FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Moderátor: OneIceOne

Odpovědět
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od DenGrasse »

Já můžu, krom pátku.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od OneIceOne »

Hrajeme dneska od 15:30
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od OneIceOne »

Ahoj, rád bych tu probral událost, která mi jako GM nepřipadá jako správně pochopená. Jedná se o příběh, kdy vaše postavy pátraly po ukradených špercích zlatníka Droupeho a došlo k rozdělení skupiny, kdy elfové pokračovali v příběhu a gnóm s trpaslíkem odešli, došlo k drobné rozepři. Výsledkem pro mě byla informace, která se pohybuje někde na pomezí IG a OOC (IG = in game = na úrovni postav ve hře, co si postavy řeší ve hře a co vědí ve hře, kam je vede jejich vymyšlený charakter, role postavy) a OOC (out of character = realita na úrovni hráče, hráč má svoje ego, informace, osobnost atd.). Po této hře jsem dostal nejasnou informaci, že trpaslík a gnóm s elfy dále nechtějí brát práce a být v jedné skupině. Prosím o vyjádření jednotlivé hráče, kteří se účastní hry, aby sem napsali svoje názory a celé záležitost se minimálně pro mě stala více transparentní.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od DenGrasse »

Já ti o tom moc neřeknu, to se musíš zeptat těch dvou...
Po onom příběhu jsem z fora zaregistroval, že se hrály nějaké příběhy, na které jsme se Standou nebyli pozváni a ani jsme o nich nevěděli. Anurin mi potom řekl, že ti dva s námi nechtějí hrát, teda prý jako postavy, že s jinýma postavama ano. Nic víc o tom nevim.
Redo88
Legionarius
Příspěvky: 3
Registrován: 24. 7. 2016 10.49

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od Redo88 »

Mě to přijde docela jasné. Postavy hráče Martina a Zdeňka nechtějí mít s elfy nic společného. Jako hráči ovšem říkali, že s jinýma postavama klidně s elfy hrát budou. Takže celá věc je především IC. (což také Zdeněk s jinou postavou s elfy v příběhu hrál)

Petr.
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od Kai Rivienta »

Já k tomu vlastně nic nemám. Stejně teď nemám na hraní moc čas, tak hrajte klidně beze mne, což vlastně už stejně děláte, takže žádná změna. S
Drixx
Legionarius
Příspěvky: 9
Registrován: 14. 1. 2016 23.07

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od Drixx »

Ahoj, vždy když teď razím za váma hrát tak se zeptam jestli mam mít novou postavu,kterou mam v záloze vymyšlenou,ale zatím to vyšlo na gnoma spolu s trpaslíkem kteří se přesvědčili,že s elfíkama to moc nefunguje a nechtěj s nima mít nic společnýho to je celý.. navíc jsme teď odehrály nějákej příběh, který se dohrává navícekrát a ještě se to dořešuje ,tak to trvá když se vidíme jednou tejdně néli déle.

martin
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od Kai Rivienta »

No, jestli funguje znamená, že se elfíci budou o všechno zadarmo dělit, nebo přenechávat poklady podíly apod a z druhé strany to poběží hamty hamty, tak by to asi nefungovalo ani s jinými postavami.(pokud je to názor postav a nikoliv hráčů, pak by se to mělo asi dotáhnout IC, v tom městě totiž vedle sebe IC existují postavy dál a jejich pravděpodobný konflikt by dříve nebo později stejně nastal). Já popravdě nechápu, na co se Petr, jako DM ptá, vyřazení části hráčů je jeho dobrovolné rozhodnutí a samozřejmě i právo, jen se pak nesmí divit, že už nechci hrát a že se mě to samozřejmě dotkne - postačí, když si představí, jak by se cítil on na mém místě. S
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od OneIceOne »

Kai Rivienta píše:No, jestli funguje znamená, že se elfíci budou o všechno zadarmo dělit, nebo přenechávat poklady podíly apod a z druhé strany to poběží hamty hamty, tak by to asi nefungovalo ani s jinými postavami.(pokud je to názor postav a nikoliv hráčů, pak by se to mělo asi dotáhnout IC, v tom městě totiž vedle sebe IC existují postavy dál a jejich pravděpodobný konflikt by dříve nebo později stejně nastal). Já popravdě nechápu, na co se Petr, jako DM ptá, vyřazení části hráčů je jeho dobrovolné rozhodnutí a samozřejmě i právo, jen se pak nesmí divit, že už nechci hrát a že se mě to samozřejmě dotkne - postačí, když si představí, jak by se cítil on na mém místě. S
1) Rozdělení jsem provedl díky informaci, že postavy gnom/trpaslík nechtějí spolupracovat s elfama = v řeči GM znamená, že pokud hráče z těchto skupin pozvu do hry a budou hrát dané postavy, pravděpodobně se mi rozdělí skupina a budou hrát odděleně (tak jsem pochopil IG konflikt), což mi bude dělat jen potíže a spíše to zhorší kvalitu pro všechny, pokud se na téhle hře předem nedomluvíme.
- Takže chci debatou dostat informaci, zda platí, že skupinu gnom/trpaslík nemám brát do skupiny s elfy
- Dále chci získat informaci, zda budou mít kluci další postavy, které v klídku spolupracují s elfy

2) Celou záležitost taky řeším kvůli velikosti hrací skupiny, prostě pokud hraji ve skupině 5+ hráčů a GM, tak už mi to připadá hodně přecpané, překřikujeme se, je málo času na hru jednotlivých hráčů a hráči se nudí a ztrácejí kontakt se hrou atd. Takže chci hrát ve skupince do 3-4 hráčů + GM. Při velikosti této skupiny bohužel nemohu vždy pozvat všechny hráče, takže se snažím najít způsob, jak točit skupinu, aby si všichni zahráli, ale organizace není úplně jednoduchá.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: FR,Sword Coast,DnD 3.5 - základní pokec

Příspěvek od DenGrasse »

Já za postavu ani za hráče žádný problém s nikým nemám, čili můžu hrát v zásadě jakkoli.
Odpovědět