Mephit

Moderátor: Leif

Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

1. bitva - Lizardmen
Měl tam dvě hordy saurů, dvakrát dva salamandry a hromadu malejch skinčích opruzáků. Překvapivě umístil slanna do jedněch skinků a ustupoval a pak se teprve připojil k saurům - zajimavé. Jinak bitva vypadala tak, že já jsem šel k němu a on mi postupně všechno gumoval střelbou a magií. K saurům jsem ani nedošel. Prohrál jsem 1:19. Ten kluk pak vyhrál s přehledem celej turnaj.
Poučení: Slann je největší prasárna, jakou jsem v životě viděl. Vůbec netuším, jak se proti tomu bojuje... Salamandři jsou rovněž neuvěřitelní - střílej plamenometem i když pochodujou a navíc jsou skirmish - prostě je nejde dohnat, postřílet...

2. bitva - Trpaslíci
Klasická sestava - 4 stroje, kovadlina, dvě jednotky trpošů na obranu a scouti s obouručkama a vrhacíma sekerama. To se dalo hrát jediným způsobem ale ejhle - ačkoliv nerad svádím prohru na kostky, tentokrát to bylo naprosto očividné. Protivník nejen že nehodil jediný missfire za celou hru ale házel příšerně úplně na všechno, až jsme se tomu všichni smáli. Mě naopak jízda na začátku hry stupidněla (2x jsem nehodil Ld 9) a pak dvakrát nehodila charge. To mě samozřejmě stálo celu partii. Akorát witchky na středu vyštípali do posledního jedny trpaslíky a lehká jízda zničila jeden stroj (a bojovala s ním asi 8 combat fází - tři jezdci prostě nesejmuli jednoho trpaslíka). Nemohl jsem s tím nic dělat. 2:18

3. bitva - Bretonie
Tři lance knechtů (obyčejní + erranti + grálovka), malá a velká sorcka, 3x 10 lučištníků jako opruz. Generál měl strašně nakombenou zbraň - měl přehoz na všechny wound rolly a Heroic killing blow (HK - poměrně vtipně se tomu říká Houskový knedlík :-) ). Protivník to nehrál moc dobře a podcenil witchky, do kterých hrdinně najel, ale paní stála při něm (zase brutálně házel savy) a moje hydra nehodila charge (nehodila 5), kterým by zajistila absolutní vítězství už ve druhém kole. Takže se bitva celkem vlekla a byla napínavá až do konce, kdy můj kotel ustál dvě kola proti grálovcům (tady se konečně trochu dařilo mě) a moje jízda na dvakrát porazila knechty s battle standartou (poprvé je nedohnala). Hydra dostala onen Houskový knedlík a tak protivníkův generál jediný přežil mojí závěrečnou čistku. Aby se to ale nepletlo, tak moje čarodějka vběhla do lesa, který se ukázal být magickým a sežral jí... Bretonka ode mě dostala 13:7, ale celkové umístění na předposlední příčce turnaje už jsem nezvrátil.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

Jo a postřeh - kromě mě zase Bretonka drtivě porazila oba předchozí soupeře. Kdyby ten kluk se mnou nedostal, tak mohl ten turnaj vyhrát. Tak já nevím, jak je to s tou "slabou" Bretonií...
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: Mephit

Příspěvek od Sindyr »

Nepůjdete někdo v sobotu 4.8.2012 na turnaj do Mephitu? Já bych šel...
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

Uvidím.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: Mephit

Příspěvek od Sindyr »

Tak co půjdete ještě někdo na ten turnaj? Jdu já , Leif a Standa....
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

Tak vám držím palce přátelé. Já už třetím týdnem bojuji se záludnou nemocí. Je mi hrozně. Ale koukal jsem že tam ještě tenhle měsíc pořádají turnaj dvojic, to mě zaujalo dost.
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: Mephit

Příspěvek od Sindyr »

Tak svůj první turnaj mám za sebou. Skončil jsem na krásném posledním místě:-) Ale pěkně jsem si zahrál...

