kampaň Tiessen I.

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 831
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

kampaň Tiessen I.

Příspěvek od DenGrasse »

Pro všechny, kdož se účastnili hraní v Tiessenu a chtějí zavzpomínat na staré časy...

Tiessen byla první kampaň Ornilie (před ní předcházely jen krátké skeče hrané daleko na západě ve Flegře a zemích Chaosu, které sloužily k testování herního systému).

Zapojilo se do ní mnoho postav různých hráčů (oba rekordy, v počtu nasazených i v počtu zemřelých postav drží Jarda Balouš :mrgreen: )
Zkusíme si na ně po té cobě vzpomenout a rekonstruovat jednotlivé příběhy. Třeba se to někdy dostane do literárního zpracování, tak prosím všechny kdo tam hráli, byť i epizodní postavy, aby si zkusili vzpomenout na příběhy, jichž se účastnili.

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 831
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

NPC kampaně Tiessen

Příspěvek od DenGrasse »

NPC města Tiessenu

Vorwek Mstivý - trpaslík, vůdce loupeživé bandy řádící v Lyshangských kopcích, asi 50 mil od Tiessenu. Oběšen i s většinou svých mužů na rozkaz drapíra templářů Arnulfa de Merneval krátce po dopadení při nezdařeném přepadu karavany.
Agnorel Luc Ardic – místní emisar Siccy, élejské organizace nájemných vrahů (kontakt pana Potkana).
Nalian Kargorath 'Kargo' – vůdce zlodějské gildy ovládající východní část města, dříve pobočník Lotharův.
Gonfanz Ardanil 'Ardan' – vůdce přístavní gildy, dříve pobočník Lotharův, protivník Kargův; počátkem zimy zabit v Kargově léčce, když ho opustili rádci Venk a Sharen.
Venk – nájemný lovec hlav, jeden z nejlepších v Élidě, poměrně dosti proslulý v Ardahanu. Pomáhal Zoraimě a Sharenovi, zabit během boje v baziliščím chrámu v kampani Myrlon. Při smrti se rozpadl v prach a tak je zjevné, že s ním nebylo něco v pořádku.
Sharen – Venkův parťák, mág Dziannina kultu, pomocník Zoraimy. Zabit démonem během boje ve dvorci Felsenheim.
Zoraima – jižanská čarodějnice, vysoká zasvěcenkyně Dziannina kultu, milenka obou Cahnů a vůdkyně kultu v Tiessenu.
Aileen van Brause – zasvěcenkyně Dzianny, pomocnice Zoraimy, zhýralá lšechtická dcera z okolí Tiessenu. Zahynula v boji s dobrodruhy v baziliščím chrámu v divočině nedaleko Schrade.
Radebur Brecht – městský radní, významný obchodník, majitel tří (nyní už jen dvou) lodí, Starší Námořní gildy.
Jonas Mergentheim – kupec, obchodník s argovijskými městy, majitel lodi.
Fermin – argovijský zloděj původem z Dariorita, přišel do města před rokem a je platným členem Kargova klanu, jmenovitě Festeralovy grupy.
Melanthyr z Einhornu sen. – postarší baron z okolí města. Měl spory se synem, který zadlužil majetek rodiny a byl rozhodnut ho vydědit. Během návštěvy města byl zavražděn i s pěti členy doprovodu v hostinci 'U východní brány' neznámým pachatelem.
Melanthyr z Einhornu jun. – zhýralý šlechtic a floutek, účastník dziannických orgií a uživatel chaositu, proslulý svými flámy. Ve snaze získat zpět úpisy na své dluhy se zapletl do boje zločineckých band, v němž byl zabit, čímž předešel své již objednané vraždě.
Gottfried von Stockerau – městský císařský prefekt, svobodný pán (freyherr) z okolí.
