Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od Shadowalker »

Takže jen pro formu: Já budu hrát za necrony :)
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od Kuba »

Takže jdeme na to:

Každý hráč si připraví armádu sestávající ze dvou prvků - hlavní síly a podpory. Obě budou mít jiná omezení na sestavování. Obecně ale budou platit následující pravidla:

- Startovní deploy hlavních sil proběhne chaoticky - tedy všichni hráči vyloží své armády naráz do svých deploy zón - protivnické strany na sebe po tuto dobu navzájem neuvidí. O začátek se pak hodí.
- Obecně nebude fungovat pravidlo Outflank. Pokud bude mít někdo modely, které nelze vyložit jiným způsobem, pak se tyto outflankující modely objeví na okraji hráčova stolu, jako standartní rezervy.
- Deep strike musí vždy mířit do sektoru daného hráče (tedy do jeho třetiny stolu). Mohou z něj ale vyletět kvůli scatteru a můžou z něj později normálně vyběhnout "k sousedům".
- Infiltrátoři a skauti fungují standartním způsobem.
- Žádní allies - chci vidět čisté rasy :lol:

Teď hodně důležitá změna pro sestavování celé armády - hra bude na objectivy, které budou za hodně bodů. Takže si pořiďte dost jednotek, které budou schopné zabírat a držet pozice. Některé objectivy bude potřeba držet až na konci bitvy, ale některé bude potřeba držet/dobíjet i průběžně. A teď - scoring jednotky nejsou jen Troopy. Scoring jednotky jsou veškeré jednotky typu:

a) infantry
b) motorky, jetbiky, kavalérie
c) jump infantry
b) monstra
d) všichni charakteři, kteří jsou jedním z výše uvedených typů

Scoring jednotky NEjsou:

a) veškeré vehikly
b) beasti a swarmy
c) letadla

Je JEDNO, jestli jsou tyto jednotky Troops, HQ, Fast attack atd. Jednotky, které nejsou scoring, nejsou ani denial units - prostě nemají na objectivy žádný vliv.
Naposledy upravil(a) Kuba dne 27. 11. 2013 17.53, celkem upraveno 1 x.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od Kuba »

Hlavní síly
Sestavte jako armádu na 1100 bodů. Nezapomeňte na změny ve scoring units. Hlavní síly mohou mít 2 HQ, 2 - 6 troopů, a pouze 2 Special, Fast attack a Heavy support (ano, o jedna méně, než je standartem). Musí obsahovat HQ generála (kterej bude za jeden bod, takže se vyplatí tvrďák)
Hlavní síly smí obsahovat scouty a infiltrátory. V rezervách může každý hráč ponechat jen 2 jednotky - takže bacha, pouze dvě jednotky hlavních sil smí později deepstrikovat!

Doporučení: Nevíte, co vás na bojišti čeká - ani strany objectivů, terénu a zvláštních vánočních efektů. Takže diversifikujte 8-)

Podpora
Síly podpory sestavte jako armádu na 300 bodů. Nemusí ale mohou obsahovat jedno HQ, a musí v nich být alespoň jeden Troop. Ale jinak je to úplně jedno!
Ovšem pozor, tyto jednotky mohou být pouze:
a) vehikly a letadla
b) jump infantry a flyeři
c) jednotky schopné deepstrikovat
d) motorky, jetbiky a kavalérie
e) infantry musí být v dedicated transportu, pokud neplatí něco z výše uvedeného

- Infiltrátoři a scouti samozřejmě v podpoře ztrácí své výhody - protože nemohou outflankovat.

- Tyto síly prostě představují nouzové pomocné sbory. Seštelujte si je tak, aby byly schopné nějak zasáhnout ve správnou chvíli a správném místě - proto jsou to všechno v zásadě pohyblivé věci a obyčejná infanterie "nestíhá". Měli by být také pro vaše vlastní dobro schopné efektivně zabírat a držet objectivy - od toho tam jsou.

Prosím o dotazy, určitě jsem nenapsal všechno, zatím si to sám jen sumíruju. Jo a budu chtít všechny armády před hrou vidět.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od Kuba »

d3m0n4z píše:Pokud to nějak nebude vadit, tak já bych přitáhl démony. Ať je legrace. :)
A odehraješ to bez zdržování, když je neznáš? Kdyžtak si je aspoň jednu hru nacvič.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od Shadowalker »

Jsem s Filipem dohodnutej na 1500 proti démonům příští úterý
Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od d3m0n4z »

Kuba píše:
d3m0n4z píše:Pokud to nějak nebude vadit, tak já bych přitáhl démony. Ať je legrace. :)
A odehraješ to bez zdržování, když je neznáš? Kdyžtak si je aspoň jednu hru nacvič.
Tak jestli je podmínka účasti hrát bez zdržování, z důvodu neznalosti svojí armády, tak mě klidně z hraní vyškrtni.

S Tau jsem na tom stejně...

Nějakej chlapík odproti mě zastoupí určo.
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od Kuba »

Tak jestli to s Liborem zahrajete tak to bude v pohodě 8-) .
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od Sindyr »

Tak já si vezmu nakonec Renegáty z impéria. Sice nevyhraju, ale bude to stylovější... :twisted:
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od Kuba »

Takže uzavírám nahlašování armád:

Libor - Nekroni
Leif - Orkové
Lego - DEldaři
Filip - Tau
Sindyr - Imperial guard
Chlapík - Grey knighti

Už to měnit nebudeme, protože už začnu plánovat konkrétní rozmístění na mapě a objectivy. Do úterka prosím sesmolte ty listy, abych na ně mrknul - buď mi to postněte tady do soukromý pošty, nebo to přineste na papíře na trénink.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Re: Velká Vánoční Apokalypsa (VVA)

Příspěvek od d3m0n4z »

Kuba píše: Podpora
Síly podpory sestavte jako armádu na 300 bodů. Nemusí ale mohou obsahovat jedno HQ, a musí v nich být alespoň jeden Troop. Ale jinak je to úplně jedno!
Ovšem pozor, tyto jednotky mohou být pouze:
a) vehikly a letadla
b) jump infantry a flyeři
c) jednotky schopné deepstrikovat
d) motorky, jetbiky a kavalérie
e) infantry musí být v dedicated transportu, pokud neplatí něco z výše uvedeného
Jen pro jistotou se zeptám...

Když v rezervách musí bejt alespoň jeden troop a všechny mý troopy jsou infantry, tak platí, že moje troop rezervy musí dorazit v dedicated transportu.

Je to tak?
Odpovědět