WH 40K

Moderátor: Leif

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: WH 40K

Příspěvek od Lego »

Heh. Abys nechtel dalsi kurbicku v pruchodu taky... :-P
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Tak nám vyšla nová edice. Co s tím budeme dělat?
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Kuba píše:Tak nám vyšla nová edice. Co s tím budeme dělat?
Když se jí někdo naučí, tak jí budeme hrát. No... Minimálně jí vyzkoušíme. Hlásí se někdo, kdo se to chce učit?
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: WH 40K

Příspěvek od Lego »

Ja to mam precteny. Akorat jsem jeste necetl ty Maelstrom of War mise. Takze muzem dneska zkusit klidne.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Nadešel čas nějak pořešit naše nescházení se.

Tak nějak mi přijde, že éra warhammeru končí. Nejsme schopni se sejít v normálním počtu lidí, aby se dalo pravidelně hrát. Sindyr častěji nemůže, než může a Filip, když to vypadá, že se nesejdeme, tak to taky zabalí. Pak chodíme jen já s Kubou a Leif, který spíš než skirmishe chce hrát kampaně, ideálně v Mordheimu. Lego celkově hrál tolikrát, že se to dá spočítat na prstech ruky.

Takže se nabízí několik možností:

1) Budeme pokračovat dál a rotovat ve 2-4 hráčích
2) Najdeme si nové hráče, kteří budou pravidelně chodit
3) Přidáme se k chlapíkům od naproti
4) Budeme hrát Mordheim

Model číslo 1 mě nebere. Trochu se to zlepší, až vyjdou nové army booky, ale to bude asi jen přechodný
Varianta 2 mi přijde asi nejlepší. Rozšíříme si obzory hraním s novými hráči a něco se naučíme. S trochou štěstí poznáme i další armádu, se kterou jsme zatím neměli tu čest.
3. možnost je asi špatná, protože hrají ve čtvrtek a většinu modelů nemají, takže je to samý prox. Na druhé straně hrají pravidelně a mají sem tam i nějaké speciální mise, takže by to nemuselo být úplně na hovno...
Pro 4. nabídku já osobně nejsem vůbec. Ještě bych se chtěl podržet ve světě 40K a zejména vyjde-li nový AB. Ostatně za HElfy a Lizardy, kterým vyšel nový AB jsem prakticky nehrál...

Napadají vás ještě další varianty? Případně co osobně preferujete? Jsem z toho trochu nešťastnej, jak se to vyvíjí...
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: WH 40K

Příspěvek od Sindyr »

Já jsem měl teď dovolenou, nebo jiné povinnosti...
Ale to je podle mě dané tím, že je léto a čas dovolených.. neházel bych flintu do žita. Já už teď dovolenou mít nebudu a akce taky už žádné mít nebudu (alespoň ne v týdnu). Takže příště dorazím a rozhodně chci hrát...
Mě nevadí malá účast, ale to, že se neshodneme na hře. Ono to s tím souvisí - kdybychom se shodli na jedné hře tak by nás chodilo více a s větší chutí a nedohadovali bychom se pořád....

Mě baví momentálně WH40k. Mordheim bych si musel vyzkoušet... Killteamy se mi docela líbily.... Kampaň bych si i zahrál, ale podle mě je v současné chvíli nereálné abychom začali hrát kampaň.

Ale klidně bych zahrál třeba turnaj 40k

Tak tolik za mě... ;)
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: WH 40K

Příspěvek od Kuba »

Jsem rád, že to někdo takhle nakousl. K Liborovi:

1) Je to nahovno, co si budem povídat. Tato diskuse vzniká právě proto, že to takhle nechceme... Je pravda, že je teď léto a v září/říjnu by se to mělo zlepšit, ale furt je nás prostě moc málo na to, abychom měli nějakou "nárazníkovou" zónu v případě třeba nemocí. A prakticky se nedají hrát kampaně nebo větší turnaje.
2) Ideální možnost, ale vidím dvě překážky: a) já osobně neznám nikoho, koho bych naverboval. b) Máme malou hernu - protože Leif a mordheimáci neříkají, že nechtějí hrát. Oni jen nechtějí hrát s námi. A kapacita herny je omezená, stejně jako tomu bylo v době, kdy se přidalo spousta lidí na mordheim a my jsme ještě jakejs takejs chodili aspoň ve čtyřech.
3) Bohužel čtvrtky nevidím. Takže bych to poopravil na chlapíci odnaproti se přidají k nám :D . To by bylo fajn, ale musel by na ně být aspoň trochu spoleh.
4) To se může stát, pokud to bude dál vypadat takhle. Nechci s klukama "nehrát" z principu, jen prostě chci hrát bitvy. A to oni v podstatě výslovně nechtějí. Killteamy, které měly být kompromisním řešením ve finále v podstatě zavrhli skoro všichni - byl to příliš kompromisní kompromis a spokojený asi nebyl nikdo.

Přikládám variantu 5, která se mě osobně nijak zvlášť nelíbí, ale je to alternativa, kterou jsem zvažoval: Začít chodit hrát ve stejný den a čas do Mephitu nebo Ogřáku - hrát spolu, ale bude tam navíc možnost poznat další lidi a hrát i s někým jiným. To jest nezískávat nové maso pro náš skomírající klub, ale pokusit se sami někam přidat, respektive splynout. Trošku strach z toho mám.
Takže jsem pro to sehnat 1 - 2 nové hráče warhammer // warhammer 40K, a to skrzevá variantu 2 nebo 3.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: WH 40K

Příspěvek od Lego »

Ja bych byl pro ten Ograk, alespon docasne. Lidi tam sou vetsinou fajn. Da se od nich dost naucit (W40K i WFB), daj se tam pujcit vsecny kodexy a pravidla, ale nevim jestli uterky nebudou naslapany jako vcera. Je tam 8 stolu a vcera jsme v sest nasli jen jeden volnej. Terenu hromada. A taky kdyz nekdo nebude mit protihrace tak staci napsat na Hofy a bezproblemu tam za par hodin splasite nekoho s kym si zabitvite.