Joachim Dickoff – městský soudce zabitý v souboji na objednávku baronem Walseggem, příbuzný Turanna z Asory.
Malcolm de Vries – významný alchymista, absolvent Císařské Univerzity; za služby prokázané assenskému princi (dnešnímu císaři Aureliu Marcianovi) povýšen do šlechtického stavu. Po upadnutí do nemilosti císaře Valeria Sorana v důsledku konfliktu s členem dvorní skupiny mágů Leobonem von Warthgarde odešel na pozvání tiessenského kupce a radního Wilkenburga do Tiessenu, kde je Představeným Cechu alchymistů.
Malachit Zerdyn – nejvýznamější představitel trpasličí menšiny ve městě. Bohatý kupec (majitel mnoha dolů v Habergu) a jediný trpaslík v městské radě.
Salezor Hylas – trpasličí kněz Kamenné ruky, strážce Čtvrté části pokladu Sedmihoří. Zabit střelou z kuše po nedorozumění při pokusu cosi vysvětlit skupině dobrodruhů.
Jonathan Beck, Hildegarda Becková – postarší kupecký pár, který se stal jednou z prvních obětí rozpínavosti temných sil.
Christoph Baerson – baron, podkomoří vévody Goberta z Monheimu, nově též vicehrabě z Einhornu.
Diovanus Albur – starý písař soudce Dickoffa. Po jeho smrti zakoupil starý dům u východní brány, který nyní opravuje.
Cornelius von Walsegg – baron, hejtman císařského vojska, druhý pobočník generála von Pfalzburg. Příznivec Temných kultů, nájemný vrah z vysokých kruhů, frejíř a hazardér. Po aféře s dědictvím barona Schellerta obviněn z vraždy, narychlo ustaveným tribunálem v čele s radním Besfonem odsouzen k smrti a popraven.
Frederick von Schellert – baron, člen rozsáhlého šlechtického klanu z okolí. Otráven za nejasných okolností, zemřel za bílého dne na ulici, když vypadl z kočáru barona Walsegga, jemuž den předtím odkázal celé své jmění. Platnost této závěti však Johann Besfon zrušil.
Chorton – menší zlodějský kápo z jižní části města. Poté, co se mu za bojů v podsvětí povedlo znepřátelit si obě strany, uprchl z města a věnoval se silničnímu lupičství. Nebyl však příliš úspěšný a tak se v tajnosti vrátil do Tiessenu, aby shromáždil lidi. V boji zločineckých skupin byl však zabit spolu se všemi členy tlupy v hospodě 'Na Paloučku'.
Raiken A´ Naire – potulný zlodějský bard s mnoha kontakty na tiessenské podsvětí. Vyhořelý mág, padlý kouzelník. Přivedl do města Kai Rivientu, ale krátce nato byl za bílého dne uprostřed náměstí zabit Larsovými střelci, poslanými Venkem. Nikdo nelitoval jeho odchodu.
Stín – nejlepší místní informátor v podsvětí; jeho pravá totožnost je zahalena tajemstvím. Pracoval však pro příliš mnoho stran: osudným se mu stalo špehování aktivit Dziannina kultu ve velkém skladišti kupce Cahna. Uhořel v domě sousedícím se skladištěm, když ho laskavý kouzelník Sharen držel ochromeného, aby nemohl prchnout.
Laubis Akerman – místní zlatník, celoživotní smolař. Jeho žena je šilhavá, nevzali ho do městské rady, několikrát jej vyloupili lupiči a nakonec byl omylem zastřelen z kuše, když ze svého balkónu přihlížel shonu na dvoře hostince 'U Zelené sedmy', kde Chorton zamordoval nevinného podomka.
Berdyn z Acharu – zeman z okolí, činil si zálusk na Einhornské panství. Známý kupce Hagena. Na rozkaz podkomořího Baersona uvržen do vězení a odsouzen na galeje za padělání. Momentálně na útěku.
