut poté je míjí kolona vozidel Tuzexu vedená tanky. Poté vyklouznou a dojedou na dálnici, zastaví na odpočívadle a zavolají kontakt, že jejich dodávka je na hadry a mají ji naloženou vším co není zrovna legální. Sekretářka jim pošle bezdomáka s druhou dodávkou, do které věci přeloží a poté již dojedou bez potíží zpátky, kde vrátí výbavu (něco z ní si nechají oproti snížení odměny) a dostanou prachy. Prvně vidí plastkreditové bankovky, zavedené ten den výnosem Rady. Kynský oznámil rezignaci na post prezidenta Rady a nahradil jej generál Nowotny, šéf armádních kouzelníků.
Také si mohou nechat svá falešná OIČ, jen zjistí, že firma Borský dnes zanikla.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 833
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Běhy z roku 2056 - 2. část

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 8. 8. 2017
Čas ve hře: 13.12.2056
Gamemaster: Grass
s kým jsme se to zapletli?
Hráli: Jiří Pražák (Martin - karma 6), Richard Dračí srdce (Libor - karma 6)


Richard a Gary odjedou na motorce na Smíchov, kde Richard sklopí provizi Zlomenému Zubovi a zvolna se kontaktuje na Orc Riders gang. Plastkredity vyvolají zájem. Pak gang odfrčí a Jiří se nabourá do sítě a hledá zmínky o svých bývalých kámoších z matrixového gangu Lasers&Lasers. Nakonec najde na jednom foru nicky dvou z nich s komentářem, že minulý týden zemřeli, stejně jako další členové elitního matrixového gangu Exbots. Jiří mu chce nechat zprávu ve schránce, ale číhá tam IC. Rozmyslí si to, vrací se, ale je napaden dalším černým IC a se štěstím unikne.
Zatímco je v limbu, přijíždí k nádraží otlučená dodávka a zastavuje nedaleko nich. Nikdo nevystoupí, ačkoli Richard má pocit, že jsou vevnitř 4 lidi. Skočí na motorku a jedou k Neumětelům, ale dodávka za nimi, i když ztrácí. Na Novodvorské si všimnou, že je sleduje sonda, dojedou za modřanskou polikliniku, zastaví a Richard zahájí na sondu palbu. Sonda odpoví granáty s nervovým plynem a vzdálí se z dostřelu. Mezitím se přiblíží dodávka, podle burácení motoru je to aspoň šestilitr. Jedou dál a dorazí až do Komořan k bývalé továrně Modřanská potrubní. Zajedou dovnitř a schovají sebe i motorku v hale obývamé bezdomáky. Po pár minutách přijede banda Electronics Punks na motrokách, kterou předtím minuli u kina. Vybere od nich poplatky a uchvácena novými plastkredity odjede, zanechavše dva strážit vchod. Jiří s nimi mluví a dá jim každéému ještě stovku, načež odjedou shánět žvára.

