Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od d3m0n4z »

Často se stává, že během hraní není čas najít nějaký konkrétní pravidlo, nebo se něco zahraje blbě a přijde se na to až ex-post. Sem bych hrnul tyhle situace. Myslím, že to může bejt celkem přínosný pro všechny, protože nikdo neumí pravidla úplně dokonale a třeba se něco přiučí...

Já začnu poslední bitvou s orky:

1) Grilování krůt plamenometem přes barikádu mělo bejt bez cover save pro krůty, protože template weapons mají pravidlo Ignores cover.
2) Pohyb vozidel a vyloďování. Vozidlo může jet v movement fázi až 6" a vylodit jednotku, nebo až 12", ale pak se jednotka nesmí vylodit. Orčí Battlewagon je typ jednotky tank, transport, open-topped. Díky open-topu se Battlewagon bere jako assault vehicle - tj. v kole, kdy se jednotka vylodí může rovnout dát charge. Ale nejde jet 12" a vylodit se. Fakticky pojedeš 6" (7" red paint job), vylodíš se do 6" od vozidla a charguješ 2D6"...
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Lego »

Dobrej napad!
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od d3m0n4z »

Tak jsem trochu prolezl matrix a výsledek, jak je to s vozidly a blast weapons:

Hey everyone, I think i´m confusing 5th with 6th rules, but when a vehicle is hit by a small or large blast template and the little hole in the middle doesn't touch the hull, is it still half strength?

->That rule is gone. Full strength.
->No longer half strength. That's an old 5th ed rule.

Takže příště až zase něco bude říkat "chlapík od vedle" (shit happens) :D
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Dobrý tohle vědět. Je to fakt celkem změna :)
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Leif »

Nenašel jste někdo, kde se píše o tom, že vojáci vysypaní z rozmláceného transportu nesmějí dělat assault?
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

errata GW: Q: If a unit disembarks from a destroyed vehicle during the
enemy turn, can it Charge in the Assault phase of its own
turn? (p80)
A: No, unless the vehicle in question was an Assault
Vehicle.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Lego »

Cau, tak se obavam ze hraju spatne jednu dulezitou vec. DE vehikly muzou strilet vsim na plny BS po pohybu 12'' (protoze maji max 2 zbrane, nebo v pripade Ravageru USR Aerial Assault). ALE... posadka muze strilet na plny BS jen pokud se pohne max o 6''... Omlouvam se vsem, ale doted jsem si myslel ze je to tak jak jsem to hral.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od d3m0n4z »

Lego píše:ALE... posadka muze strilet na plny BS jen pokud se pohne max o 6''... Omlouvam se vsem, ale doted jsem si myslel ze je to tak jak jsem to hral.
Yes, je to tam skrytý teda kvalitně v tom rulebooku (str. 78 odstavec Fire points), teď jsem koukal.

Pokud se pohnu o combat speed s vozidlem (tj. do 6"), tak se bere, jako že se posádka pohnula (tj. nemá to vliv na rapid fire, ale třeba na heavy weapony jo).

Pokud se pohnu o cruising speed s vozidlem (tj. 6-12"), může posádka střílet pouze snap shoty.

Tak tohle jsem taky exploitoval (neúmyslně) posledně.

Už chápu proč se hraje 9x Venom. :)

Raider má pak pohyb jako klasická pěchota, aby mohla střílet posádka (+ 1 střela za Raider). A když Raider bouchne, tak jako bonus zabije půlku posádky. :)

Tak hlavně, že se to odhalilo relativně brzo.
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

A pravidlo Fast vehicle to nějak neupravuje?
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
d3m0n4z
Decanus
Příspěvky: 91
Registrován: 25. 1. 2011 11.46

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od d3m0n4z »

Fast vehicle umožňují střílet ze dvou zbraní (vozidla) na plný BS, když vozidlo předtím jelo cruising speedem.

O posádce tam nic není, takže smolík.
Odpovědět