V Cernym Rytiri mi to prijde napytel. I ty lidi sou takovy divny. Prijde mi to spis kartickovej kram a Mephita neznam ale je pro me ted po zmene tramvajovych tras daleko. Musel bych taky autem jako na Vysehrad, takze sice zadna zmena, ale Ograk je pro me urcite lepsi.

Dalsi hrac muze bejt Ondra kdyz nebude zrovna ve sluzbe a od nej se toho da naucit fakt hodne. A dalsi urcite naberem.
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Lego
Decanus
Příspěvky: 70
Registrován: 13. 6. 2013 15.05

Re: WH 40K

Příspěvek od Lego »

Jo ale jeste jedna poznamka... V Ograku asi nikdo nebude hrat 6tou edici...
Lego
"Well, hey, I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage."
- X-files, ep. Jose Chung's From Outer Space, Faulkner
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: WH 40K

Příspěvek od Shadowalker »

Sindyr píše:Já jsem měl teď dovolenou, nebo jiné povinnosti...
Od 4.9-23.9. nebudu já. Každopádně nám to stejně neřeší problém mála (když máme štěstí 4) hráčů.
Sindyr píše:Kampaň bych si i zahrál, ale podle mě je v současné chvíli nereálné abychom začali hrát kampaň.
Tak jestli bys hrál kampaň, tak se to trochu otvírá. Leif organizuje Mordheim, kde ale nemusí moc hrát, protože je GM, takže by se teoreticky mohl přidat. Filip je ale myslím silně proti kampani (Filipe?) a tak by se asi nepřidal.
Kuba píše:1) Je to nahovno, co si budem povídat. Tato diskuse vzniká právě proto, že to takhle nechceme... A prakticky se nedají hrát kampaně nebo větší turnaje.
Přesně tak.
Kuba píše:2) Ideální možnost, ale vidím dvě překážky: a) já osobně neznám nikoho, koho bych naverboval. b) Máme malou hernu - protože Leif a mordheimáci neříkají, že nechtějí hrát.
Vždycky se dá hrát čtyřhra, spíš jde o tu "nárazníkovou zónu", abychom se vždycky aspoň ve čtyřech sešli - stačili by tedy 1- 2 noví lidé.
Kuba píše:3) Bohužel čtvrtky nevidím. Takže bych to poopravil na chlapíci odnaproti se přidají k nám :D . To by bylo fajn, ale musel by na ně být aspoň trochu spoleh.
Kdyby oni měli chodit v úterý, tak ale narážíme taky na malou hernu. A jak jsi předeslal na spolehlivost jejich příchodů se taky nedá spolehnout...
Kuba píše:4) To se může stát, pokud to bude dál vypadat takhle. Nechci s klukama "nehrát" z principu, jen prostě chci hrát bitvy. A to oni v podstatě výslovně nechtějí. Killteamy, které měly být kompromisním řešením ve finále v podstatě zavrhli skoro všichni - byl to příliš kompromisní kompromis a spokojený asi nebyl nikdo.
Já osobně jsem v Mordheimu hrál asi 4 bitvy a prostě mě to neoslovilo. Killteamy mají zásadní problém v pravidlech, která jsou proti Mordheimu celkem nedotažená. Taky je tam problém s velkou nevyrovnaností ras a bodů za modely. Leif třeba navrhoval tu Necromundu, která je v podstatě jako Mordheim (dříve oficiální modul GW). Ras je tam dostatek, akorát začínají hodně zevlácký, aby byl start pro všechny stejnej, což mně osobně nevadí...
Kuba píše:Přikládám variantu 5: Začít chodit hrát ve stejný den a čas do Mephitu nebo Ogřáku - hrát spolu, ale bude tam navíc možnost poznat další lidi a hrát i s někým jiným.
Za sebe jsem hodně proti. Jsem línej jezdit sockou, protože ani Ogřák, ani Mephit, ani Rytíř není na parkování vhodnej. Navíc nechci poslouchat milion keců o tom, že to hraju jak lama (to vím). Jsem rád, že tam máme takovou pohodu, svoje (vaše) terény, skříňku na modely... Tohle by naopak mohlo někoho zajímat aby se k nám chtěl přidat. Ale varianta je to taky, to je pravda.
Lego píše:Ja bych byl pro ten Ograk, alespon docasne. Lidi tam sou vetsinou fajn. Da se od nich dost naucit (W40K i WFB), daj se tam pujcit vsecny kodexy a pravidla, ale nevim jestli uterky nebudou naslapany jako vcera. Je tam 8 stolu a vcera jsme v sest nasli jen jeden volnej.
Jinými slovy jsi v úterý hrál v Ogřáku. No offence, ale to je přesně to, proč s Tebou v klubu úplně nepočítám. Vůbec se nedá určit, jestli přijdeš, nebo ne. Já rozumím tomu, že chceš hrát v Ogřáku, ale na to nás nepotřebuješ... Fakt to neber jako buzeraci, takhle to prostě vidím...
Lego píše:V Ograku asi nikdo nebude hrat 6tou edici...
Já se sedmé edici nebráním, jen jsem línej se jí učit ;)
Odpovědět