Mephit

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Mephit

Příspěvek od Kuba »

V pátek mě v práci kolega upozornil, že na Arbesáku otevřeli minulej tejden novej fantasy obchod zaměřenej na figurky. Vydal jsem se tam mrknout a vypadalo to dobře. Chlapík obsluha/majitel byl sympaťák, pokecali jsme a říkal, že by nás třeba rád viděl na nějakym turnaji, že se dokonce můžeme přímo dohodnout a udělal by se turnaj na náš popud. To zní dobře, stejně jsme chtěli trošku vyrazit "do světa" ne? Jinak povídal, že dělal v Ogřáku i v Rytíři a že se mu právě moc nelíbí, jak se to tam vede a že chce jít hlavně cestou miniature games. Ceny chce držet na úrovni rytíře, čili levnější než Ogřák. Nebylo by podle mě špatný takový úsilí podpořit, novej krámek se hodí, kde navíc bude obsluha příjemná a třeba nás bude i osobně znát. Můžem se angažovat v turnajích a akcích, můžeme třeba chlapíkovy dát vstup na tyhle stránky a on by nás na ty akce upozorňoval nebo tak. Co na to říkáte? Trošku se zapojit do "komunity"?
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

Jo tady ještě stránky:

http://www.mephit.cz/index.php
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

Tak jsem se dnes zúčastnil v Mephitu "miniturnaje". Osm lidí, klasický bitvy na 1500 bodů bez special characterů.

V prvním kole jsem bojoval proti úřadujícímu mistrovi s vampýrama. Udělal jsem osudovou chybu, která mě stála čarodějku/generálku, nepadala střelba ani důležité boje a banshee mi neskutečně zprasila hydru. Ve čtvrtém kole mi zbyl jen kotel a 9 Shadů zírajících na dva warghulfy, protivník byl v podstatě kompletní -tak jsem to vzdal a uznal kanára 0:20 a trochu se bál, že to takhle půjde dál.

Ve druhé bitvě jsem stál proti skavenům - měl tam abominaci, tři velký jednotky krys a Plague furnace s mnichama. V prvním kole mu čert odnesl čtyřkovýho kouzelníka, dalšího jsem mu následně odsnajpoval a abominace si nedokázala poradit s witchkama který ji postupně rozsekaly. Na středu vydržela hydra naprosto proti všem předpokladům nájezd furnace a mydlila se s ní asi 4 kola než chcípla - furnace ale přišla o všechny postrkovače, takže už se pak nemohla hýbat. Mezitím kopiníci postupně vypráskaly jedotky clanratů ze stolu. Krom hydry jsem neměl ztráty, protivníkovy zbyla jen ta furnace. Celá hra se nesla hodně v duchu zcheatovaných kostek - padalo mi to neuvěřitelně, protivník měl pekelnou smůlu. 19:1.

V posledním kole jsem si zabojoval proti bestiím - větší jednotka minotaurů, horda gorů se dvěma zbraněma, dva vozy - na jednom z nich generál, a hromada malejch opruzáků s lukama po pěti. Po prvním kole magie a střelby, které příjemně napadaly, mu z 8 minotaurů zbyly 3. Ti se pak utkaly s hydrou a na moment ji zahnaly, ale nedohnaly a zbytek dorazila střelba a sjednocená hydra. Generál na vozíku mi na středu vjel do kopiníků (30) a než jsem ho zlikvidoval tak mi jich zbylo 8 (to byl příšernej bijec, to jsem ještě nezažil). Witchky ale na druhém křídle předvedly malý zázrak - z 21 útoků co nasázely gorům jich 12 padlo jedovatých a ještě sejmuly další 4. V posledním kole nepřítel sešikoval všechny své lučištníky a podařilo se mu zastřelit mi čarodějku, načež jsem mu já postřílel ty lučištníky. Totální wipe-out zkazila jen ta mrtvá kouzelnice - 18:2.

No a na závěr to bylo legrační - skončil jsem na 2./3. místě společně s jednou slečnou co tam hrála a rozhazovalo se na kostce. Skončil jsem třetí 8-) , dostal diplom a 60 korun kredit (vstup byl 50 kč) :D . Tak myslím, že jsem nás celkem hezky reprezentoval.

