WH 40K

Moderátor: Leif

Odpovědět
Leif
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 279
Registrován: 10. 1. 2011 16.36

Re: WH 40K

Příspěvek od Leif »

Sleduju debatu, ale nemám co bych přidal.

Otázka je jestli chodíme hrát kvůli hře nebo kvůli lidem. Já spíš chodím kvůli lidem, když o tom tak uvažuju.
Pro mě situace nemá žádná dobrá řešení. (mé ostatní postoje vcelku znáte)
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: WH 40K

Příspěvek od Lego »

Pravdou je ze ja hraju hru z vetsi casti kvuli hre, ne kvuli lidem, proto mam na tyhle veci asi trochu jinej uhel pohledu. Ale bez dobrejch lidi to taky nejde. Proto chapu Leifa. Jste fajn kluci a hrani "v Ograku" muze vypadat jako ze se parta rozpadne, ale myslim ze Kubik to pochopil spravne jako nabor. Mate prostor na 4 stoly takze podle me potrebujete max 10-12 lidi aby nevadilo ze obcas nekdo vypadne a kdyz se nahodou sejde vic jak 8 tak se da hrat ctyrhra, nebo si proste 2 zajdou zahrat do toho Ograku. :-)

Ted ciste prakticky: Jen si predstavte kdybyste chteli mit herni skupinu s vetsinou armad, kterych je cca 15 tech "hlavnich". K tomu pripocitejte ruzne varianty listu - u SM drop pod list, bike list, termilist, mechlist - u DE Coven, Cult, Kabal - u Dark Angelu Deathwing, Ravenwing - u Eldar Craftworldi listy, atd... tech variant proti cemu muzete hrat je obrovsky mnozstvi a 4-5ti clennou skupinou se ochuzujete o hrani s 90% moznosti, ktery Warhammer 40K nabizi. Me nejde o to jestli budu hrat "v Ograku", ale jestlize budem hrat 4-5 lidi s "omezenym" rozsahem ras a modelu, pak chapu ze se takove hrani omrzi. Me jeste ne, protoze tolikrat jsem s Vama nehral, ale jestlize spolu hrajete kazdy tyden furt dokola temer stejny listy tak se nedivim ze vas to "nebavi". Navic se znate, vite jak premyslite, jaky mate obvykle strategie a taktiky a to z toho podle me po urcitem poctu odehranych bitev ubira spoustu zabavy. Nehrajete Allies, Supplementy, Formace, Forgeworld... To vsechno vam ubira z variability kterou byste jinak meli. A dalsi vec je ze ja si rad zahraju s nekym kdo to fakt umi i kdyz me strasne vydrti, protoze mi aspon potom rekne co sem delal spatne. A vubec mi nevadi hrat s nekym koho vidim poprvy v zivote.

Tak je tady jeste jedna varianta. :-) Jelikoz ja budu asi ten posledni koho budete postradat, tak budu chodit hrat obcas s vama, obcas do ograku a kdyz narazim na nekoho kdo bude vypadat dobre tak ho pritahnu a vy si ho proklepnete esli by se vam nehodil. :-) A pokud se bude chtit nekdo v tom verbovani pridat, tak to asi taky nebude problem ne?

EDIT: a 7. edici vas klidne naucim. Zmeny jsou fakt minimalni a myslim ze budete prekvapeny jaky se vam otevrou moznosti co se tyka listbuildingu. Skvele to vyrovnalo moznosti jednotlivych armad a pokud zustaneme na te "friendly, but effective" urovni tak se neda rict ze by naka armada byla OP, mozna krome Eldaru, ktery jsou proste nejsilnejsi dex.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Dnes jsem na obědě zjistil, že náš nový grafik v televizi hraje WH40K (a nějaké další hry, které nehrajeme - lodičky atp.). Jakmile jsem se zmínil, že máme vlastní klub tak se začal zajímat, tak jsem ho pozval (na říjen, až se nějak sejdeme) a vypadal dost nadšenej. Vůbec na mě působí dojmem nadšence - okamžitě mi začal ukazovat na mobilu svoje modely - a myslím, že by se nechal snadno zverbovat. Je teda ukecanej jako svině, ale jinak celkem sympaťák.

Zatím nehraje fantasku a ve 40K má nějakou menší armádu necronů, ale přišlo mi, že kdyby měl s kým hrát, tak by se tomu věnoval. Takže ho přivedu a třeba to klapne.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Libore mrkni na tyranidí hofál. Nová tyranidí potvora, vypadá dobře :twisted:
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Koukal jsem. Uvidíme, jak jí pojmou ;)
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Tak nový necroni:

http://www.3plusplus.net/2015/01/necron ... irst-look/

V praxi pro nás to znamená: Silné věci, které Libor nehrál, oslabily (letadla - jediné, co hrál a oslabilo, je anihilační bárka, která je dražší), slabé věci, které Libor nehrál, posílily, reanimační protokoly se hrajou jinak, ale v zásadě jsou stejně tvrdé a Wraiths brutálně posílili - když jsem to četl, tak ve mě úplně hrklo... Takže sečteno podtrženo, rozbili turnajový comba a jinak ta armáda jako celek posílila.

Libor bude mít mnohem více možností, jak to postavit fakt silný, ve výsledku bude asi silnější.