1. bitvu jsem svedl s Leifem proti orkům... To bylo vtipné, protože dva dny před tím jsme skoro se stejnýma armádama nacvičovali na turnaj... Akorátže při generálce jsem vyhrál o pár bodů já a na turnaji mě Leif rozsekal... Sice jsem mu v asi prvním kole zabil generála, ale Leif mě stejně přemanévroval a mangler squigem vamlátil celou jednotku Blood Knightů a katapultem zabil skoro všechny Black knighty. Takže moje dvě úderné jednotky byly rozprášené... pak jsem se zmohl jen na zabití pavouka a nějaké orčí chamradi jako je katapult, prasečí jízda a chariot - to obstaral vampíří lord na koni, kterej je opravdu k nezaplacení... No a na stole mi zůstal jen lord a Wight king na koni, který musel v posledním kole utéct...
Takže moje prohra tuším 6:14...

2. bitvu jsem bojoval proti upírům (celkem byly nasazeny 4 armády vampírů, každá však úplně jiná...)
Ze začátku to bylo jen o manévrování, do sebe jsme se pustily až někdy ve třetím nebo čtvrtém kole. Na obou křídlech bojovali celou bitvu duchové proti kostlivcům, moji Blood knighti s lordem a wight kingem najeli do grave gardy a během dvou kol ji rozsekali, bohumžel on tam měl taky wight kinga pěšího. Oba wight kingové se utkali v challenge, 3 kola spolu bojovali, ovšem můj king se vůbec netrefoval a ten jeho zasadil killing blow, kvůli tomu se rozpadl můj generál, který byl ve stejném boji a nemohl s tím nic udělat... A pak už byl konec rychlý. 0:20

3. Bitvu jsem nastoupil proti Delfum. Měl kotel s bsb, 2!!! Hydry, 4l. čarodějku, 30 korzárů a nějakou l. jízdu a střelce. Jeho hydry byly pekelné. jedna zachargeovala hned v prvním kole Warghulfa, ikdyž byla strašně daleko padly dvě šestky na charge a bylo. Zmasila Warghulfa a měl jsem ji v zádech. Blach knighti rozprášili lehkou jízdu a střelce a zasekli se o nesmrtelnou čarodějku s elfím ward savem a ze zádu je rozdrtila hydra (opět z velké dálky charge myslím padla 5+6). Blood knighti rozsekali lehkou jízdu a korzáry, kteří utekli. Lord je nakonec dohonil a přitom ještě rozsekal druhé střelce. V posledním kole nepadla Vampírovi charge na hydru (stačilo aby padlo 7 a padly dvě jedničky a trojka). Čarodějka v posledním kole zabila lorda Dead kouzlem, které na něho seslala už třikrát a on se jí vždy jen vysmál, po čtvrté to vyšlo. Elfům zůstaly na stole obě Hydry čarodějka a kotel... Prohra asi asi o 1300 bodů..

Bitvy byli napínavé až do konce kdy se to vždy zlomilo v můj neprospěch, i přesto jsem se dobře bavil. Blood knighti jsou strašní řezníci, ale mají 100% úmrtnost (ani jednu bitvu nepřežili). Vamire lord je k nezaplacení! Jinak všichni hráči byli v pohodě a atmosféra přátelská:-)
Uživatelský avatar
Kuba
Centurio Pilus Prior
Příspěvky: 432
Registrován: 12. 1. 2011 14.11

Re: Mephit

Příspěvek od Kuba »

Koukám, že tam bylo hodně hráčů. Jak si vedli ostatní? Jo a hrát dvě hydry je prostě srabárna, to mi nikdo nevymluví...
I wonder if clouds ever look down on us and say: "Hey, look. That one is shaped like an idiot."
Uživatelský avatar
Sindyr
Centurio Hastatus Posterior
Příspěvky: 197
Registrován: 12. 1. 2011 8.34

Re: Mephit

Příspěvek od Sindyr »

No Leif byl tuším pátej nebo šestej... A Standa myslím někde na osmém nebo devátém místě... Ale nevím přesně jak hráli.... Leif hrál proti mě - viz výše. Proti dalším vampírům (bambilion zombií) - na konci tam moc modelů nezůstalo (vím jen že vampíři přišly hned v prvním kole o generála), ale vyhráli myslím vampíři.
A proti trpalíkům - trpaslíci byli zdecimování, ale orků moc nezbylo...

Standa hrál proti skavenum - remíza.
Proti trpaslíkům- tam myslím dostal klepec
A poslední Standovu hru jsem neviděl vůbec.... Leifa jsem tak nějak viděl, protože jsme hráli pořád u stolů vedle sebe... Standu jsem nestačil sledovat...

Hráčů bylo tuším 12...
Odpovědět