Oba pak z fabriky vysmrdí a chtějí jet dál, ale zaslechnou z protisměru hluk. Taktak se stihnou ukrýt v ruinách domku, když k továrně přijede kolona obrojenců vedená obrněným transportérem, dva skříňové vozy, dva náklaďáky a ozbrojený džíp. Z náklaďáků vystoupí 60 vojáků, jdou dovnitř. Potom zajede dovnitř nejdřív jeden a pak druhý skřňový vůz. Po tři čtvrtě hodině kolona odjede do Prahy. Jedou taky a zastaví na Branickém nádraží, kde Jiří lokalizuje starý jackpoint, kde se naloguje do systému. Kolonu, tedy obrňák a skříňové náklaďáky, najde na kamerách v Karlíně, jak zajíždí do Mechtronixu. Ověřování sond nic nepřinese. Poté hledá dodávku, neúspěšně, ale najde jednu starou kameru se špatným obrazem, která zachytila růjezd dodávky asi 150 metrů od nich. Skočí na motorku a jedou, ale na křižovatce Richard koupí dvě šipky z uspávací pušky. Odleje to svým nosorožčím tělem a jede dál, byť se mu vlní horizont. Dodávka je pronásleduje a tentokrát dotahuje. Richar jí zpomalí granátem, ale jen na chvilku. Na Budějovické projede ochozem, zrovna nikdo nejde a pak postaví stroj na zadní a vlekouc Jiřího zadkem po zemi se řítí dolů ke klášteru nottredamek. Tam ukryjí motorku i sebe v hustém podrostu. Protože je klendra, tak po nějaké době vylezou a Jiří se prohackuje do nedalekého domklu, který je sídlem firmy Donský. Najdou tu jídlo, chlast, lékárničku a šití. Orčí ráj. Trochu se vyspí a ráno se proplíží zpátky k motorce, na kterou někdo stihl dát štěnici. Jiří naprogramoval pohyby kamer tak, aby se otáčely pryč, až pojedou, ale několik z nich na Barrandovském mostě je stejně zachytí.
Dojedou do kanceláře soudce Vodňanského, kde dostanou kafe, všechno mu vyklopí a dozví se, že chlápek, co ho Richard viděl postávat před fabrikou, je generál Karel Forejt, šéf armádního výzkumu. Vodňanský je pak nechá naložit do doávky a odvézt do Kobylis.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 833
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Běhy z roku 2056 - 2. část

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 31. 1. 2018
Čas ve hře: 13.12.2056
Gamemaster: Grass
krátký exot
Hráli: Adriana (Standa - karma 7), Abú Těhle (Petr - karma 8)


Adriana se probere za autobusovou zastávkou v Údolní. Je skoro nahá a úplně promrzlá. Sotva se vyškrábe na nohy, slyší jak kdosi říká, že mají tu holku připravenou, leží za boudou a umrzá, tak si má někdo pospíšit. Nemá z toho dobrý pocit tak prchne do rokle, ještě slyší jak kdosi koho oslovují Pépi říká, že za ní můžou dostat na orgány až 6000,- Potom přijede auto, někdo se ptá kde ji mají, Pépi odpovídá že za boudou. Potom se ozvou dvě rány z brokovnice a dopad dvou těl na dno rokle. Z těl sebere oblečení, špalky a 2 základní PDA, dojde k nádraží Braník a jede autotaxikem domů. Tam vidí že v jejím domě je Policie, tak jede do Máje, kde ze špalků Josefa Krmelky a Fero Čobora nakoupí hadry, dá si sprchu a kadeřníka. Pak, když neví kam jet, si vzpomene na safehous nad Andělem a jede tam.

Ondřej Těhle přemýšlí, proč umí arabsky a dochází k závěru, že je Arab. Přemýšlí, jestli by nemohl být i trpaslík, ale od toho nakonec upustí. Jede si na Anděl koupit elektromobil a poté se vrátí do safehousu, kde ho ukazuje práskači Fífovi. V tom přijíždí Adriana, celá v holomasce božské El. Ubytuje se a jde spát, potom chce po Ondřejovi, aby jí zavezl na nákupy, koupí si lepší deck a dostane se ke svým penězům. Kontaktuje Švába.

Těhle má zatím telefon z kanceláře soudce Vodňanského, kde mu zadají úkol: na mexu se objevila zpráva uživatele Exot223, že "Daniel Krátký má informace od vybuchlého". Vodňanský chce věc prověřit a informace extrahovat.
Adriana se od Švába dozví, že její byt někdo vyloupil, policie kohosi zadržela, ale poté jej bez protestů předala nějakým lidem, asi korporační ochrance. A že má asi vypálený mozek a potřebuje naklonovat znovu chybějící části, nejlíp na stínový klinice.

Ondra si dá schůzku se seržantem Hubičkou, v jehož okrsku je vybuchlý bar na Národní, sklopí 5 litrů a dostane kompletní vyšetřovací spis předtím, než byl na příkaz Rady cenzurován a závěr změněn na výbuch plynu. Zjistí, že tam zemřel jistý Jiří Růžička, výzkumný pracovník Mechtronixu. Mechtronix si rovněž vyzvedl jeho tělo dřív, než bylo pitváno.

