Gang pirátů - Banda z Černé panny (Boj o Talagaad)

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Gang pirátů - Banda z Černé panny (Boj o Talagaad)

Příspěvek od OneIceOne »

Naposledy upravil(a) OneIceOne dne 7. 2. 2014 10.06, celkem upraveno 12 x.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Gang pirátů - Banda z Černé panny (Čertův dráp)

Příspěvek od OneIceOne »

Říkají mi Rumus Rudovous, protože svoje pravé jméno jsem dávno zapomněl v záplavě rumu, kterou jsem vypil za svůj bídnej život. Když jsem byl mladší, ukořistil jsem svou bárku jménem Černá panna. Křižovali jsme vody a loupili s mojí bandou a věrným papouškem Kora-Kora, abychom měli prachy na rum, žrádlo a jiný pohodlnosti života. Poslední týdny se nám moc nevedlo, půlku mé posádky sežral mořskej had a ještě ty podělaný kurděje. Alespoň, že ten poslední přepad se poštěstil. Všechny jsme zabili, až na jednoho, co se vypovídal ze smrti. Vypověděl mi příběh o začarovaný věži plný pokladů a dal mi nějaký listiny. No ušetřil jsem ho, sežrali ho žraloci, za to já přece nemůžu. Zamířili jsme směr přístav Talagad. Zakotvili jsme nedaleko přístavu a pod rouškou noci jsem se vydal na pevninu, s hrstkou nejvěrnějších. Je čas zbohatnout a zmizet zas na moře s nákladem rumu.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Gang pirátů - Banda z Černé panny (Čertův dráp)

Příspěvek od OneIceOne »

Majetek gangu - 27 zlatých

- 3 zlaté, návštěva hostince
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Gang pirátů - Banda z Černé panny (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

OneIceOne píše:Zamířili jsme směr přístav Talagad. Zakotvili jsme nedaleko přístavu a pod rouškou noci jsem se vydal na pevninu, s hrstkou nejvěrnějších. Je čas zbohatnout a zmizet zas na moře s nákladem rumu.
Jen pro dokreslení, Talagaad je říční přístav na řece Talabec. Viz mapy.
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Gang pirátů - Banda z Černé panny (Čertův dráp)

Příspěvek od Leif »

Ale i na řece Talabek jsou piráti - zejména na dolním toku, takže nemusíš být smutný, kvůli nedostatku podnikatelských příležitostí při profesi piráta.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Gang pirátů - Banda z Černé panny (Čertův dráp)

Příspěvek od DenGrasse »

Jj, to je jasný, jen že tam měli to pobřeží.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Gang pirátů - Banda z Černé panny (Čertův dráp)

Příspěvek od OneIceOne »

Říkají mi Rumus Rudovous, protože svoje pravé jméno jsem dávno zapomněl v záplavě rumu, kterou jsem vypil za svůj bídnej život. Když jsem byl mladší, ukořistil jsem svou bárku jménem Černá panna. Křižovali jsme vody a loupili s mojí bandou a věrným papouškem Kora-Kora, abychom měli prachy na rum, žrádlo a jiný pohodlnosti života. Poslední týdny se nám moc nevedlo, půlku mé posádky sežral mořskej had a ještě ty podělaný kurděje. Přesunuli jsme se na jižní tok řeky Talabek, kde jsem chtěl doplnit zásoby a porozhlédnout se po nové posádce. Navíc Černá panna utržila pár šrámů při boji s mořskou vobludou. Takhle jsme se na velkou vodu prostě vrátit nemohli. Navíc nám došel rum a v kapse díra. I Kora-Kora byl smutný. V jedno kuse žvatlal: „Není rum, není rum, katastrofaaa, katastofaaa.“ Pak k nám do knajpy dorazila žena Tlustýho Jacka, která přinesla zprávy o situaci v přístavu Talagaad a o chaosu ve městě. Rozhodli jsme se, že tam zkusíme pirátské štěstí. Brzo ráno jsme se zmocnili malé rybářské bárky a vypluli k Talagaadu. Po plavbě nám vyschlo v hrdle, tak jsme zamířili do místní knajpy U Elka.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Gang pirátů - Banda z Černé panny (Čertův dráp)

Příspěvek od OneIceOne »

Dali jsme si kořalku v knajpě a vyslechli nějakej divnej příběh. Ale pak se venku ozval křik a dav šel rabovat, radost pohledět, tak jsme se připojili. Já, Greyson a Peris jsme vtrhli do nejbližších domů a brali jsme, co nám přišlo pod ruku. Jack a jeho žena nás kryli venku. Měli jsme štěstí, všichni jsme v domech našli pěkný věcičky, ale za chvíli se ukázala stráž a začala nás honit. Jack odpálil olovo, ale trefil akorát jedinou sochu na celém náměstí. Jeden tlustej mnich utíkal s truhličkou, ale Marie mu poslala kuli do zad, ještě by si to ten parchant odnesl. Hlídka nás začala obkličovat. Sejmul jsem jednoho vojáka z pistole a Marie poslala k zemi snad jejich seržanta. Myslel jsem, že se dají na útek, ale měli parchanti silnou vůli. Sbalili jsme se a vypadli s tím, co jsme sebrali. Nakonec to hodilo skoro 70 zlatejch a všichni jsme fit. Dneska večer budeme zas pít.
Naposledy upravil(a) OneIceOne dne 7. 2. 2014 9.50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Gang pirátů - Banda z Černé panny (Čertův dráp)

Příspěvek od OneIceOne »

Poslal jsem Perise a jeho milenku, aby se porozhlédli po informacích, sám jsem na nic nepřišel. Perise chtěli vyřídit dva pobudové, jednoho propíchnul šavlí a druhej mu vytlačil zajímavé informace. Už konečně chápu, o co tu jde, ale bude to fuška. No nic, teď je čas si zase trochu přilepšit na rum, rýsuje se nám další kšeft.

-30 zlatých za poptávání, +4 zlaté za kořist
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Gang pirátů - Banda z Černé panny (Čertův dráp)

Příspěvek od OneIceOne »

Kód: Vybrat vše

Žoldnéř, tileánský střelec
M 4, WS 3, BS 4, S 3, T 3, W 1, I 3, A 1, Ld 7
Zkušenost: 
Schopnosti: Klidné ruce (ignoruje long s kuší), Skvělý zrak (ignoruje kryt s kuší) 
Výbava: lehké brnění, meč, dýka, kuše
Odpovědět