Kampaň na naučení pravidel

Moderátor: OneIceOne

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Kampaň na naučení pravidel

Příspěvek od Shadowalker »

Říkal jsem si (tedy Martin mě k tomu trochu donutil - a cítím svůj dluh za nepanování shadowrunů), že zkusím vyprojektovat nějakou kratší kampaň, abychom se naučili pravidla a zároveň trochu osahali postup kampaní. Myslím, že skirmishe jsou fajn, ale tím, že vyzkoušíme kampaň, budeme moct ad hoc rozhodnout sporné věci, což by mohlo zkrátit čas hry a ukázat nám, kde by "naostro" bylo potřeba něco změnit.

A teď už trochu k organizační stránce věci: Po dohodě s Martinem jsme přišli na koncept (dobře, on přišel, ale mně se to tak líbilo, že jsem to převzal za své), že každý gang se bude skládat ze tří postav - jednou vlastní postavou a dvěma "pomocníky". Konkrétní pravidla napíšu brzy, ale obecně do základu dostane každý nějak víc bonusů pro vlastní postavu a trochu míň bonusů pro pomocníky (kamarády, sourozence...). Další věcí bude vybavení, na které bude k dispozici určitý počet bodů pro všechny (3) členy gangu. Protože by ale 3 členové, byť slušně vytuněný, toho moc nezvládli, bude v každé misi možnost najmout si futrkanón v podobě dalších členů, kteří se ale nebudou zlepšovat a v podstatě do každé další mise půjdou dle uvážení GM, zatímco vlastní postavy se budou zlepšovat a bonusy, případné postihy a vybavení se budou přenášet. Odměnou za úspěch budou nějaké kredity na nákup dalšího balastu a XP pro vytunění postav. Odměnou za neúspěch budou nějaké XP a...

A tím se dostáváme k nějaké RPG části. V této minikampani se pokusím udržet nějakou příběhovou linku a moje idea je taková, že rozhodnutí budou mít vliv na obtížnost mise, případně na scénář, který se bude hrát. Myslím, že tato část bude strašně těžko odhadnutelná. A právě díky tomu, že si to vyzkoušíme se nám pak, až budeme hrát "naostro", bude líp odhadovat co a jak.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 723
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Kampaň na naučení pravidel

Příspěvek od OneIceOne »

Super, to zní dobře.
Já chci dát dohromady kampaň s gangy na pozadí Prahy, ale ještě musím:
1. poladit vybavení gangů, aby zapadlo - lasguny a plazma zbraně prostě v Praze nechci
2. background příběh
3. pár terénů, které mám rozpracované
Odpovědět