Urslam 'Thundersledge' Cahrgul – trpasličí lichvář žijící v přístavní čtvrti. Po aféře se směnkami na majetek Einhornů náhle velmi zchudlý, leč na svobodě. Často od té doby tluče hlavou o zeď a ruší tak okolí.
Turanus z Asory – místní zeman z okolí. Člen Temného kultu, aktivní uživatel chaositu. Při jednom z nákupů od překupníka Gelona zabit výtržníkem Petrem, synem obuvníka, malířem s násilnickými sklony v hospodě 'Na Paloučku', která krátce nato lehla popelem.
Anastasius Harmon – obchodník s kovy a se zbraněmi.
Radulph Beron – krejčovský cechovní mistr, v jehož domě bydlel soudce Dickoff.
Adalbert Gorson – notář, u nějž byla uložena závěť Fredericka Schellerta.
Norfomyr Hagen – obchodník s kůžemi, známý zemana Berdyna. Pod jeho domem je trpasličí hrobka.
Rod, Bert, Coff, Heidi, Žebrák – členové Chortonova gangu, zabití společně s ním.
Lothar Perthelen – bývalý vůdce tiessenského podsvětí, zabitý z Ardanova úkladu Venkem.
Dailin d´Áilhé – elfský bard ze Zpěvného lidu, známý po celém pobřeží Marazionu. Nezná Majuweje.
Simon Kraft – iniciovaný léčitel, člen Zlaté lóže. Nesnáší krysodlaky a platí daně.
Godhardt z Arembysu – templář Šedého vlka, Starší řádu, učitel šermu.
Gobert Anson von Monheim – monheimský vévoda.
Otto Hänger von Hängerau – freyherr z okolí, známý výtržník a rváč, proslulý duelant. Člen Temného kultu, pravá ruka kupce Cahna, protivník Zoraimy. Vydán zatykač městskou radou, leč nenalezen. Nabízená odměna radním Besfonem zrušena. Místo pobytu neznámé, skrývá se v podzemí či chráněných místech. Po návratu Cahna do města ukryt v kanálech, ale vypátrán a při pokusu o vydírání Cahna zabit neznámým monstrem.
Adam von Pfalzburg – markýz, císařský generál. Velitel kohorty vyslané na severní hranice na pomoc v boji proti barbarům.
Anton Ribsky 'Tony' – městský převozník Často nalézá v řece lidi.
Achumar Brogen – trpaslík, krčmář od Vyrvaného zubu. Typický smolař. Zabit sadistickým nekromantem, který jej pak celou noc nutil čepovat pivo.
Horen – současný krčmář od Vyrvaného zubu. V souladu s tradicí má vyražené zuby. Je jedním z mála lidí, kteří se mohou pochlubit tím, že dostali facku od Venka a zůstali naživu.
Johann Besfon – tajemný kupec ze zámoří, který se během čtyř měsíců od příjezdu do města domohl místa v městské radě. Proslýchá se o něm, že je neslýchaně bohatý. Vlastní dva tucty domů a dalších objektů. Městu věnoval 5000 zlatých na pobyt generála von Pfalzburg, dalších 10000 mu bezúročně půjčil. Pravděpodobně najal barona Walsegga k vraždě soudce Dickoffa. Aférou s Walseggem se domohl pozice nekorunovaného vládce města, ačkoli nabízenou funkci purkmistra nepřijal. Patrně se cítí lépe jako šedá eminence. Jeho osobnost je nesmírně silná a okolí mu snadno podléhá. Po zákroku generála von Pfalzburg na útěku. Zorganizoval osvobození Cahna z rukou Zoraimy pomocí skupiny dobrodruhů.
Wilhelm Cahn – bohatý kupec a městský radní. Až do oslnivého nástupu Besfonova hlavní kandidát na místo purkmistra. Půl roku dlel na obchodní cestě v zámoří. Z cest po jihu si již dříve přivezl čarodějku Zoraimu, která přinesla do Tiessenu praktiky Dziannina kultu. Po návratu vězněn Zoraimou, osvobozen během boje v pevnosti Felsenheim.
