Zprávy z médií a Shadowlandu

Moderátor: OneIceOne

Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Zprávy z médií a Shadowlandu

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

<3. 10. 2056, 9:22>

Dne 3. 10. 2056 v 9:02 se ozvala mohutná exploze. K explozi došlo v areálu Generálního štábu na Vítězném náměstí, kde v tu dobu měl zasedat Výboru pro vedení pozemních sil. Podle hrubých odhadů zahynulo v troskách štábu minimálně dvacet významných představitelů Rady. Civilní ztráty se odhadují na sto a více. Exploze zničila okna a budovy v okruhu několika stovek metrů. Představitele Rady prohlašují, že šlo o dobře promyšlený počin šíleného teroristy. Následný požár zasáhl několik okolních budov a zcela zničil budovu štábu. Na místo dorazili odborníci z Magické univerzity a uzavřeli celou oblast ve spolupráci s armádou. Rada prohlásila v okolí exploze Zakázanou zónu pod aktivním dohledem armády. V oblasti je i po několika dnech vidět aktivita. Ze zóny se šíří prach a stoupá kouř.

Z diskuze na Shadowlandu

Na Shadowlandu se ukázaly zprávy, že šlo vnitřní boj mezi politickými frakcemi Rady. Místa ve Výboru pro vedení pozemních sil jsou dávno rozdělena. Mluví se o propojení korporace Tuzex s určitou frakcí, která možná stála za explozí. Polemizuje se, zda se major Vrána nestal jen objetí manipulace v rukou mocných. Debatuje se o původu exploze, závěr je, že musela být magického původu.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Zprávy z medií a Shadowlandu

Příspěvek od OneIceOne »

<7. 10. 2056>

Z diskuze ze Shadowlandu

Při výbuchu na generálním štábu umřel prej významnej úředník korporace Škoda, kterej tam byl jako zástupce korporace na zasedání Výboru pro vedení pozemních sil. Asi to byla poslední kapka v už tak kvasícím prostředí managementu pražský pobočky. Prej se bude měnit řídící management, tak už se zase prasata ženou ke korytu. No nepřidávaj tomu ani napnutý vztahy Prahy a Plzně.

<Korporátní čumil>
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Zprávy z medií a Shadowlandu

Příspěvek od OneIceOne »

<18. 10. 2056>

Zprávy z medií

Včera v noci byla policií zatčena Simona G. (18) za prodej omamných látek před klubem Nightmare. V Botanické zahradě byl stejné noci nalezena mrtvola neznámého muže, který se předávkoval na lavičce v parku zahrady. Svědkové tvrdí, že Simona G. byla spatřena, jak utíká z místa činu. Pravděpodobně neúmyslně zavinila smrt muže, kterému mu prodala silnější dávku drogy.

Následuje fotografie zadržené

Obrázek
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Zprávy z medií a Shadowlandu

Příspěvek od OneIceOne »

<26.10.2056>

Rozhovor s reportérem Žiletkou v bulvárním magazínu

Reportér: Dobrý den pane Žiletko.

Žiletka: Dobrý den pane redaktore i divákům vašeho pořadu.

Reportér: Pane Žiletko, jak probíhal celý incident, když jste se snažil naročit interview se slečnou El.

Žiletka: Když jsem dorazil na místo, chtěl jsem udělat rozhovor pro naše diváky s vycházejí hereckou hvězdou Božskou El, kterou mohou diváci znát z dobrodružné hry Win or Die! 

Na obrazovce proskočí reklama.

Chceš být součástí Win or Die?
Zážitek, napětí, vytržení z každodenní reality.
I ty můžeš pocítit napětí z boje a výhry!
Vylepšené smyslové a emoční přenosy s technologií ASIST* v gelovém tanku
*(Artificia Sensory Induction Systems Technology)
Nyní pouze za 699 yenů měsíčně
Vaše sny měníme v realitu – Barrandov Dream corp.


