Zvenosotněnci (Talabheim)

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Zvenosotněnci (Talabheim)

Příspěvek od DenGrasse »

Heroes:

Kód: Vybrat vše

bojar Zachar Orlov-Gorkyj
17/55
M4 WS4 BS4 S3 T3 W1/2 I4 A1/2 Ld8
Leader (6 palců)
Heirloom (zděděná věc, pořídí se z vybavení za poloviční cenu a náhrada stojí 150% ceny, do opatření náhrady postih -1) – full plate armor 
Plátová zbroj, 2 Soubojové pistole, Meč
+1 A, Dogleader (může mít psa mimo počet členů gangu, 20 gc), Tajné umění (může kouzlit Nižší magii), Čaroděj válečník (může kouzlit ve zbroji), kouzlo Cimmeřanův let, kouzlo Rezhebelův meč, +1 W, schopnost 

bojevoj koběl Čuk 
M6 WS3 BS0 S4 T3 W1 I4 A1 Ld5

//bojevoj koběl Šmak - padl v Ravensteinu
M6 WS3 BS0 S4 T3 W1 I4 A1 Ld5

Kód: Vybrat vše

jesaul Taras Arbatov
11/28
M4 WS4 BS3/4 S3 T3/4 W1 I4 A1/2 Ld7
Hate (Chaos)
Vodka spit (ohnivá šablona útoku, modely pod šablonou autohit, modely částečně hit na 4+, S3) 
Lehké brnění, Meč, Štít, Krátký luk
+1T, Duellist (+1WS, +1 A against 1 enemy), +1 BS, +1 A, expert střelec (jakákoli střelná zbrań)

Kód: Vybrat vše

medvežatnik Nestor Rytov-Kosoj
14/51
M4 WS3/4 BS3 S4 T3/4 W1/3 I3/4 A1/2 Ld7
Meč, Těžké brnění, Štít, Gromrilové obouruční kladivo, Náhrdelník z medvědích zubů (zběsilost) 
+1 A, +1 W, Silák, Nezlomný (-1 k S zásahů, které obdrží), +1 I, +1 T, +1 WS

Kód: Vybrat vše

juněc Maxim Urašvili 
0/9
M4 WS3/4 BS2/1 S3 T3/4 W1/2 I3 A1 Ld6
Meč, Těžká zbroj, Štít
+1 W, schopnost, +1 T, +1 WS
staré zranění (na hod 1 na d6 do bitvy nenastoupí), immune to fear, poraněná noha (-1 MV), slepý na jedno oko (-1 BS), zuřivost 

Kód: Vybrat vše

juněc Rodion Čulakov 
0/13
M4 WS3 BS2/5 S3 T3 W1/2 I3 A1 Ld6
Halapartna, Lehká zbroj, Kuše
+1 BS, +1W, +1 BS, schopnost, +1 BS
Immune to Fear 

Kód: Vybrat vše

soldat Nifont Šaklovityj
0/11
M4 WS3/4 BS3 S3 T3 W1 I3 A1/2 Ld7
Meč, Štít, Lehká zbroj, Luk
+1 WS, +1 A, chlapík má talent! (postup na hrdinu)
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Henchmens:

Kód: Vybrat vše

medveď Baršun 
M6 WS3 BS0 S5 T5 W3 I2 A2 Ld6

Kód: Vybrat vše

Soldaty
0/-
Nifont Šaklovityj (postoupil na hrdinu)
Fjodor Trifonyč († Univerzita)
M4 WS3/4 BS3 S3 T3 W1 I3 A1 Ld7
Meč, Štít, Lehká zbroj
+1 WS

Kód: Vybrat vše

Strjelci
0/2
Ilja Jurnyj
Karat Petrov
Fjodor Lažanin
M4 WS3 BS3 S3 T3 W1 I3 A1 Ld7
Mušketa, Halapartna
postup
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Žoldnéři:

Kód: Vybrat vše

tileánský střelec Vertucio (40/20)
1/19
M4 WS3 BS4/5 S3 T3 W1/2 I3 A1 Ld7
Klidné ruce (nemá postih za long)
Skvělý zrak (nemá postih za kryt)
Meč, Dýka, Kuše, Lehká zbroj 
+1 BS, Dvojitá střelba (2 střely za kolo, pokud se nehýbe), +1 W, Ostrý zrak (+6 k dostřelu)
Dramatis Personae:

Kód: Vybrat vše

Bezejmenný rytíř Havrana
8/16
M4 WS4 BS3 S4 T3 W1 I3 A1/2 Ld7
Hate (Chaos, Skaveni, Nemrtví, Orci)
Lehká zbroj, Meč, Štít
+1 A
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

První bitva

Příspěvek od DenGrasse »