Zatímco Adriana si píše programy, Ondřej zoufale hledá cokoli k indicii. Brzy je mu jasné, že všechny jednoduché triky jsou k ničemu, protože jeho soupeři budou v síle a efektivitě vždy o několik kroků napřed. Nabídka učiněná na shadowlandovém foru uživateli Exot223 na odkup informací je vzápětí přebita třemi dalšími, ale nikdo se neozve.

Po X hodinách hledání indcií si zoufalý ondra povšimne zdánlivě nesmyslného odkazu, kde se dozví, že Daniel je biblické jméno, byl to prorok Daniel, je mu věnována celá kniha a do češtiny byl pořízen její krátký překlad. Komentář praví, že Daniel byl svržen do jámy lvové, ale bůh ho zachránil. Dalším hledáním zjistí, že v Modřanech je bar V Jámě, kde mají vycpaného lva a říká se tam v jámě lvové. Odsviští tam i s Adrianou, dokonce uhájí pneumatiky a domluví s místními týpky od Elektroniků, že mu sjednají schůzku, za což sklopí 5 litrů. Poté se setká s chlapíkem v zrcadlovkách, který mu za 110 000 předá čip. Ten odveze Vodňanskému a dostane odměnu 15k, 3000 dá Adrianě.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 833
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Běhy z roku 2056 - 2. část

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 8. 4. 2018
Čas ve hře: 14. - 15.12.2056
Gamemaster: Grass
noční svět
Hráli: Adriana (Standa - karma 10), Abú Těhle (Petr - karma 11)


Ondra za vydělané peníze pořídí lepší bydlení na falešné OIČ Karla Nováka. Zabydlí se v Braníku vedle FabrisMedu. Koupí holostěnu, repráky a virtuálního psa a holo Božské El, a pozve Adrianu, práskače Fífu a barmana Jana Slunéčka od Žáby na pařbu na Radleru Botanicus (má na něj i spešl ledničku).
Zatímco grilujou na balkonu maso z Tuzexu, jde zvláštní zpravodajství, kde Pražská rada sděluje zavedení praxe nových technologií tzv. technologických či postmortálních zaměstnanců, což jsou technologicky vyrobené zombie, zkráceně PMZ. Očekává se od nich velký přínos zejména při práci na skládkách, v toxických zónách atd. Na propagačním videu je vidět, jak skupina PMZ vyklízí část skládek od místních ghúlů, což dělá poměrně efektivně. Podle informací odborníků z Mechtronixu jsou nové pracovní síly velmi levné, potřebují jen formaldehyd a dodávku energie, tvořenou pseudojídlem z lisovaných hoven.
Další část zpravodajství hovoří o rozšíření trestního zákoníku o trest veřejnoprospěšné popravy a její zostřené verze, veřejnoprospěšné popravy s celou rodinou. Je ustanoven nový Úřad sociálních služeb, který má nábor PMZ pod palcem a jeho zaměstnanci, tzv. sociální činitelé či vykonavatelé, se prezentují mikročipy ve formě odznaků. Všichni pouliční soudci byli jmenováni současně sociálními vykonavateli a jsou oprávněni trest veřejnoprospěšné popravy vykonat na místě.

Zatímco čumí na holo, spálí grilované maso. Mex je plný katastrofických předpovědí, rozhořely se dohady, kdo vlastně řídí Pražskou radu. Nejsilnější frakce sází na mimozemšťany, ale ta se nedokáže dohodnout, kteří mimozemšťani to jsou. Další populární názory jsou, že Radu řídí čaroděj Vigo, případně Vodník.

Když Ondřej návštěvníky pakuje ven, má telefon ze sekretariátu. Je třeba spěchat. Jede tam i s Adrianou, která má identitu Josefa Krmelky a holo Božské El. Vodňanský jim ukáže nekvalitní video odněkud z kolonie Tempo, kde se v jednom záběru objeví na ulici ležící osoba a vedle ní bedna s německým nápisem "Waffen" a jakýmsi logem, které později identifikují jako logo německé zbrojovky Rheinmetall Defence. Chce věc vyšetřit.