Reportér: Pokračujte pane Žiletko, slyšel jsem, že interview neprobíhalo zrovna nejlépe.

Žiletka: Jistě, jistě. Pro naše diváky jsem pořídil exkluzivní a žhavé záběry ze soukromí herečky Božské El. Na místě mi otevřel patrně milenec herečky a vpustil mě do pokoje. 

Reportér: Milenec? To zní velmi zajímavě.

Žiletka: Ano, ano. Vysoký a plešatý muž, pravděpodobně sportovec, ale na první pohled jsem ho nepoznal. Božská El byla v posteli a její milenec chodil po bytě a strašně nadával, že je právě někdo okradl. 

Reportér: Takže se Božská El a její milenec stali obětmi krádeže?

Žiletka: Ano, tak to vypadalo na první pohled. Snažil jsem se pokládat otázky, aby se naši diváci dozvěděli úplně všechno ze zákulisí hvězdy.

Reportér: Právě proto máme tak vysokou sledovanost pane Žiletko, přináší nejžhavější novinky ze zákulisí smetánky v Praze. Ale vraťme se k tématu pane Žiletko. Prý jste byl napaden.

Žiletka: Ano, pane redaktore, nestačil jsem se dostat k tématu, když do pokoje vtrhli plešatí výtržnici.

Reportér: To je vzrušující. Pokračujte...

Žiletka: Vypadalo to, že jsem se stal obětí přepadení spolu s neznámým mužem a Božskou El. Ale opak byl pravdou. Plešatí výtržníci se znali s přítomným milencem Božské El. Poznal jsem to podle pronášených hesel a nadávek, kterými se častovali mezi sebou. 

Reportér: Teď jsem se v tom úplně ztratil.

Žiletka: I já pane redaktore, jednomu z nich jsem položil otázku, proč sem přišli.

Reportér: A jaká byla jeho odpoveď?

Žiletka: Výtržník mi odpověděl, že jsem zmrd a držím hubu.

Reportér: Fascinující, jak to pokračovalo?

Žiletka: Protože jsem profesionál, nezastavilo mě to. Otázku jsem zopakoval. Výtržník mi odpověděl, že jsem opět zmrd a začal mě ohrožovat bejzbolovou pálkou, kterou si přinesl sebou. 

Reportér: Takže jste byl napaden?

Žiletka: Ano, snažil jsem se útočníkům klást další otázky, ale nakonec jsem musel pokoj opustit skrze otevřené okno. Naštěstí to bylo pouze v prvním patře. Zničili mi kameru a commlink. Ale záběry jsou k dispozici na síti.

Reportér: Ano vážení diváci a nyní se pustíme záběry z inkriminovaného večera...
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Zprávy z médií a Shadowlandu

Příspěvek od OneIceOne »

Obrázek

<30. 10. 2056>

Na matrixovém portálu společnosti MERC byl aktualizovaný seznam hledaných osob, na které je vypsaná odměna

Hledaná osoba: Kateřina Svobodová
Rasa: Člověk
Popis: Následuje fotografie blonďaté ženy v uniformě korporace Škoda
Přečin: Útěk z vězeňského transportu, zabití korporačního vojáka
Naposledy spatřena: 10/2056, Praha - Modřany
Odměna za živou: 10.000 yenů
Odměna za mrtvou: 5.000 yenů

Hledaná osoba: Obecné jméno
Rasa: Ork
Popis: Následuje fotografie orčí ženy (vzdáleně připomínající Vertigu)
Přečin: Armádní dezertér s nedokončeným výkonem trestu, útěk z vězeňského transportu
Naposledy spatřena: 10/2055, Praha
Odměna za živou: 15.000 yenů
Odměna za mrtvou: 7.500 yenů
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Zprávy z médií a Shadowlandu

Příspěvek od OneIceOne »

<12. 11. 2056>

Diskuze na Shadowlandu

Na Shadowlandu a ve stínové komunitě se rozšířila zpráva o nehodě v korporační enklávě Ovčary, někdo se dostal ke snímkům ze sondy, která z letecké perspektivy zachytila celou situaci. Podle komentářů a analýzy dat stínovou komunitou došlo k vážnému poškození výrobní linky, které muselo mít za následek zastavení nebo značné omezení provozu zařízení.

