Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
Ujstin
Legionarius
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 11. 2014 11.28

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Ujstin »

Hele já mám v royal courtu docela bordel - měl jsem zato že se v pravidlech píše: Royal court je jednotka (tj. tvořená členy royal courtu) a muže bejt rozdělena a připojena do jiných jednotek. A pak máš věci jako Orbu, která platí pro "jednotku" otázka pro jakou (když nositel orby muže bejt jak v royal courtu tak přiřazenej v jiný např. warriorský jednotce).

Já jsem našel tenhle odkaz: http://www.theruleslawyers.com/2011/11/ ... ron-units/
Naposledy upravil(a) Ujstin dne 7. 12. 2014 1.19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Ujstin píše:Royal court je jednotka (tj. tvořená členy royal courtu) a muže bejt rozdělena a připojena do jiných jednotek.
Ano a tak to hrajeme. Jinými slovy, je to jedna jednotka, kterou můžeš rozkouskovat do jiných jednotek. Akorát nesmíš mít dvě stejná vybavení u crypteků (ačkoli můžeš mít crypteka stejného typu). Plus další věci viz níže.
Ujstin píše:A pak máš věci jako Orbu, která platí pro "jednotku" otázka pro jakou (když nositel orby muže bejt jak v royal courtu tak přiřazenej v jiný např. warriorský jednotce).
Tohle myslím nikdo nezpochybňuje. Ostatně se o tom píše i u popisu Orbu (lehce) a někde v pravidlech (ale už nevím kde) jsem taky četl, že nejdřív máš házet obyčejné reanimace a teprve potom everliving, abys mohl využít vlastností Orby. Pokud bude v Royal courtu, můžou to házet všichni z Ryoal courtu. Pokud je v jednotce warriorů, může to házet každý warrior.
Ujstin píše:Já jsem našel tenhle odkaz: http://www.theruleslawyers.com/2011/11/ ... ron-units/
Tak jsem koukal do pravidel a je to tak. Můžu mít overlorda s cryptekem, ale dva cryptekové očividně nesmí být v jedné jednotce před zahájením bitvy, pokud máš ve hře jen jednoho overlorda. V průběhu hry už to tak jasné není, ale vycházejme z toho, že to nejde. Stejně tak ale nemůžeš mít ty crypteky samostatně, protože se tam píše, že pokud je nepřipojíš, zůstávají v royal court jednotce.
Pro účely kampaně to je ale asi v pohodě, protože ti naši cryptekové jsou braní jako nezávislí charakteři. Nicméně se Ti omlouvám za ten cheat, po kterém jsi přišel o Archu.
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

Shadowalker píše:Pro účely kampaně to je ale asi v pohodě, protože ti naši cryptekové jsou braní jako nezávislí charakteři. Nicméně se Ti omlouvám za ten cheat, po kterém jsi přišel o Archu.
Nejsou braní jako nezávislí charakteři. Mají pouze Look out sir na 2+ pro potřeby kampaně, jinak pro ně platí naprosto stejná pravidla, jako kdykoliv jindy. Mariňácký "kampaňoví" seržanti si například nesměj běhat po bitevním poli sami.

A pokud mohu připojit svůj názor k tomu, co jsem četl na té stránce tak: Cryptek nemůže nikdy běhat po stole sám a přebíhat z jednotky do jednotky. Protože se počítá jako seržant, nebo nosič special weapon - a ten se nemůže nikdy odtrhnout.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Kuba píše:Nejsou braní jako nezávislí charakteři. Mají pouze Look out sir na 2+ pro potřeby kampaně, jinak pro ně platí naprosto stejná pravidla, jako kdykoliv jindy.
Oki. Fakt sorry, že Ondra přišel o tu archu. Snad to tu bitvu osudově nepoznamenalo.
Kuba píše:A pokud mohu připojit svůj názor k tomu, co jsem četl na té stránce tak: Cryptek nemůže nikdy běhat po stole sám a přebíhat z jednotky do jednotky.
Cryptek musí být členem Royal courtu, pokud není připojen k jiné jednotce. Jinými slovy, jednoho samostatného crypteka na stole mít můžeš, protože je členem jednotky Royal court a je v ní sám...
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

[/quote]Cryptek musí být členem Royal courtu, pokud není připojen k jiné jednotce. Jinými slovy, jednoho samostatného crypteka na stole mít můžeš, protože je členem jednotky Royal court a je v ní sám...[/quote]

Ale ani v tom případě se pravděpodobně už pak nesmí k nikomu připojit, protože není independent character, ale jen character, hm?
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Ujstin
Legionarius
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 11. 2014 11.28

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Ujstin »

Shadowalker píše: Oki. Fakt sorry, že Ondra přišel o tu archu. Snad to tu bitvu osudově nepoznamenalo.
Ne tohle fakt bitvu nerozhodlo... důležitý bylo co se dělo kolem - hlavně nezávisle pobýhající cryptekové a wraiti co rozsekali všechno na co přišli... :) Archa sama o sobě těžko něco rozhodne, je to spíš takovej strašák... :)
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

Právě jsem v pravidlech náhodou objevil, že swarmy nezpomaluje těžký terén, ale na nebezpečný terén si hází.

Otázka je, co se swarmy, které jsou zároveň Beast (ty mají Move through cover).
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Shadowalker »

Kuba píše:Ale ani v tom případě se pravděpodobně už pak nesmí k nikomu připojit, protože není independent character, ale jen character, hm?
Ano, je to tak. Ale může běhat po stole sám (je jednotka o jednom panáčkovi).
Kuba píše:Právě jsem v pravidlech náhodou objevil, že swarmy nezpomaluje těžký terén, ale na nebezpečný terén si hází.

Otázka je, co se swarmy, které jsou zároveň Beast (ty mají Move through cover).
Ono v 6th edici to bylo tak, že swarm nebyl druh jednotky, ale pouze speciální vlastnost, čili podle mě to neházej. Jak je to v 7th nevím...
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Špatně zahraný/nenalezený pravidla 40k

Příspěvek od Kuba »

Nalezl jsem chybu, kterou děláme při rozkouzlování psychic powers. Dosud jsme hráli, že když někdo seslal kouzlo za dva Warp Charge, stačilo rozkouzlit jen tolik kostek, aby nedal dohromady dostatek Warp Charge. Protivník ale musí vždy rozkouzlit všechny sesilatelovy úspěchy. Takže dražší kouzla se sice hůř sesílají (dvakrát), ale i se hůř rozkouzlují (rovněž dvakrát). Zoanthropy asi utíraj slzičku 8-)

If your opponent makes a successful Psychic test, you can attempt to nullify the power
being manifested by making a Deny the Witch test. For a Deny the Witch test to be
successful, you need to nullify all of the Warp Charge points that were
successfully harnessed by the Psyker when he passed his Psychic test.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Odpovědět