Lov na upíra s bezejmenným rytířem Havrana

Scénář 22 (Uprostřed nejtemnější noci), útočník, vítězství (zabita nekromantka provádějící rituál)

Soupeř: CP gang nemrtvých, Lahmia (Petr)

Sestava: Orlov-Gorkyj, Arbatov, Rytov-Kosoj, Baršun, Datlef Krumholtz, Ilse Krumholtz

Vyřazeni: Rytov-Kosoj

Zemřeli: -

Zisk: 145 gc, dýka, lehká zbroj

zajata nekromantka, upálena (4 xp - Ilse Krumholtz 1, Rytov-Kosoj 1, Arbatov 2)

zničeny 2 soubojové pistole (Orlov-Gorkyj, Datlef Krumholtz)

666 - možno zdarma najmout žoldnéře (starý dluh)

přístup do Horního města (Akademie)

Pokladna: 31
výdaje: 1 za útratu rytíři, 30 za nájem lovců čarodějnic
145
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Tož jsem dorazil do Talabheimu, velkého říšského města na jihu. Ale ani tady zvuky války neutichly. Pořád musím myslet na spálenou zemi, kterou hordy Chaosu zanechaly na místě mého domova.

Myslel jsem, že je po mně, jak jsem tam ležel s ranou od kozácké šavle na hlavě, ale Arbatov, můj věrný pobočník, mne vytáhl ven a odvezl pryč na saních, zatímco jsem se zmítal v horečkách.

Všechno je pryč. Všichni mí lidé jsou mrtví, moji kopiníci padli, zadupáni do země mnohonásobnou přesilou bestií a válečníků Chaosu. Ztratil jsem vše, i svou čest. Měl jsem být mrtvý jako oni, ale Daž tomu tak nechtěl. V noci mi ve snu ukázal, že mám jít na jih, do říše. Prý i tam proniklo zlo Chaosu, i tam je třeba s ním bojovat.

Teď sedíme v putyce U medvědí pracky v jedné z levnějších čtvrtí Talabheimu. Je tu s námi ještě Kosoj s medvěděm. Baršun je pořádný kus, i když ještě mladý a jeho pán se nalévá vodkou, div nepraskne. Je to hanba, když se syn ze staré šlechty stane medvědářem, ale málokdo to chápe tak jako já. Taky přišel o všechno a ani tu výmluvu co já na hlavě nemá. Ležel opilý v přístěnku a nájezdníci si ho nevšimli. Od té doby kočuje s medvědem po říši.

V tom se rozletěly dveře a vešel jakýsi mladík s horečnatýma očima, na sobě chatrnou zbroj a potrhané roucho Morrova řádu. "Zase on," ohrnul nos hospodský, "jdete zaplatit útratu, mladej pane? Ještě dlužíte z minulého týdne."
"Pořád myslíš jen na zlato, krčmáři," opáčil ošuntělý rytíř, "a boj se zlem ti nic neříká?"
"Boj se zlem ještě nikoho neuživil," odplivl si hospoda. "jestli nemáš na dluhy, táhni z mé krčmy."
Hodil jsem šenkýři zlaťák, jak se ukázalo, na dluhy mladíka to stačilo. Nežil rozmařile. "O jakém zlu to mluvíš?" tázal jsem se. "Snad tady, přímo ve městě?"
"Tak tak, na starém hřbitově se ukrývá vampýr, nekalé rejdy tam kuje! Ale tady mluvím k hluchým uším! rozhlédl se zoufale kolem.

"Už nehledej," pravil jsem. "U nás se zlo se zlou potáže! Hoši, jdeme na hřbitov!"
Hrnuli jsme se tak překotně, že jsme si nevšimli mladíka. Baršun, jak se hnal za pánem, potěšený z nového pohybu, srazil nebohého rytíře stranou.
"Hej, pane," zvolal na mne urostlý zachmuřený muž, který s mladou ženou seděl u vedlejšího stolu, "jestli jdeš na vampýra, možná by se ti hodily naše služby." Vstal auklonil se. "Datlef Krumholz, lovec čarodějnic a moje dcera Ilse."

A tak jsme vtrhli na staré pohřebiště. Už zdálky bylo znát že něco neni dobře, temné stíny se ploužily mezi náhrobky a zdálky kdosi zaříkal neznámou řečí. Vyrazili jsme vpřed. Baršun první. Srazil se s masou oživlých mrtvol, nemohl je zmoci. Pak se vynořila zpoza hrobů. Upírka, mrštná jako rtuť, s pomocníky páchnoucími smrtí a rozkladem. Skočila na Kosoje a srazila ho k zemi. Lovci napadli nemrtvé, Arbatov poslal šíp upírce přímo do krku. Strážci byli rychle rozsekaní, ale upírka nepadla. Ani svěcená voda ji nezabila. Baršun zatím roztrhal zombie a já viděl, že za sloupem se kdosi ukrývá. Ze stran se rojily další zombie. Temná magie houstla, moje pistole mi bouchla v ruce, Datlefovi taky. Tak jsem proběhl kolem upírky, právě když si vytírala z očí svěcenou vodu. Za sloupem se skrývala žena v černém a prováděla rituál. Vrazil jsem do ní, přiložil jí pistoli div ne k hlavě a zmáčkl. Skácela se jako podťatá.