Ondra vyzvedává doma věci a jedou s Adrianou na místo. Ohledáním najde skvrnu od krve na místě kde ukazoval záznam, druhou pak na stěně rampy nedaleké budovy. Budova vypadá opuštěná. Adriana se chce vyptat lidí, ale nepodaří se jí navázat kontakt. Pokus vniknout do systému kamer konči kritickou chybou a hlášením, aby se obrátila na správce sítě.
Těhle se rozhodne vyvolat ducha psa, aby mu pomohl se stopováním, ale místo psa se objeví duch čehosi hnijícího a vrhne na něj fear. Poté, co se zastaví na útěku, asi po 300 metrech, se opatrně vrací zpět. Je tvrdej a tak znovu zkouší vyvolat ducha psa. Když už to vypadá dobře, znovu se zjeví hnilobňák a psa zašlápne. Ondřej ho zkusí vymýtnout, ale nepovede se mu to a odliv ho skoro omráčí. Aspoň dalšímu Fearu odolá. Sebere se a jede si odpočinout do OC na Novodvorské, pak si šlehne derm, co mu Adriana přinesla z lékárny. S vyvolaným duchem jede zpátky, nainstaluje kameru a slídí kolem stavby, načež se propadne neupevněnou dlažkou do kanálu a narazí si kostrč. Po přinesení baterek za ním sleze Adriana a zkoumají místo; zjistí, že jsou v tesané chodbě která vede na obě strany. Na stropě jsou jakési runy, ty vyfotí a zkouší na mexu najít shodu, ale nepovede se to; runy vypadají podobné starým severským runám, ale nejsou to ony.

Poté se vydají chodbou ven z města a po 2 kilometrech dojdou na konec.Ondra místo uchopuje a má pocit, že je tam jakýsi skrytý průchod. Na stropě jsou zase runy, které identifikuje jako mocné šalebné kouzlo. Duch mu však říká, že branou nedokáže projít. Vystoupí z těla a projde branou a stojí v temné prostoře se schody klesajícími kamsi dolů. Hned za branou leží zhroucené tělo; je to onen neznámý ze záznamu. Ondra se manifestuje a dotyčný, který ho vidí, mu říká, že "zneužili Noční svět a že Noční svět se pomstí". Potom umírá. Ondra u něj vidí dva magické předměty, z nichž jeden posoudí jako klíč k oné bráně. Jde se projít dál do Nočního světa a narazí na podovné bytosti a duchy. Jeden pidimižík mu říká o jahody.
Když se vrátí zpátky, zjistí, že nemá kouzlo, kterým by se zmocnil artefaktů jako projekce. Adriana mu říká, že prý duchové to umějí, tak zase projde zpátky, vyvolá ducha, nechá ho manifestovat a sebrat klíč. Tak klíč získá a může projít do Noční říše fyzicky. Vidí, že je to rozlehlá prostora klesající kamsi k žhavému jádru země, plná chodeb, zákoutí a temných sálů a rychle se vydá zpátky. Chlapa, z něhož se vyklube elf, obere o špalek se 7000 nuyeny, meč, nějaké materiály a fetiše a druhé ohnisko, z něhož se vyklube ohnisko šalebných zaklíndadel 4.

Pořád ale nemají bednu. Jdou tedy chodbou na druhou stranu, protože nad nimi u výlezu postávají jacísi dva týpci, maskující se za bezdomovce. Dojdou do kanálů a vylezou o kus dál, ale týpci už tam mezitím nejsou.
Vyčerpaný Ondra pospává v autě, zatím přichází místní z práce a sídliště ožívá. Nikdo je ale neotravuje, asi mají štěstí. Ondra koupí jahody, ale pak je sežere sám, odemkne velké rezavé dveře, ale za nimi je zeď. Podaří se mu ale odemknout žebřík a vyšplhat na střechu, kde odemkne dveře dolů. Sejdou nejprve na ochoz a potom i dolů, ale skladiště vypadá úplně opuštěné a zaprášené. Uchopením místa však Těhle zjišťuje, že vše není jak má být a testuje zdi. Jak do ní strčí hlavu, zaútočí na něj pomalovaný chlap s oštěpem. Uskočí, chlap vyběhne z iluzní zdi a Adriana ho skolí paralyzérem. Poté slyší cvakat uzávěr zbraně, tak zkouší uskočit, zatímco samopalník zametá prostor palbou. Ondra tasí kvér a zastřelí ho dvěma ranami. Je zdá se klid. Za stěnou iluzí objeví svatyni neznámého kultu, celou popsanou oněmi podivnými runami, kamery, na nichž zjistí jak to bylo s elfem - zjevně bednu nepřinesl, ale sledoval mága, který přilevitoval s 5 bednami, které dávali do skladiště, kde pak elfa postřelili, takže se dostal zpátky do Noční říše a zemřel, a asi dvacet beden, z nichž v té horní je raketomet.