Jinak musím říct, že ty lidi byli docela fajn. Dva z nich se hned ptali, jestli si nechci někdy zahrát jen tak a jeden se zajímal o náš klub. Určitě zajdu ještě na další turnaj, bavilo mě to.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

Dlasší miniturnaj v mephitu - neděle 27.5. Na 1500 bodů bez lordů + nějaké další menší omezení. Už jsem přihlášenej, půjdete do toho někdo se mnou?

http://www.mephit.cz/index.php?option=c ... c53d9890f2
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: Mephit

Příspěvek od Sindyr »

Tyjo já bych to i zkusil, ale ten víkend zrovna jdeme na čundr... takže se nezůčastním...
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: Mephit

Příspěvek od Sindyr »

Tak Kubo hodně štěstí na turnaji!
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

hehe dík, dokonce se tam už přihlásili i nějaký lidi... do včerejška jsme tam byli tři :-)
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

Tak dneska to bylo jen se ctí. Šestej z osmi. Hrál jsem špatně, kostky byly vrtkavé, protivníci zkušení.

První střet proti Impériu jsem ještě vyhrál 11:9. To, co mělo vyjít, nevyšlo a navíc jsem byl příliš pasivní. Zachránilo mě vlastně jen to, že protivník si chtěl za každou cenu vyzkoušet nové demigryfy a najel s nima na férovku do hydry, což byl přeci jen špatnej nápad, když byli jen tři. V závěru úmorné tahanice, kdy v každém kole padl alespoň jeden misscast na obou stranách se podařilo obklíčeným kopiníkům rozehnat hordu halberdýrů, čímž zvrátili celou dobu nepříznivý stav. Bylo docela zajímavé zahrát si proti impériu které nemělo vůbec žádnou warmašinu ani žádnej z těch jejich novejch magickejch vozejčků. Normálně ta armáda šlapala, měl jsem co dělat.

V druhé bitvě jsem vyfasoval jednu ze tří armád trpaslíků. Měl dvě velké jednotky obouručkářů a tři runama strašně vytuněný stroje. V prvním kole jsem jedou ranou přišel o 17 z 20 witchek. Pak už to šlo lépe, v polovině to chvilku vypadalo, že hydra, která unikla všem smrtícím koulím, prorazí, ale nepodařilo se. Nerozhodný stav v psoledním kole vyřešil čert, když si přišel pro moji kouzelnici a přihrál vousáčům vítězství 8:12.

V poslední bitvě jsem narazil na toho šéfa s vampýrama, co mi dal minule kanára. Od začátku to vypadalo na průser, neměl jsem ho vůbec "za co chytit". Tak dvě kola jsem měl vlastně docela štěstí a něco vytvořil, ale pak už to bylo v háji. Ta jeho armáda skvěle šlapala, šikovně mi rozbil linii a kostky mě už nenechaly uhrát ani bod, i když jsem na to až do posledního kola ještě měl. Výsledek byl 5:15.

Turnaj vyhrála Bretonka - z 60 možných bodů nahrál ten frajer 54. Co jsem tak slyšel a viděl tak mu přála Paní jako svině a děsně mu cheatovala kostky, ale třikrát za sebou... Prostě rytíři rozjezdili na co přišli. Jo a potkal jsem tam Rogana. Nahrál celkem dva body.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Shadowalker
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 262
Registrován: 2. 12. 2008 14.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mephit

Příspěvek od Shadowalker »

Je zajímavé, že rasy, které my považujeme za nejslabší (Bretonci, Upíři...) to na turnajích vezou a silné rasy (DElfové) mohou i dvakrát za sebou prohrát. Jinak hezké reporty, možná se také někdy zúčastním, třeba s Lizardy (btw - hráli tam vůbec)?
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

Lizardy hrála minule ta holka co skončila druhá. Ale já s ní nehrál, což mě mrzelo, protože bych lizardy rád viděl v akci. Ty už jsi je nakoupil?

Jinak vampýři obecně za slabé vůbec považovaní nejsou. A ty dva turnaje z rasového ( :D ) hlediska skončili:

1. vampýři, 2. lizardi, 3. delfové

1. bretonci, 2. trpaslíci, 3. trpaslíci

Btw Rogan co brutálně prosral na co sáhnul měl taky vampýry... Hodně záleží na buildu. Třeba minule mi ten můj seděl proti skavenům a bestiím výborně, ale včera jsem viděl, že to je evidentně špatnej build, že tam prostě jsou věci co tam bejt nemaj.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Odpovědět