Obrázek
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zprávy z médií a Shadowlandu

Příspěvek od DenGrasse »

<12. 12. 2056>

Odstoupení Generála Kynského

Generál Josef Kynský, dosavadní prezident Pražské rady, odstoupil ze zdravotních důvodů z pozice prezidenta a zůstává pouze ve funkci náčelníka Generálního štábu ASP a předsedy Výboru pro pozemní síly. Zdá se tedy, že zprávy o jeho dřívější násilné smrti se nepotvrdily.
Na stejném zasedání byl do pozice prezidenta zvolen generál Tomáš Nowotny, dosavadní předseda Výboru pro thaumaturgii ASP, absolvent Magické Akademie.

Současně Rada oznámila, že byly do oběhu uvolněny nové typy bankovek. Na sítích se horečně diskutuje, co nástup tzv. "plastkreditů" znamená.
Mnozí se také ptají, kde se objeví. Zdá se, že jich zatím nebylo do oběhu dáno mnoho.


Chystá se přehlídka

V médiích se objevilo mnoho článků oslavujících generála Popoviče, velitele Severního frontu, který je odpovědný za všechny operace na mělnické frontě. Jednotky Severního frontu prý mají v Praze pochodovat na velké přehlídce.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Tribunus Militum
Příspěvky: 743
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Zprávy z médií a Shadowlandu

Příspěvek od OneIceOne »

<14. 12. 2056>

Konec vývoje VR tanků 1.0?

Před nedávnem se objevila zpráva, která zaujala hlavě ty, kteří sledují nejnovější trendy v VR technologiích. Na několika místech v Praze vyrostly v průběhu tohoto roku nové VR bary, jejíchž technologii vznikla v kuchyni Barrandov Dreams. Návštěvníci jsou podle komentářů velice spokojení a rádi se za službou vrací. Někteří odborníci varují, že dlouhá doba strávena v tanku vede k urychlené degeneraci svalového aparátu návštěvníků a měla by být kompenzovaná pravidelným cvičení. Služba je cenově omezena spíše pro horní vrstvy obyvatel, ale několik korporací zařadilo návštěvu těchto podniků do svých zaměstnaneckých benefitů. Co však bude s vývojem tanků dále? Zjistili jsme totiž, že jeden z klíčových pracovníků Barrandov Dream, který je označován kódovým pseudonymem Princ, odešel neoficiálně z projektu VR barů. Pro korporaci to bude jistě velká ztráta.

Dle dalšího sledování informační stopy, Princ opustil Prahu a zamířil do Plzně, kde již nemáme relevantní informační zdroje.

<Korporátní čumil>


<14. 12. 2056>

Nastupují technozombie

Ve zvláštní zpravodajské relaci mluvčí Rady oznámil zavedení praxe nových technologií tzv. technologických či postmortálních zaměstnanců, což jsou technologicky vyrobené zombie, zkráceně PMZ. Očekává se od nich velký přínos zejména při práci na skládkách, v toxických zónách atd. Na propagačním videu je vidět, jak skupina PMZ vyklízí část skládek od místních ghúlů, což dělá poměrně efektivně. Podle informací odborníků z Mechtronixu jsou nové pracovní síly velmi levné, potřebují jen formaldehyd a dodávku energie, tvořenou pseudojídlem z lisovaných hoven.
Další část zpravodajství hovoří o rozšíření trestního zákoníku o trest veřejnoprospěšné popravy a její zostřené verze, veřejnoprospěšné popravy s celou rodinou. Je ustanoven nový Úřad sociálních služeb, který má nábor PMZ pod palcem a jeho zaměstnanci, tzv. sociální činitelé či vykonavatelé, se prezentují mikročipy ve formě odznaků. Všichni pouliční soudci byli jmenováni současně sociálními vykonavateli a jsou oprávněni trest veřejnoprospěšné popravy vykonat na místě.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zprávy z médií a Shadowlandu