Sebere samopal, disk místního zařízení a obřadní pohár, všechno nafotí a pošle na sekretariát. Dostává instrukce vysmrdět, což činí. Cestou potkají tři pancéřové dodávky s houkačkami, které se řítí proti nim. Jede do safe housu, kde vysadí Adrianu a vydá se do Žáby za talismongrem, kterému odprodá pohár za 20 000 a sklopí kilo za identifikaci ohniska. Poté se vyspí a ráno je volán do kanceláře, kde mu Vodňanský, velmi potěšený výsledkem, sklopí 150000. K tomu od něj ještě odkoupí nuyeny na špalku elfa jen s 10% srážkou, což hodí 63000,- Kč. 100000 dá Adrianě na nový mozek.


على مخزونات الزومبي المصنعة مسبقا ،
أرواح تهريب الأسلحة من خلال البوابات ،
يمكننا شواء فقط في قناع غاز ،
ونحن لا نحرق لحم Tuzex بعد الآن.

Na skladkách makaj prefabrikovaný zombie,
duchové pašujou zbraně přes portály,
grilovat můžeme jen v plynový masce,
a ani to maso z Tuzexu už nejde spálit.

Ondřej Abu Těhle, úvaha z balkónu
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 833
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Běhy z roku 2056 - 2. část

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 16. 4. 2018
Čas ve hře: 16. - 19.12.2056
Gamemaster: Grass
Indiana Těhle a dobyvatelé zgurvené bedny
Hráli: Adriana (Standa - karma 6), Abú Těhle (Petr - karma 7)


Adriana jde ke Kybernetckému komárovi a zkouší, jestli jí nezregeneroval mozek. Zatím ne.
Ondra jde nakoupit neprůstřelnou vestu, ale má nějaký problém s OIČ a musí sklopit 5k, aby podplatil ochranku. Pak se vydá na Magickou akademii za Th.Dr. Jaroslavem Dunkou, který je odborný asistent a zároveň tajemník fakulty, aby ho pumpnul o formuli na magické prsty. Dunka ho vítá jako ztraceného bratra a svěří se mu, že ho jednak vyšetřuje policie kvůli případu zavražděného agenta, jednak mu neznámí lidé vyhrožují kvůli bedně, kterou si u něho nechal falešný profesor Schauenstein. Chtějí aby bednu někam dopravil. Ondra nabídne, že to zařídí výměnou za formuli. Když ale zkusí bednu nadzvednout, zjistí, že je těžká jak prase, a tak zavolá Adrianu. Spolu jí sice nadzvednou, ale neuzvednou a tak ji naloží na paleťák a vyjedou ven z Akademie. Tam zjistí, že místo, kam ji mají dovézt, je na okraji Uhříněvsi, což je za skládkami. Začnou vymýšlet, jak se tam dostat a Ondra od firmy PragaCar najme pickup a složí 20k zálohu. Pak si jde pro Radler, zatímco Adriana si odskočí do drugstoru koupit žvára. Když vyleze ven, vidí dva maníky, jak jeden leží na bedně a plive zuby a druhý mu říká, aby jí popadnul a padal. Chce je zatknout, ale do toho přijíždí policie a chce je taky zatknout, oba se dávají na útěk a policie za nimi. Mezitím přijede pickup, naloží bednu a odjedou na Smíchov. Adriana se zdekuje a Ondra jde na sekretariát, aby to zkusil nějak domluvit, dozví se, že po nějaké bedně pátrá soudkyně Valentová, která řeší případ zavražděného agenta Jana Morny. Vezme si její číslo a zavolá jí, aby si s ní dal schůzku. Taky mu opraví problém s jeho OIČ. Valentová ho čekne a zjistí pickup v garážích a přijede na Smíchov s gorilami. Ondra jí navrhne, že zkontaktuje lidi co vydírají Dunku a smluví schůzku a Valentová je zatkne, ale vázne to na tom, že je to v Uhříněvsi. Valentová přemýšlí že ho zatkne, ale nechce si zahrávat s jeho krytím a navíc má pocit, že ho odněkud zná, tak se ptá jestli spolu nestudovali. Nakonec ho jen vyzpovídá a čekne kouzlem jestli mluví pravdu; když zjistí že nic neví, nechá ho být. Ptá se na Kateřinu Svobodovou a na falešného Schauenstaeina.

