Běhy z roku 2056 - 1. část

Moderátor: OneIceOne

Uživatelský avatar
OneIceOne
Praefectus Castrorum
Příspěvky: 690
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Běhy z roku 2056

Příspěvek od OneIceOne »

Hráno: 14. 12. 2008, 6 hodin
Čas in game: 20. Března 2056
98) Orkokracie
Gamemaster: Martin T.
Hráli: Marv (Viktor), Icebreaker (Petr), Jana (Libor)

IB najme v matrixu Šajilog, má se připojit k orčí teroristické buňce, která potřebuje elektronické krytí při akci. Na schůzce se potká s Li-panem, orkem který je velitel skupiny. Dál je zde troll Eskalátor a několik orčích dělníků. Z postav se připojuje Jana a Marv. Jde o přepad transportu korporace Chemapol, která převáží nějaké zbrojní systémy. Přepad se uskuteční v odlehlejší části města. Transport je ničen hlavně díky Janě, která ho rozkládá kyselinovým kouzlem. Postavy prchají s nákladem v připravené dodávce, ale drží se za nimi korporační sonda. Zneškodní ji Marv, který je přesekne ve vzduchu. Bohužel se na scéně zase ukazuje korporační bezpečnost. Postavy s ukradenou bednou prchají do metra, kterým chtějí ujet. Trvá příliš dlouho, než IB nahodí elektrickou síť. Prostor se naplní plynem a postavy se dostávají do boje s korporační ochrankou. Jana a Marv utíkají před plynem, IB má masku. Ostatní orky a Eskalátora vyřídí podivní krysí mutanti. IB se s nimi dostává do boje poté, co se probouzí jeho druhá osobnost, hrdina kapitán Chaos ze simsensové hry. Naštěstí se probere v čas, protože ho mutanti odzbrojí a skoro rozsekají na kousky. Podaří se mu utéct. Marv a Jana se snaží bednu dostat pod kontrolu, ale plyn je nemilosrdný a nestihnout to. Podaří se jim alespoň zachránit Eskalátora a několik orků, které zřídili ninjové z Chemapolu.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Praefectus Castrorum
Příspěvky: 690
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Běhy z roku 2056

Příspěvek od OneIceOne »

Hráno: 4. 1. 2009, 12 hodin
Čas in game: 21. Března 2056
99) Rebirth of Maggie
Gamemaster: Martin T.
Hráli: Jana (Libor), Eva (Standa), Drsňák (Grass)

Icebreakera navštěvuje Meggie, která ho žádá o pomoc. Někdo maže její soubory a hrozí, že zanikne. Její lidi najdou ostatní běžce a IB je kontaktuje. Dostane od Meggie nějaké kódy do hlavy, které souží k odemknutí starého systému. Prvním cílem skupiny je starý konspirační byt v zakázané zóně, kterou ovládají Pekelní jezdci. Postavy ukradnou dodávku a dojíždějí na začátek zóny. Vjezd je zaminovaný. Drsňák nedaleko najde několik bezdomovců a donutí je, aby provedli automobil přes nebezpečnou cestu. Postavy se dostávají k domu. Drsňák prozkoumává situaci. Před bytem postava trojice lovců hlav. Poprvé se dozvídáme o nějakém kšeftu za tři sta hadrů. Drsňák lovce odstraňuje. V bytě ale nenacházíme starý terminál, kterém měla být ukryta mapa tajného místa. Terminál demontovala před 5 lety Rada. Na cestě zpět nás přepadají Pekelní jezdci. Najedeme na minu, v automobilu se zjevuje duch, který se nás snaží vystrašit. Navíc nás ostřelují z okolních trosek. Díky Evě se z maléru vyhrabeme. IB zjistí, že terminál byl odprodán jako repasovaný počítač do domácnosti. Zjišťujeme adresu nebožáka a Drsňák loupí paměťový modul. Zde jsou plány. Musíme se dostat do tajné sekce Chemapolu a zkopírovat tam poslední zálohovanou kopii Meggii. Jdeme větrací šachtou. Drsňák naráží na monovlaknitou past. Nepodaří se nám ji zničit, ale dokážeme ji překonat. Postavy dorážejí na místo, kde jsou tajné dveře ve zdi. IB díky kódům v hlavě, otevírá danou místnost. Ve starém terminálu nachází soubory Meggie. Na místo se dostavují ninjové z Chemapolu s kterými jsme již bojovali. Nakonec se nám podaří uprchnout i s kořistí. Problém je v tom, že zadavatel ostatních postav než je IB se neozývá. IB musí ještě zařídit znovu spuštění Meggie. Terminál strojí ale sto hadrů. Postavy se radí v Díře, jak dál postupovat. Navíc je problém, že někdo vypsal na hlavu IB tři sta hadrů odměnu. Tedy spíše na soubory Maggie. Drsňák si všimne, že ho někdo pozoruje v Díře. Je to Kostilam, jeho starý kamarád z války. Ten ho upozorňuje, že někdo vyjednává s Elektronik Punks, aby chytili IB který je dole v baru. Drsňák je najímá jako pomoc. Než se ale stačí postavy vzpamatovat, někdo zavře vrchní dveře krytu a do baru se hrnou břitváci gangu. IB se nakonec podaří dveře roztáhnout a postavy prchají pryč. Ještě nechají postavit terminál pro Meggie, kde ji experimentálně spustí. IB je hledaný lovci hlav, kteří pasou po souborech Meggie. Musí se ukrývat v zóně.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Praefectus Castrorum
Příspěvky: 690
Registrován: 10. 1. 2009 8.20

Re: Běhy z roku 2056

Příspěvek od OneIceOne »

Tady končí 1. část příběhů z roku 56, 2. část začíná v lednu 56 kvůli srovnání kalendáře, což ale není příliš podstatné.

Důležitou informací je smrt Marva, který měl zemřít při střetu s ochrankou v hotelu Houba při jednom z běhů.
Odpovědět