Congratulations 8-)
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Kuba píše:Silné věci, které Libor nehrál, oslabily (letadla - jediné, co hrál a oslabilo, je anihilační bárka, která je dražší)
Ano, to mi nijak nevadí. Bárky je škoda, ale budu jí hrát i dál, protože furt je super.
Kuba píše:slabé věci, které Libor nehrál, posílily
Nehrál je nikdo, tak posílily. Klasika. Ty modely jsou pekelně drahé (v Kč), takže buď konverze, nebo je nebudu hrát dál :)
Kuba píše:reanimační protokoly se hrajou jinak, ale v zásadě jsou stejně tvrdé
Mně se takhle líběj míň. Dřív to bylo míň využitelný (když člověk utekl, neměl nic). Teď je to extra save, což je využitelnější, ale míň zábavný. Zhoršili Orb, takže to ve výsledku je asi nastejno.
Kuba píše:Wraiths brutálně posílili - když jsem to četl, tak ve mě úplně hrklo...
No... Co dodat? Jsou dražší (o 5 bodů), biče levnější a musí se hrát ve skupině 3-6 (dřív bylo 1-6). T-5, kterou dostali je logická, ale je to boost jako prase. Mají být nově beasti, takže nebudou mít hammer of wrath, ale budou Fleet... Je to teda fakt hoooodně silný, což mě nutí to nehrát, což mě mrzí... Možná můžeme vymyslet home rule (asi zvýšení ceny), aby to pro vás nebyla totální otrava.
Kuba píše:Takže sečteno podtrženo, rozbili turnajový comba a jinak ta armáda jako celek posílila.
Komba rozbili jen do tý doby, než někdo najde nový... A ano, vypadá to, že jako celek posílíme.
Kuba píše:Libor bude mít mnohem více možností, jak to postavit fakt silný, ve výsledku bude asi silnější.
Ano, v zásadě budou některé jednotky znovu hratelné, takže se těším... Pokusím se, abych vám to moc nezhnusil.
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Tak jsem si přečetl ten codex. Fakt to nechutně posílilo... Když srovnám i ty nejzákladnější jednotky v poměru cena výkon s oběma mejma codexama, tak je to v podstatě výsměch, a to nemluvim o těch lepších jednotkách. Hodně dělá ten systém formací, všechno to má tři prdele různejch bonusů, který jsou v součtu naprosto vražedný.

Obyčejnej šášula za 13 bodů bude mít s cryptekem a overlordem nedaleko od něj 4+ feel no pain a přehazuje jedničky, relentless a move through cover, zůstává samozřejmě puška co na 6ky vraždí vozidla, a to je fakt největší měkkejš v codexu.

Wraith za 40 bodů ma toughness 5, 3+ ward a NAVÍC reanimační protokol na 5+ (ano, druhej ward save za sebou) pokud bude poblíž spydera. Šance na to udělat mu wound jakoukoliv základní zbraní se limitně blíží asi 2%, šance udělat mu wound lascannonem je asi dvojnásobná (pun intended).

On to možná nebude tak silnej codex turnajově, ale v našich podmínkách je to strašlivý. Byl jsem v sobotu hrát v Ogřáku, nějací kluci si to tam četli a trvalo jim asi 5 minut než "vymysleli" hrát 3x3 wraithy...

Sorry Libore, ale proti tomuhle nemůžu s mariňákama bojovat, to prostě nejde. Přitom odmítám cokoliv zakazovat nebo homeruleovat a zdražovat bodově. S tyranidma nevim...
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Kuba píše:Sorry Libore, ale proti tomuhle nemůžu s mariňákama bojovat, to prostě nejde. Přitom odmítám cokoliv zakazovat nebo homeruleovat a zdražovat bodově. S tyranidma nevim...
Ty vole, ty děláš, jako bych to napsal já ten kodex :D. Jako já nechci přestat hrát svou oblíbenou rasu jen proto, že udělali silný kodex... Můžu prostě některý věci nehrát, pokud vám to přijde lepší.
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Ale já nedělám, jako bys to psal ty. Bohužel jsi to ty nepsal ;)

Je to nejspíš novej typ codexu, protože armáda se sestavuje vlastně úplně jinak a implicitně tam maj všechny jednotky nějaké bonusy za ty formace. Tím se jim kupí zvláštní pravidla a sečteno podtrženo je to prostě moc. Zároveň tě ty formace nutí hrát určité kombinace jednotek, což tě svazuje (a nutí kupovat i věci, které bys jinak nechtěl). Posiluje to combení - a to se podle mého soudu stane postupně všem novým codexům. Že vymyslej nějakou megaprasáckou jednotku jako wraithy, mě vlastně trápí úplně nejmíň, to tu bylo, je a bude, dokud bude GW stát.

Napadlo mě, že by pro nás mohlo být fajn, když bys nehrál ty formace, ale stavěl armády normálně jako dosud - Xkrát HQ, min. 2 troopy atd atd. Vlastně jsem se v tom codexu nedočetl, jestli na ty fromace můžeš hrát, nebo musíš - mám totiž pocit, že musíš.

Jo a koukal jsem na ty formace k tyranidům ze všech těch různejch datasheetů a hratelné jsou asi dvě. Zbytek je buď na apokalypsu, nebo je to snaha ospravedlnit nákup jednotek, který jsou na hovno (a jsou na hovno i tak 8-) ).
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Odpovědět