Ondra na kameře, kterou dal do auta vidí, jak do garáží přijela policejní dodávka a začala nakládat bednu, když celým OC otřese mohutný výbuch. V garážích hoří a všude je prach. Ondra nasadí masku a seběhne dolů, jde k autu. Policejní dodávka je spečená na škvarek (malý) a pickup má taky dost. 20 litrů je fuč. Jen bedna vypadá nedotčená. Najednou se z prachu vynoří tři potetované postavy, jedna s raketometem, druhá s kulometem a třetí jen tak, Ondra dá ruce nahoru a říká, že je rád, že jim mohl doručit bednu. Odpovědí mu, že ji má doručit do Uhříněvsi a má sebou mrsknout, poté zase zmizí v prachu. Potom se několik minut ozývá střelba.

Ondra najde vysokozdvižného robota, násilím ho přepne na ruční ovládání a s bednou uhání po Andělu, dokud nenarazí na doávku, kterou ukradne a bednu do ní šoupne. Je to poctivý kus i dieselovým motorem. Odjede do safe housu, kde bednu ukazuje Fífovi. Pak skočí do elektromobilu a odsviští do baru V jámě lvové, kde zaplatí borcům od Elektroniků za kontakt na otrokáře na skládkách. První kontakt s Čurinem je ale nic moc a trochu mu zvedne cenu.

Adriana mezitím skočí do doávky, protože se jí nelíbí, že je u safe housu a bednu považuje za extrémně nebezpečnou a jede pryč. Je to těsné, mačká se na ní teréňák, který vypadá tvrdě. Dole na Podbělohorské zastaví naštorc cestou a vyskočí a kutálí se pryč, teréňák narazí a pak něco vybuchne. Rozmetá to obě auta i lidi, jen bedna stojí uprostřed kráteru a vypadá spokojeně. Adriana zavolá Ondrovi, řekne mu kde má bednu a pohádají se.

Ondra šlohne na staveništi firmy Metelka další pickup a odjede k Elektronikům. Seznámí se s Klíčníkem a najme Velkýho dredatýho orka a jeho boys na ochranu proti ghůlům. Dá meeting s Čurinem a zacvaká si průjezd přes skládky, který mu Čurinovi hoši připraví za dva dny. Koupí si pistoli a přežije cloumák od Zlého Doza. Poté projede ven, dojede bez potíží k Uhříněvsi a nechá tam auto stát. Předtím ještě poslal zprávu a pak se zamaskuje a čeká. Asi po hodině začne houstnout magický náboj, ale nic nevidí. Teprve když pustí kouzlo, spatří jak bedna levituje nad autem, je otevřená a hrne se z ní děsivý černý oblak, který se vznáší nad Uhříněvsí. Zdá se že to jsou stovky nebo i tisíce toxických duchů. Z mraku začnou šlehat zelené, jakoby jedovaté blesky a pro Uhříněves nastává apokalypsa. Pár projekcí místních šamanů, které vzlétly, je vířícími duchy pohlceno.
Na Ondru se sápe jeden duch a chce ho posednout, ale i když se hodně snaží, Ondra odolá. Poučen prchá, duch za ním, ale po nějaké době ho nechá být. Dojde ke skládkám, zavolá Čurinovi a ten mu pošle Andreje a dva chlapy, aby ho provedli zpět. Cestou je ale přepadnou nové PMZ, Andrej to schytá jako první. Ondra se ukryje ve skládce, kde je tunel, ale zjistí, že ho sdílí s ghůlem, který se tam schovává taky, tak ho zastřelí, ale pak mu bouchne náboj v hlavni. Mezitím zombie začnou skládku rozebírat, ale na jednu z nich se to zřítí. Tunel, což bylo ghoulí hnízdo, nemá další východ, tak volá na sekretariát, jestli by se s tím nedalo něco dělat. Dozví se, že za 30k můžou zařídit, aby zombie byly přeprogramované, tak je sklopí, zombie ho vyprostí ze skládky, ale jinak ho ignorují. Vrátí se do Díry a odjede taxikem domů.Druhý den navštíví Dunku, stáhne ho o 75k a formuli na magické prsty.

