Killzone

Moderátor: Leif

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Killzone

Příspěvek od Kuba »

Ahoj, narazil jsem na toto dílo a říkal jsem si, že by to mohlo oživit naše skomírající hraní. Jmenuje se to kill-zone a je to v podstatě kombinace gangů a skirmishe ve 40K. Hraje se na malé týmy, každý panáček se hýbe jako jednotlivec a může si nakupovat různé výhody a zvláštní schopnosti. Ten RPG systém tu není tak propracovaný jako v Mordheimu, ale šlo by to nějak snadno dovymyslet. Je tam celá řada různých misí a objectivů a kdyby dělal někdo Gamemastera, tak by si s tím asi dokázal pohrát a vytvořit třeba i nějakou kampaň.
Kámen úrazu je, že je to původně dělané na nižší edici a jen zřejmě na honem dodělávané na edici, kterou jsme dosud hráli. Ale u Mordheimu to bylo v podstatě taky tak a problémy to až tak nedělalo - a ty mouchy by se asi dali rychle vychytat. Hlavně, když bude ochota hrát!
Systém pravidel je vlastně takový, že platí normální pravidla pro tu edici, co jsme hráli a jen je tam pár stránek dodatků - takže se nemusíme učit nic extra nového:
https://app.box.com/s/6rok2xkf75xneaeu9kex

A pak jsou tu nějaké návody a omezení pro jednotlivé armády - tam si nejsem jist, nakolik to bude kvůli novým kodexům aktuální, ale třeba u tyranidů je to za mě celkem srozumitelné:
https://app.box.com/s/56fuyjocojhet3vblr7r

Co vy na to? Podle mě je to dost schůdné - je to 40K a jsou to gangy a když někdo bude dělat Gamemastera, tak se dá dělat kampaň - ve které se třeba můžou i kombinovat speciální mise (kill-zone) a velké bitvy. A všichni vlci se nažerou 8-)
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Killzone

Příspěvek od Shadowalker »

Za mně je lepší spíš toto: http://heralds-of-ruin.blogspot.cz/p/ki ... rules.html

Je to v podstatě to samý, ale toho RPG tam je víc. Pravidelně to ale aktualizují, takže třeba tyranidi, už tam mají "aktuální" AB. Je to ale stejně o tom, že se musí sejít nějaký minimální počet lidí, jinak nám nepomůžou žádná pravidla...
Mně se principiálně kampaně líbí, ale Filip a Sindyr(?) to moc nepreferují... Takže na to zůstáváme 3 a to jen když Leif nehraje něco jiného. Má smysl dělat kampaň (do čehokoli) pro 1-2 hráče (GM nepočítám)?
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Killzone

Příspěvek od DenGrasse »

To bych si s váma klidně zahrál, pokud mi někdo půjčí figurky.

A teda jestli se někdo obětuje a načte pravidla.
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Killzone

Příspěvek od Leif »

Já jsem taky pro. Zvlášť pokud se podaří dá dohromady kampaň.
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Killzone

Příspěvek od Kuba »

No, pro ty, kdo minule nebyli: jestli nás samotných nebude dost, tak se k nám připojí kluci odnaproti, který maj taky problémy se sejít ve větším počtu. Takže kdyby hráli všichni (i Filip, syndir a Grass) i domečkáři, tak si myslim, že by těch lidí bylo až moc.

Dokázal by někdo oboje ty pravidla vytisknout a zítra je přinést? Sedli bychom si všichni spolu a probrali jak na to.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Killzone

Příspěvek od Kuba »

Tak už jsem to prolítnul - ty Liborovy pravidla skutečně vypadají lépe. Jsou dělaná přímo podle aktuální edice, což je fajn!
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Odpovědět