Kampaň - WH 40K

Moderátor: Leif

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: Kampaň - WH 40K

Příspěvek od Lego »

Nezlobte se, ale musim se branit. Ano, asi bych se s ni v turnaji dostal pres prvnich par kol, ale rozhodne bych nevyhral. Ano, byla to (podle me) dobre postavena armada, kde kazda jednotka mela svuj smysl a roli, ale zadna prasnice. Neberte to spatne, ale uplne mi neprijde dobry argument, ze si stavite armady podle toho jaky modely se vam libi. Prece hrajeme strategickou a taktickou hru a hrat podle vizualni libivosti modelu je jako byste nechteli vyhrat. :-) Ja si taky neberu spoustu jednotek z DE protoze jsou z Finecastu a ten nemam rad, ale to neznamena ze si z tech zbylejch vyberu nakou spatnou jednotku. Jak to rekl Kubik - shooting je nahovno, tak ho proste nebude hrat. Trygon je dobrej, tak ho proste bude hrat. :-) O co je to rozdilny proti me? A to ani nezminuju to, ze mam hodne limitovany vyber modelu. Treba Wychek mam jen 10.

Dalsi vec je ta, ze si myslim, ze akorat nejste zvykli na mobilni papirovy armady. Ja vam klidne udelam tu radost, ze si ji postavim jinak. Ale schvalne se podivejte do DE codexu a proctete si ho aspon letmo a myslim ze zjistite, ze to je proste jen o tom, ze na takovy typ armady nejste zvykli. Ty jednotky jsou bud krehky jako Imp Guard s vehiclama co jsou krehci nez ma Imp Guard a maj min Dakka nez Imp Guard, nejsou tak levny jako Imp Guard, ale jsou zatracene rychly, nebo tuhy, bez Armouru a s FNP... Rikate, ze nechodite na fora a hrajete si podle sebe - fajn. Ale pak se nemuzete divit ze kdyz poprve stojite proti armade, ktera se chova uplne jinak nez vsechny ostatni co znate, ze vas rozseka. Opravdu si myslite, ze to tak bude porad? Stejne jako se ja musim prizpusobit vasim armadam, vy se musite prizpusobit moji armade. :-) To co jsme vcera hrali byla moje ctvrta bitva s Dark Eldarama. :-) Ale ano, dal jsem si tu praci abych si rozmyslel kazdou jednotku, abych si vzal Nightshields, kdyz jsem vedel ze proti me pujde hromada Plasma Gunu, ale musel jsem zariskovat a vzit si jen 3 troopy po 5ti warriorech s AS 5+ (Takze narozdil od Sindyra jsem vedel co muzu cekat). Na druhou stranu to byla temer totozna armada jako proti Filipovi s vyjimkou, ze jsem mel o zhruba 20% min poison shotu a jedne jednotky, kterou jsem si chtel vyzkouset, takze to nebyl vyslovene tailorovanej list.

Chapu co vam asi nejvic vadi - ta strasna hromada vehiclu, ktera vypada jako hroznej cheat. Ale Dark Eldar bez vehiclu bejt nemuzou. :-) Jako naprosto vazne - to je nehratelny krome jedny jediny varianty na kterou ale nemam modely. For je v tom, ze na rozdil od vasich armad - kdyz mi bouchne transport, tak je v naproste vetsine 66-84% osazenstva MRTVA! Jedina jednotka, ktera ma u me 4+ save jsou skoro nehratelny Scourge a 3+ Incubi a ty moje Monstrous Creatures. A ty transporty maji AV10 a bud 2HP a 5+ Invul, nebo 3HP, jsou open-topped, takze bouchaj VELMI snadno a jsou to skimmery, takze kdyz je donutite flat-out a pak staci imobillised na penetraci a jsem wrecked... Ono to vypada jako ze je to silenej spam, ale ty vozitka jsou jediny armour, ktery DE maji. Ani na shooting se nepouzivaji Warriori, protoze bych musel moc blizko, takze ja platim za warriory abych mohl mit Venom, nebo Raider, nikoliv aby Warriori byli efektivnejsi. DE jsou POSTAVENY na tom ze jezdi ve vehiclech. Jak Fluffove tak pravidlove. DE pesky nechodi! :-)

Naprosto uprimne: Sindyr mel vyhodu (a v tomto pripade opravdu vyhodu), ze videl muj deployment a presto dal tank a transport naproti moji anti-tank baterii a svoje Havocy naproti moji poison baterii... Vubec nechapu proc neschoval aspon toho Predatora za ten transport a nevylozil ty Plague Marinaky do lesa do coveru. S jejich coverem a FNP bych na ne tema Lancama urcite nestrilel a pro Objective si mohl dobehnout kdykoliv od 4. kola dal. Predator by prezil a cely by to vypadalo jinak. Vsechno dulezity jsem mel strasne na rane a jediny co jsem musel resit po prvnim kole byl opatrne vymereny pohyb. Takze mi vazne prominte, ale vcera to mohlo dopadnout uplne jinak (stejne jako s Filipem).

Ano, Dark Eldary nesmite nechat hrat tak jak chteji jinak prohrajete i kdyz si nevemu ani jednoho Ravagera a dvojnasob u nich plati, ze pokud poserete deployment tak mate problem, protoze jsou tak jako armada navrzeny. Naprosto stejna vec se stala Filipovi s Tau tu prvni bitvu. Neni pravda ze je nedohonite. Dohonite. protoze Venomy, Ravagery i Raidery kdyz chteji strilet tak jedou jen 12" a kdyz nestrili tak 24". Strelecka armada s dobrym deployem me ma v dostrelu druhy kolo, assault armada na dobeh ve tretim i kdyz se budu snazit ujet za cenu strileni. Dohonite i ty Biky, ktery jedou 12" plus flat out 36". Mam STRASNE krehky scoring jednotky (az na jednu, kterou nemam ja). Podivejte se na slabiny DE, nemame jich malo... :-)

Hlavni pointou toho co chci rict je to, ze i kdyz si postavim, rekneme sub-optimal armadu, neznamena ze si budu stavet armadu, ktera je nahovno. Dark Eldar jsou nejmene hranou rasou ve W40K, nevyhravaj turnaje a jsou obecne povazovany za jednu z nejtezsich armad pro jejich majitele. Nejsou to GreyKnights, ale prijde mi ze je z nich delate. Klidne si od nekoho z vas pujcim armadu, jen si trosku poupravim nejaky vas list a muzem to vyzkouset.

Na druhou stranu - nechci vas srat s tim, ze budete mit pocit ze hrat proti DE je marny, takze jsem ochoten sam sebe svazat pravidlem jako jsou v Ograku na miniturnajich - zadnej spamming krome troopu. Tzn. muzu mit jen jednu jednotku od kazdy, krome troopu samozrejme, protoze bych nemel co hrat a cim skorovat. ;-)
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Odpovědět