Hrdinství přenechám jinejm, chci jen svůj luxux v Houbě.
Ondra Abu Těhle
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 833
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Běhy z roku 2056 - 2. část

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 22. 4. 2018
Čas ve hře: 29. 12.2056
Gamemaster: Grass
Sklep nebo nejvyšší patro?
Hráli: Adriana (Standa - karma 4), Abú Těhle (Petr - karma 4)


Příprava na Vánoční svátky se odbývá v duchu seznzačních denních zpravodajství o černém mraku, který se pohybuje stále hlouběji do teritorií Sinorsko-Ostravsko-Brněnských kmenů. Zasáhl již několik dalších sídlišť a šamani SOBK jsou proti jeho síle zjevně bezmocní.
Na výzvu Jacka Malé koroptve se v Praze 22. 12. sešla konference signatářů DRK, ale nic podstatného se nezměnilo a toxická hrozba ve východních teritoriích stále roste.
Těhle na štědrý den kalí v Safe housu s Fífou a koupí dárky svým kontaktům. Postaví si v Braníku lodge, naučí se kouzlo Magické prsty a připoutá ohnisko, které mu zbylo po elfovi co umřel v Nočním světě. Potom zařizuje silvestrovskou kalbu v Žábě.
27. 12. se odehrává přehlídka, 28. 12. zasedá Rada, poprvé s generálem Popovičem, který nahradil Kynského pravou ruku generála Josefa Burdu. Média to na rozdíl od přehlídky a vyznamenání téměř nekomentují.
Adriana zatím shání na Shadowlandu programy pomocí kontaktu Švába.

29.12. po poledni dostane Ondra zprávu od kontaktu známého jako Stopař, který je undergoundový reportér a Ondra sám s ním dlouho nemluvil. Hovor je ale přerušen, potom se dozví, že kamsi do schránky přišel soubor. Stáhne ho a vidí jak na Bohdalci na ulici zastřelili nějakého člověka. Potom se střelci rozběhli směrem ke kameře, objevila se ruka s komlinkem a záznam končí. Ondra jede hned na Bohdalec, ale Stopař je pryč, najde jen jeho motorku schovanou v křoví. Mezitím Adriana narazí na nabídku nalezení Stopaře, s tím že jej shání kdosi na Shadowlandu s tím, že jeho signál zmizel. Jede na Bohdalec a setká se s Těhlem.

Oba ohlodají místo, ale brzy zjistí, že nic nezjistí. Stopař je pryč, zabitý chlap je taky pryč, jen trocha krve zbyla. Městské kamery co oblast snímají jsou vymazané. Za rohem je velvyslanectví SOBK; jdou tam, ale do jejich kamer se Adriana nedostane. Z druhé strany je enkláva Tuzexu. Těhle zavolá Všetečku, který mu řekne, že kamery Tuzexu měly poruchu, ale podařilo se z nich cosi zachránit. Výměnou chce info oč jde. Na záznamu vidí, že zavražděný se s kýmsi setkal, poté se rozešli, vyběhli ozbrojenci, jeden na něj zakouzlil, ale dotyčný kouzlo patrně odrazil. Potom ho zastřelili, naložili do dodávky a odvezli. Druhý člověk odešel již předtím do Záběhlic a pak zničehonic zmizel.

