Strategická kampaň

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Kuba »

Jo ještě jedna věc - Leife, pokus se prosím mít maximálně 4 warmachiny na armádu. Vím, že to v těch ETC pravidlech přímo pro Empire není, ale ty, co tam jsou, zcela jasně odkazují k tomuto omezení, které platí podle ETC obecně pro všechny.

A vlastně pro všechny - minulé úterý se odhlasovalo, že jsme všichni rozumní a nikdo nestaví prasácké armády, takže ta obecná pravidla pro stavbu armád podle ETC jsme "neuzákonili", zavazující jsou pouze ta pro jednotlivé armády. Přesto, nahlédněte i na ta obecná - všechna ta pravidla se snaží pouze o rozbíjení hnusnejch comb.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Shadowalker »

Tak já zkusím hrát za HElfy, abych si potvrdil, jak jsou ještěrky skvělý...
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Leif »

Ok nebudu stavět víc jak 4 děla.

PS.: A já se na ty ještěrky tak těšil...
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Shadowalker »

Leif píše:PS.: A já se na ty ještěrky tak těšil...
No a také kvůli tomu, že to tolik sere spoluhráče, jsem řadši zvolil HElfy, které bude radost postřílet/posekat...
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Kuba »

RASOVÉ BONUSY na strategické mapě
Upíři
- Cena mrtvých: upíři neztrácí 50 hřiven, pokud byli poraženi v bitvě a pokud zvítězí v bitvě, získávají 100 hřiven místo 50ti
- Věčný návrat: upíří legendární hrdina nemůže být nikdy těžce zraněn - zraněními neslábne, ani nesílí
(Upíři mají velmi přehledné bonusy - nejsou nijak zvlášť silné, ale jsou velmi univerzální a poskytují hráči určitou "nemrtvou" stabilitu v ekonomické i válečné sféře)

Lesní elfové
- Strážci lesních cest: lesní elfové se pohybují divočinami stejně dobře jako pláněmi - pole divočiny neposkytují ostatním hráčům bonus +1 na obranu proti nájezdům lesních elfů
- Souznění s přírodou: lesní elfové mohou stavět farmy, doly i pevnosti v divočině za pouhých 100 hřiven - mohou stavět farmy na začátku kampaně i v divočinách
(Lesní elfové mají kombinaci několika středně dobrých a slabších bonusů, které jim dohromady umožňují být ekonomicky i vojensky velmi silní ve správně zvoleném terénu - mimo divočiny jsou ale "nazí" a postrádají proto univerzalitu)

Chaos
- Nezastavitelné hordy: pevnosti všech hráčů poskytují poli pouze +1 bonus na obranu proti nájezdům chaosu a pouze 100 bonusových bodů v bitvě na poli s pevností (imperiální pevnosti poskytují 150 bodů)
(Chaos má pouze jeden, ale zato velmi silný a univerzální bonus - žádné pole proti němu nemůže být skutečně dobře opevněno, nájezdy chaosu jsou vždy a všude rizikem pro obránce a hráč chaosu tak má větší šanci prorazit protivníkovy silné pozice nebo rabovat jeho budovy a sytit se lupem)

Bretonie
- Páni koní: farmy ostatních hráčů neposkytují na pláních bonus na obranu proti nájezdům Bretonců a ani bonusové body v bitvách na pláních proti Bretoncům (imperiální farmy poskytují jen 50 bodů)
- Šlechtické hrady: Bretonci staví pevnosti v horách a divočině pouze za 100 hřiven
(Bretonci mají dvě středně silné vlastnosti, které posilují jejich přirozené útočné dovednosti v pláních a částečně kompenzují jejich nevýhodu boje v obtížných terénech - Bretonci jsou nebezpečnými nájezdníky v pláních a v terénech, kde se jim špatně bojuje, mohou nahradit svou nevýhodu levnými hrady)

Císařství
- Muži ve zbrani: císařské farmy poskytují 100 bonusových bodů v bitvě namísto 50ti a jejich pevnosti poskytují 250 bodů namísto 200
- Imperiální artilerie: pevnosti všech hráčů poskytují poli pouze +1 bonus na obranu proti nájezdům císařství
(Císařství má silný bonus na dobývání opevněných polí, podobně jako chaos - na rozdíl od něj však nemá bonusy proti pevnostem v bitvě, takže nedokáže tak snadno prorazit skutečně pevná postavení nepřítele - oproti chaosu ovšem má sice slabý, ale zato velmi univerzální bonus na obranu svých polí v bitvách, což činí císařství vyváženějším)

Vznešení elfové
- Železná vůle: vznešení elfové mohou stavět budovy i na polích, které byly v tom samém kole vypleněny nájezdem nebo bitvou
- Bílé věže: vznešení elfové na začátku kampaně umístí na své území dvě pevnosti místo jedné
(Vznešení elfové mají podle mě strategicky nejsilnější bonus ve hře, doplněný jednorázovým užitečným bonusem na obranu během prvních kol kampaně - skutečnost, že elfové mohou vystavět na vypleněném území okamžitě novou pevnost, činí jejich území z dlouhodobého hlediska téměř nedobytelným, pokud si elfové zajistí dostatečný přísun peněz - oba jejich bonusy jsou ovšem čistě defenzivní, což vyvažuje velkou sílu jejich kombinace)

Tak a to je ode mě zde z pravidel vše. Pokusil jsem se vysvětlit tok svých myšlenek při volbě rasových bonusů. Syndir mi pomáhal je vybalancovat a některé myšlenky přišli od něj. Přesto si nejsem jistý, jak to bude fungovat - asi bude hodně záležet, ja se hráči svých bonusů ujmou a zda vůbec dostanou příležitost je dobře zužitkovat. Platí to, co jsem tu už psal - pokud někdo budete mít silné pochybnosti o férovosti rasových bonusů, napište to sem, nebo to řekněte před začátkem kampaně a zrušíme to - není to až takový problém a nevadí mi to, ta pravidla mají hru oživit, ale nejsou stěžejní. Velký problém to bude až ve chvíli, kdy se kampaň rozjede, hráči na základě svých bonusů už udělají strategická rozhodnutí při výběru území a plánování dlouhodobé strategie - pak už tato pravidla nezruším, to by bylo skutečně nefér.

Dotazy?
Naposledy upravil(a) Kuba dne 23. 10. 2012 10.59, celkem upraveno 1 x.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Shadowalker »

Mohl bys mi prosím na mejl (shadowalker@seznam.cz), nebo jako přílohu sem, hodit ty pravidla komplet? Vytisknul bych je a přinesl...

Fakt Tě obdivuju, kolik času jsi do toho nainvestoval...:)
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Kuba »

Mám to tužkou na papíře, musíš to odsud vykopírovat do wordu a vytisknout. Bylo by to ale určitě užitečný.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Shadowalker »

JAsně, žádnej problém. Jen jsem si říkal, že by to bylo jednodušší, kdybys to měl. Určitě to vezmu, stejně jako poslední errata.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Shadowalker »

Krásných 13 stránek. Já to budu nosit vytištěný, ale kdyby měl někdo touhu to taky přinést... JE to v raru, protože jinej formát mě to nenechá vložit :/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: Strategická kampaň

Příspěvek od Leif »

Pokud někdo máte mapu kampaně, tak jí sem prosím narajte. Díky.
Odpovědět