Příspěvek od DenGrasse »

<15. 12. 2056>

Boje v severních teritoriích


Ze severních Čech dochází neověřené zprávy, že někde kolem zóny U2 vypukly boje mezi vojsky megakorporace Chemapol a severními kmeny. Chemapol prý podpořily i armádní jednotky, nikoli však ty spadající pod velení Severního frontu. Oficiální média k věci zcela mlčí.

Podle některých tvrzení byl během těchto bojů zničen jeden z vlaků megakorporace Tuzex. Nezdá se to být pravděpodobné, protože vlaky Tuzexu do severních teritorií nejezdí. Zájmy Tuzexu a Chemapolu se prý v severních územích dostávají do konfliktu...
Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 874
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: Zprávy z médií a Shadowlandu

Příspěvek od DenGrasse »

<16. 12. 2056>

Výbuch v OC na Andělu


Kolem poledne otřásl Obchodním centrem na Andělu výbuch. Exploze naštěstí měla centrum v podzemních garážích, což snížilo počet obětí. Kromě 12 mrtvých se dalších 17 lidí pohřešuje. Mluvčí Police Souměstí prohlásil, že se jednalo o teroristický útok, pravděpodobně ze strany ekologických aktivistů nebo některé ze sekt, brojících proti modernímu způsobu života.
Tvrzení, že během útoku byla zraněna pouliční soudkyně Daniela Valentová, označil mluvčí PSP za nepravdivé. Soudkyně je hospitalizována z důvodů, které s výbuchem nijak nesouvisí.

Na Shadowlandu se objevily zprávy, že došlo k přestřelce, při níž byla eliminována podstatná část zásahové jednotky Policie. Někteří stínoví experti nadhazují, že výbuch v garážích způsobila termobarická raketa, kterou útočníci použili k likvidaci policejního komanda. Jedná se o mimořádně ničivou zbraň, která se nevyskytuje dokonce ani v arzenálu ASP. To by signalizovalo, že na území Prahy kdosi propašoval moderní zbraňové systémy.



<18. 12. 2056>

Uhříněveská apokalypsa


Všemi médii proběhly tridea zlověstného černého mraku, který zahalil Uhříněves, sídlo kmene Sokolů. Mluvčí Výboru pro thaumaturgii ASP potvrdil, že armáda je plné pohotovosti, vzhledem k výskytu značného množství toxických duchů. Zatím se však zdá, že nákaza se šíří směrem od Prahy do teritorií.

Velvyslanec Sinorsko-Ostravsko-Brněnských kmenů v Praze, Jacek Malá Koroptev, předpokládá, že se jedná o útok ze strany severních kmenů a že Rada SOBk vyhlásí severním kmenům válku. Vyslanec již požádal, aby se v Praze sešli představitelé signatářů Dohody Rudého kamene.

Velvyslanec Dětí Země prohlásil, že se patrně jedná o důsledek neschopnosti následníků Leoše Sinora. Mohou prý nyní jen litovat, že se vzdali ochrany poskytované Pánem Západních hvozdů.

Velvyslanec Jihočeské kmenové rady prohlásil, že je vděčný za to, že jejich území odděluje od severních kmenů Praha. Přeje jí v boji hodně sil.

Velvyslanec Jihomoravanů varoval Radu SOBK před pokusy maskovat svou expanzi na území Jihomoravských kmenů pomocí údajné hrozby toxických duchů.
Odpovědět