Na základě analýzy pohybu ozbrojenců a ddávky, kteří se pak vydali směrem k místu, kde natáčel pohřešovaný Stopař, dojde Adriana k závěru, že dotyčného (mezitím se v médiích objeví zpráva, že byl zavražděn významný diplomat SOBK Karel Malá lípa) inhumovali ozbrojenci z velvyslanectví, kteří rovněž zhaftli Stopař a teď ho někde mučí a pojídají, aby z něj dostali odpovědi, protože si myslí, že zakydlená Lípa měl schůzku s nim. Tyto informace pošle zadavateli, který uzná, že se jedná o pravděpodobnou konstrukci a vyplatí 10.000 za info o Stopaři; Adriana sklopí polovinu Těhlemu. Když chtějí další šetření ukončit z důvodu nedostatečných kapacit ke generální ofenzívě proti vyslanectví SOBK, objeví se watcher, který osloví Těhleho češtinou s německým přízvukem a nabídne 150.000 za extrakci dat, která měl předat, ale nepředal Zakydlená lípa. Vzkaz je od Ondrova známého chlápka se zlatýma brejličkama, co se vydával za profesora Schauensteina.

(Přerušeno pro únavu hráčů).
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 833
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Běhy z roku 2056 - 2. část

Příspěvek od DenGrasse »

Hráno: 20. 5. 2018
Čas ve hře: 29. 12.2056
Gamemaster: Grass
Ztvární Božská El v dalším filmu postavu Josefa Krmelky?
Jaké budou jeho osudy?
Bude Božský Elton hrát paní Krmelkovou?
Hráli: Adriana (Standa - karma 3), Abú Těhle (Petr - karma 5)


Po krátkém dohadování postavy adoptují Stopařův motocykl. Těhle ještě předtím zkoumá místo, kde zmizel druhý účastník schůzky a vidí velkého ducha, jak ho pozoruje. Opatrně se ho ptá, kdo to byl kdo zmizel a duch ho informuje že jeho pán. Těhle pak vyvolá watchera, aby se zadavatele zeptal, co vlastně hledají a duch ho za ním pošle. Po chvíli se vrací a říká, že se jedná o nějaké papírové dokumenty a že Malá Lípa býval kdysi důstojník armády.
Zkoumání Zakydleného Lípy přinese zjištění, že působil v armádě před vznikem království jako velitelútvaru, který měl na starosti likvidaci Milovic, tedy pozůstatků po sovětské armádě, zejména chemické zátěže (olej, nafta atd.). Poté odešel do kmenů, kde získal postavení diplomata.
Zdá se tedy být pravděpodobné, že se jedná o jakýsi materiál, který pochází právě z Milovic a dosud nebyl digitalizován.
Z veřejných zdrojů zjistí, že Malá Lípa přijel do Prahy s delegací SOBK před třemi dny.

Odjedou proto na Hlavní nádraží, vlézt dovnitř se ale Adriana neodváží, je tam kontrolní stanoviště. Těhle tam vnikne na své skutečné OIČ po zaplacení poplatku 25 korun. Vyčíhá si chlápka co vyleze z velínu a na záchodě s ním dá řeč. Potom čeká až mu skončí směna, a sleduje ho do Husitské. Tam ho osloví před výlohou. Dotyčný, pracovník ostrahy nádraží Ignác Paživec reaguje vstřícně a když mu Těhle nabídne 5K, iniciativně dojede pro zánamy zpátky na nádraží. Je vidět že je potěšen.

N azáznamech je vidět, jak přijíždí delegace SOBK vlakem z Ostravy. Nasedá do přistavených aut velvyslanectví, ale jeden člověk, ve kterém identifikují Lípu, se odtrhne a nasedá do neoznačeného auta, které stojí trochu stranou a s tím odjíždí.
Podle záznamů je auto registrováno na korporaci Novoschrott.

(Opět přerušeno pro únavu hráčů).
Odpovědět