Testování Age of Sigmar

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Testování Age of Sigmar

Příspěvek od Kuba »

Shadowalker píše:V momentě, kdy je jedna jednotka v boji s dalšími 2 jednotkami, může dojít k situaci, kdy po aktivaci větší jednotky je způsobeno dost ztrát a podle pravidel si obránce vybírá, které modely musí dát pryč. Tím se může stát, že se napadená jednotka dostane z dosahu druhé jednotky, která pak bude dál než 3 palce a tudíž mimo boj. Je to regulérní strategie, nebo mučení pravidel?
Já mám pocit, že jsme na tohle narazili hned v té naší první hře. A že jsme to vyřešili tak, jak to navrhuješ - že je to součástí strategie, stejně jako to, že pileováním někoho do toho boje úmyslně "zavlečeš", nebo naopak naschvál nepileuješ, abys tam další jednotku nenatáhl. Je to určitě k diskusi, ale mě to takhle přijde dobře.
Shadowalker píše: Druhá věc je podobná. Můžou se nemrtváci zvedat i směrem dopředu? Příklad: Zabiju Sindyrovi 5 kostlivců. Ve svojí Hero fázi si je zvedne a může teoreticky udělat řetěz s povolenou koherencí 1 palec a tím se vlastně dostat o 10 palců blíž k nepříteli.
To mě taky přijde dost divný.

A je fajn, že jste vyzkoušeli to monstrum. Tak nějak jsem tušil, že to bude tak, jak jsi to psal - že budou křehčí, než vypadají.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Testování Age of Sigmar

Příspěvek od Kuba »

Ahoj, je tu nová verze errat - zejména bodové tabulky!

https://dl.dropboxusercontent.com/u/882 ... 20v1.3.pdf
https://dl.dropboxusercontent.com/u/882 ... 20v1.3.pdf

Projížděl jsem změny v našich armádách a jen bych vypíchl pár, které mi přišli podstatné:
- elfí balisty výrazně zlevnili na 1,5 bodu (u obou armád) - podle mě je sleva rozhodně na místě, ale možná to stačilo zlevnit na 2 body, takhle to dost svádí vzít si ty balisty dvě a to už je celkem nepříjemný
- HE Ellyriani podražili o půl bodu - ty si to podle mě určitě zaslouží
- HE swordmasteři podražili - ti si to podle mě nezaslouží, a stejně tak HE Fénix garda
- u DE kromě balisty prakticky žádné změny - základní pěchota se pořád nakupuje po dvaceti, což je na hovno...
- v Impériu mírně zdražilo dělo a zdražili rytíři, zlevnili flagelanti - nevím s těmi rytíři, jsou určitě měkčí než ti Delfí, ale zase mají zvláštní schopnosti které jim pomáhají víc nasekat
- u Lizardů výrazně zlevnili základní sauři i skinkové
- vampýři mají hodně změn, ale většinou u jednotek které jsem Syndira ještě neviděl hrát. Zdražili upíří lordi, zlevnil Varghulf a psi.
- Chaos - zlevnili maraudeři - to je dobře, byli měkcí
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Odpovědět