Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Lego »

Tak jeste jednu vec jsme zahrali blbe. v 6th edici nemuzu vystrelit 4 rakety najednou. 4 zbrane jo, ale max 2 rakety. V 7th uz muzu strilet i 4 rakety.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

Něco ke včerejší fantasce:
Našel jsem ve FAQu ETC, že řeky JSOU pro kavalérii a vozy těžkým terénem. Není to sice oficální GW, ale zase to evidentně updatují častěji, přesněji, takže bych se nebál to používat.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Kuba píše:Něco ke včerejší fantasce:
Našel jsem ve FAQu ETC, že řeky JSOU pro kavalérii a vozy těžkým terénem. Není to sice oficální GW, ale zase to evidentně updatují častěji, přesněji, takže bych se nebál to používat.
Ono to i dává smysl. Super, tak příště... :)
Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kai Rivienta »

Teda já si myslím, že při překonávání řeky se mnohem spíš utopí pěšák, zvlášť ve zbroji, než jezdec (tam, kde má kůň po břicho, má pěšák po ramena a modely velikosti 1 nad hlavu) a vozy prostě řekou mimo brody jezdit nemohou. Tedy nic proti FAQu, ale je to spíš otázka stanovení neprůchodného terénu. S
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

Libore, Spirit Leech JE witchfire, takže se musí házet na BS (trošku nelogicky, ale budiž) a nejde střílet do boje. Zde:

Spirit Leech
Warp Charge 1
The Neurothrope steals energy from its victims to empower its attacks.
Spirit Leech is a witchfire power that targets a non-vehicle enemy unit within 18”. That
unit must take a Leadership test on 3D6. If the test is failed, the enemy unit suffers 1
Wound for each point the test was failed by, with no armour or cover saves allowed. Add 1
dice to your Warp Charge pool for each Wound inflicted by Spirit Leech. These additional
dice can only be used by the unit that manifested Spirit Leech and only to manifest Warp
Blast.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Tedy... To je poměrně krutý. Musíš to seslat a když se pak netrefíš, tak pešek...

No, naší bitvu to asi tolik neovlivnilo, takže fajn, že to víme, ale nic se nestalo. Do boje jsi to myslím nesesílal.

A nejspíš jde házet invulko, když je tam "with no armour or cover saves allowed"?
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

Invulko házet jde, o to jsem se nepřel.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Ujstin
Legionarius
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 11. 2014 11.28

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Ujstin »

Ahoj - dneska jsem se bavil s kámošem o Cryptekovi s chronometronem - vypadá to, že pokud nechápem špatně pravidla, tak chronometron muže kryptek používat sám na sebe, případně na jednotku ve které je...

A dva cryptekové v jedný jednotce nemužou bejt... pokudu se nepletu... :) (vyjma případu kdy existují dva curty, tedy se hraje na dva overlordy)

Ještě mě napadá jedna lákavá interpretace, že Cryptekova jednotka je defakto i royal curt - ale mám ten dojem, že ani tohle neplatí. Pravidla jsou napsaný, že v případě, že se joine k jednotce tak potom jednotka má taky re-roll. Tj. když je sám nikam se nejoinul (tj. curt je z obliga) a re-rol platí jen na něj osobně.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Myslím, že ani v jedné věci nemáš pravdu. Zejména pak podle mě nemáš pravdu, že nemohou být dva cryptekové v jednotce.

Nicméně to prověřím na zahraničních fórech, ať v tom máme jasno. Nechci cheatovat už tak dost silné necrony :D

Ten trik s chronometrem jsem někde četl, takže myslím, že to normálně jde.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Ujstin píše:tak chronometron muže kryptek používat sám na sebe, případně na jednotku ve které je...
Je to tak. Čili jsem to zahrál správně. Použil jsem přehoz D6 na výstřel jednoho modelu z jednotky. Nevidím problém. Ani na fórech jsem nenašel jediný argument proč by to nešlo.
Ujstin píše:A dva cryptekové v jedný jednotce nemužou bejt... pokudu se nepletu... :) (vyjma případu kdy existují dva curty, tedy se hraje na dva overlordy)
Neříkám, že je to super silný argument, ale...: http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/po ... 11324.page
Ujstin píše:Ještě mě napadá jedna lákavá interpretace, že Cryptekova jednotka je defakto i royal curt - ale mám ten dojem, že ani tohle neplatí. Pravidla jsou napsaný, že v případě, že se joine k jednotce tak potom jednotka má taky re-roll. Tj. když je sám nikam se nejoinul (tj. curt je z obliga) a re-rol platí jen na něj osobně.
Tomuhle moc nerozumím. Nicméně platí, že pokud je v jednotce, může použít "přehoz" na jakýkoli hod jednotky. Pokud v jednotce není, může použít přehoz jen na sebe.

Royal court je přímo ten cryptek, nebo lord, ne ta jednotka ve který je. Aspoň myslím...
Odpovědět