Upírka strašně zaječela a rozplynula se jako mlha. Nemrtví padli k zemi bez duše. Ženu můj výstřel jen omráčil, Datlef s Ilse jí na místě upálili, že prý je nekromant. Posbírali jsme nějaké zbytky po nemrtvých a šli zpátky.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Mezi 1. a 2. kolem:

pátrání na Univerzitě (Orlov-Gorkyj)

shánění soubojové pistole (Arbatov), neúspěšně

nájem lovců čarodějnic - 30 gc
nájem tileánského kušníka Vertucia - 40 gc

koupě štítu pro Bezejmenného - 5 gc
koupě psa - 20 gc

zdarma najat Bandita (Oleg Kravčuk) - 666 z prvního scénáře (starý dluh)

pokladna: 50 gc
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Pokus o chycení podivného cizince, který ukradl knihy na Univerzitě

Scénář 11 (Vražda velitele), útočník, prohra (cizinec uprchl)

Soupeř: CP říšský gang, Marienburg(?) + magistr Posedlých (Martin)

Sestava: Orlov-Gorkyj, Arbatov, Rytov-Kosoj, Baršun, Bezejmenný, Datlef Krumholtz, Ilse Krumholtz, Vertucio, Kravčuk

Vyřazeni: -

Zemřeli: -

Zisk: 70 gc

Pokladna: 120 gc
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Pořídil jsem si psa, z dobrého chovu. Říkám mu Šmak, protože mu pořádně šmakuje. Když jsem ho koupil, přežral se tak, že usnul a zmeškal boj a já na něj v tom chvatu zapomněl.

Měli jsme jít chytit onoho cizince. Moc se mi to nelíbilo, copak jsme nějací lovci lidí? Ale Datlef do mne hučel, že to je určitě mutant nebo zaprodanec Chaosu. Ale váhali jsme dlouho. Chlap už byl na útěku a měl sebou stráž. Vzal jsem sebou Olega, starého známého, který se přihlásil u mne, když se doslechl, že jsem tu. Dlužil mému otci, tak prý pro mne něco udělá. Měl koně, tak jsem si říkal, že by se mohl hodit.

Zastihli jsme je mezi domy, ale nedalo se s tím skoro nic dělat. Vertucio, naše tileánská posila, sejmul jednoho chlapa z té stráže střelou z kuše. Oni měli pušky, jedna střela zasáhla Kosoje - tomu bohové opravdu nepřejí - ale jen se svalil a přežil. Druhému puška selhala, když mířil na Olega. Běželi jsme vpřed, ale ten chlap byl čaroděj. Povolal síly Chaosu a ty ho odnesly pryč, přímo před našima očima. Nemohli jsme nic dělat.

Po návratu jsem se bavil s Olegem, kde přišel k té výstroji a došlo mi, že se dal na dráhu zločinu. Tak jsem ho zase vykopnul, s tím nechci nic mít. I když jsme bez domova a bez cti, bandity trpět nemusíme.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Mezi 2. a 3. kolem:

shánění kvalitního střelného prachu (Orlov-Gorkyj), úspěšně
shánění soubojové pistole (Arbatov), úspěšně
shánění soubojové pistole (Rytov-Kosoj), neúspěšně
shánění soubojové pistole (Bezejmenný), neúspěšně

nájem lovců čarodějnic - 30 gc
nájem tileánského kušníka Vertucia - 20 gc

soubojová pistole - 24 gc
kvalitní střelný prach - 30 gc
lektvar síly - 5 gc
lektvar zuřivosti - 7 gc

pokladna: 4 gc
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zvěnosotněnci (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Pokus o vykradení čarodějova domu

Scénář 33 (Čarodějův dům), útočník, výhra (skaveni nesložili test LD)

Soupeř: CP gang skavenů, Eshin (Viki)

Sestava: Orlov-Gorkyj, Arbatov, Rytov-Kosoj, Baršun, Bezejmenný, Datlef Krumholtz, Ilse Krumholtz, Vertucio, Šmak

Vyřazeni: - Baršun, Datlef Krumholtz

Zemřeli: -

Zisk: 70 gc, 11 gc, kámen moci, dávka mandragory

44 - blázen - příště +1k k prohledávání a možnost vybrat kostky

Přecenění medvěda (210-140): 70 gc

Pokladna: 155 gc
Odpovědět