Per Grossjean – syn Jacoba Grossjeana, vedoucí faktorie v Tiessenu. Zavražděn neznámo kým.
Albrecht Gudren – faktor Grossjeanovy společnosti. Zavražděn Laiwrenem d´Bresson z důvodů pomsty.
Hef – bývalý Ardanův pobočník převelený k Venkovi. Za podezřelých okolností objeven převozníkem Tonym, jak plove v řece tváří dolů, ačkoli nesnášel celý život vodu. Marazion mu budiž lehký.
Bezuchý Lars – vykonavatel rozsudků vynesených uvnitř gildy. Po Lotharově smrti zůstal v Ardanových službách. Nemá uši, které mu kdysi uřízl kat v městě Dolkentu. Nosí dlouhé volné vlasy po způsobu severních barbarů, aby tuto vadu skryl. Je na ni velice háklivý.
Gonar Hammarstal – kapitán tiessenské městské stráže. Proslul účastí na Lotharově zabití; ve městě je dobře znám jeho černý pancíř a stříbrný řetěz, označující jeho hodnost.
Gelon – Besfonův pomahač, distributor chaositu.
Melas Hedebur – překupník kradeného zboží, sídlí v zadním traktu vetešnictví v jižní části města.
Valerius – sarremorthiánský mnich, jediný který věří v existenci nekromantů. Vyděšen z toho, co má přijít tráví většinu času na modlitbách ve své cele a občasné návštěvy zahlcuje svými děsivými vizemi.
Gottfred von Trittau – templář Šedého vlka, krvežíznivá bestie převlečená za řádového bratra. Nevynechá jedinou příležitost někoho usmrtit, což provádí zpravidla jedinou ranou svého rodového obouručního meče Männschlächteru.
Rupert von Hageldorf – místní kapitulní mistr (preceptor) řádu Šedého vlka.
Beowulf z Narhany – templářský převor Chrámu jitřní hvězdy v Lyshangských horách. Obviněn z vraždy bratra Kamlacha von Stensson a uvězněn. Byl souzen v Tiessenu v procesu vedeném vysokými činiteli monheimské baleje v čele s velmistrovým emisarem Arnulfem de Merneval, který za tímto účelem přibyl z hlavního Farchgrindova chrámu a osvobozen; uloženo jen přísné pokání.
Swan von Stensson – bratr zabitého komtura Kamlacha. Spřádal plány, jak s pomocí Zoraimy ovlivnit výsledek soudního procesu v Beowulfův neprospěch. Zabit v soudní síni tiessenského Konventu Melgorem, jedním z Zasvěcenců Šedého meče z doprovodu drapíra Arnulfa de Merneval.
Maxmilián Wiching – hlavní městský soudce, postarší nevrlý muž; soudil obuvníkova syna Petra za zabití Turana z Asory.
Kurt von Schellert – vicehrabě z okolí, hlava klanu Schellertů. Jeden z účastníků sporu o dědictví po Christophu von Eider. Jím najatí žoldáci z Bratrstva Meče spáchali nechvalně proslulý masakr ve vesnici Segeberg.
Franz von Trittau – baron, vůdce klanu Trittau. Protivník vicehraběte Schellerta ve sporu o Eiderské dědictví.
Albrecht von Mengden – hrabě, císařský plukovník, legát generála von Pfalzburg.
Karl von Stentsch – freyherr, císařský hejtman, první pobočník generála von Pfalzburg.
Richard Trantor – rytíř z rodu Erwinden, komtur řádu Šedého vlka, zástupce preceptora tiessenského chrámu.
Arnulf de Merneval – drapírTemplářů Šedého vlka, emisar velmistra Bruna von Lotheringen, pověřený zastupováním v předsednictví soudu nad převorem Beowulfem v Tiessenu; jeden ze sedmi nejvyšších hodnostářů Templu.

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 831
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

epizoda první - Šedákovo sólo

Příspěvek od DenGrasse »

Hrdinou okamžiku v první epizodě byl Šedák, matko, otco, bratro, sestro, teto a strýcovrah uprchlý z Riecaine, tedy příslušník lidu Plavců (jeho rodiče se odstěhovali do Marazionu :mrgreen: ). Za uloupené rodinné bohatství si nechal do těla implantovat různé jedy (alchymware) a vyrazil dobývat svět.

Hned na počátku se mu naskytla příležitost. Práci dohazuje hostinský 'U Zelené sedmy'.
"Vohlídej mýho koně, hostinský, zatímco budu pryč..."
"Žádnej strach, hochu, postarám se o něj jako o vlastního..."

Jeho zaměstnavatelem není nikdo jiný než Kargo, šéf jednoho ze soupeřících gangů města. Vypadá to jako jednoduchá prácička, nic než stát a hlídat, jestli někdo nejde a kdyby jo, tak ho zabít...

"Ty, Kargo, poslyš, ten chlap vypadá tvrdě, ale myslíš že to bude na Venka stačit?"
"Ne, ale Venk je sadista a zabíjí tak, aby to hodně bolelo. Vzpomeň na Lothara, kdyby neřval jako tur, nikdy bych nevěděl že tam na mě čekaj... a ten chlap má pořádně silnej hlas. Uslyšíme ho přes půl města."

O tři prsty času později prochází kolem hlídka městské stráže v čele s kapitánem.
"O stráži nic neříkali," zabručí Šedák. Tak to bude asi v pořádku...

O chvíli později vypukne v ruinách boj. V pořádku to evidentně není.
Šedák se připlíží k místu boje, zauvažuje nad tím, že na jeho zaměstnavatele je nejspíše vypsána nějaká odměna a rozhodne se ji získat. Kargo vybíhá z domu a Šedák na něj útočí, ale mrštný lupič se vyhne jeho útoku a sám jej tne, že jen zbroj zachrání Šedákovi život. Kargo zmizí ve tmě a tím je Šedákův ortel zpečetěn. Druhý den ještě pobíhá po městě, ale čas od času je na něj vystřeleno z kuše z průjezdu či tak a nakonec skončí svou pouť tam kde ji začal - v ruinách, kde jej během noci ohlodají krysy, radost až na kost.

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 831
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

epizoda druhá: rozpuštěný a vypuštěný

Příspěvek od DenGrasse »

Nevím, jestli byla druhá nebo se mezitím ještě něco hrálo, každopádně je další kterou si pamatuju.

Dobrodruzi v této epizodě poprvé zjistili, že ve městě se děje cosi nekalého. Do Tiessenu je v okovech přivezen Beowulf z Narhany, převor templářského chrámu Jitřní hvězdy, který má být souzen za vraždu jednoho ze svých druhů, komtura Kamlacha von Stensson. Komtur Kamlach veřejně Beowulfa obvinil z přestupků proti řádové disciplíně a ve vyprovokovaném souboji byl zabit.
Beowulf ve městě čeká, než se sejde soud, kterému má předsedat sám drapír templářského řádu, Arnulf de Merneval, který za tímto účelem přijede z Tempelhofenu.

Kamlachův bratr, Swan von Stensson, zatím spřádá plány, jak ovlivnit soud v neprospěch převora. Díky svým stykům se společenskou smetánkou se dozví o čarodějce Zoraimě, kterou si ze svých cest na jihu přivezl Wilhelm Cahn, syn bývalého purkmistra. Starý purkmistr krátce na to zemřel a jeho nástupce Telhof Esforl pobyl v úřadu jen 4 dny, než byl zavražděn.

Dobrodruzi se dozvídají o podivných událostech na místním trpasličím hřbitově, kde se údajně ztrácejí těla. Celá věc je podivná, neboť hřbitov je relativně dobře zabezpečen proti vniknutí. Zároveň přijíždí do města rytířka Shirrein, schovanka převora Beowulfa, která se snaží vymoci pro svého patrona spravedlnost.

Následných akcí se účastní Shirrein, Pírko - nalezenec vychovaný ve stacionáři a později přijatý do Lotharovy gildy, sarremorthiánský bratr Valerius, trpaslík Moeltke a muž s palicí. Po jistém zkoumání vniknou do podzemí, kde objeví tajný vstup do domu. Valerius, Moeltke a muž s palicí se připraví tady, Pírko a Shirrein se chystají vniknout z ulice. Bratr Valerius otvírající tajný mechanismus bezchybně odjistí past v podobě nádoby se šarlatovou mlhou, ta spustí a trpaslík je nejprve rozpuštěný a pak i vypuštěný....

i přes počáteční neúspěch vnikají dobrodruzi do domu, kde je k jejich hrůze očekávají zombie. Muž s palicí se do nich pustí a je vzápětí zkameněn přítomnou čarodějkou (v okamžiku nápřahu k ráně - pamatujte na to, ještě to bude důležité...).
Bratr Valerius prchne, ale odnese si první traumatický zážitek.

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 831
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

nastupuje Kai

Příspěvek od DenGrasse »

Popravdě, už nevim, kde zmizela Shirrein, ale nějak se přihodilo, že umřela. No jo, dobrodružnej život holt každýmu nesvědčí...

Kai byla kvítko už od narození, matka umřela, otec se k ní moc neznal, tvrdilo se že jí matka měla s potulnym elfem nebo někym takovym.
Kai posléze opustila rodnou vísku svedena světáckým elfem Raikenem A´Naire, bardem, šejdířem, podvodníkem a tipařem banditů v jedné osobě. Mimo jiné to táhl s Chortonem a jeho grupou, která po vypuknutí války mezi Ardanem a Kargem opustila město a živila se lupičstvím.

Protože ovládal něco málo magie, snadno rozpoznal velký talent Kai a rozhodl se, že jí odvede do Tiessenu a prodá Ardanovi, čímž si koupí jeho odpuštění a svou bývalou pozici v gangu.

K Ardanovi se však nedostal, setkal se pouze s Venkem (Kai viděla jen jeho smrtící nohy :mrgreen: ), který mu dal za úkol zapálit nějaké skladiště v přístavu.
Kai úkol splnila, když se dům hroutil v plamenech, vyběhl ven nějaký člověk (později našli uvnitř ohořelé tělo jistého špeha, který sledoval skladiště patřící Cahnovi, kde Dziannin kult pořádal své rejdy). Trpaslík Moeltke (což ukazuje, že si pamatuju blbě a minulá epizoda s domem a pastí, kde trpaslík umřel, se stala až po téhle a tudíž v ní už nebyla Shirrein ale Kai) se za ním rozběhl, ale mág Sharen mu vpálil pěknou ťafku, která ho skoro přizabila a uprchl.

Raiken si triumfu moc neužil. Kai ještě stihl říct, že je zle, protože viděl Bezuchého Larse, Ardanova popravčího, pak vyběhl ven a byl zastřelen z kuše přímo uprostřed náměstí.
Po Kai šli taky, ale měla kliku.

Kai Rivienta
Centurio Pilus Posterior
Příspěvky: 264
Registrován: 28. 9. 2010 11.59

Re: kampaň Tiessen

Příspěvek od Kai Rivienta »

Oni si dobrodruzi udělali z domu kupce Kahna oblíbené poutní místo a tím pádem také oblíbené místo, kde umírali. Shirrein zemřela, když se snažila zadržet zombie bydlící ve sklepě, které se pustily do pronásledování jí Pírka a Moltkeho poté, co se Pírkovi podařilo otevřít vchod z chodeb do sklepa. Podruhé navštívili dobrodruzi dům již v nové sestavě, když do jeho blízkosti pronikli pomocí kanalizace a před domem se radili, jak do něj vniknout. Byli však zaslechnuti stráží, která se zašívala v závětří za rohem. Stráž se pak, řinčíc a rámusíc vydala k domu, v domnění, že tím lupiče zastraší a zažene, aby se dál mohla věnovat zahálce za žold, který od města pobírá. Dobrodruzi se pak rozdělili na dvě nestejně velké skupiny, když Pírko vysvětlil v rychlosti Kai, že jsou zloději a ti se stráží nebojují, ale prchají před ní tak se tito dva jako menší skupina dali na útěk. (Jak ostatně stráž očekávala). Ostatní - slušně oblečený kouzelník (který utéct nestihnul), dobrodruh beze zbraně v pancíči a ještě někdo, kdo mi neutkvěl se pustili do pravidelné bitvy se stráží, ale byli potřeni a během potírání také zabiti. Teprve potom se objevil na scéně muž s palicí, ale ještě předtím se objevili: Muž s holí (zahynuvší v dalším pokusu porazit stráž v pravidelné bitvě, když pak poučen neblahým vývojem uprchnul do stok, aby byl rozsápán krysodlakem), muž v pancíří, rozpuštěný v podzemí chaositovým zplozencem, poté co slezl do stok jen tak, protože mu připadalo že pancíř je dostateřný upgrade a s krysodlakem si takto vybaven snadno poradí. A myslím ještě někdo další. Na scéně pak defilují: Fridrich von Friedhoff, učenec, Ledový barbar zastřelený Bertem před hostincem Na paloučku a posléze Tranés. Krátkou vzpomínkou je také možno zavadit o pana Potkana, šamana, co se stal věšákem a ruku, která pobíhala v ruinách. Dlužno říci, že Kai a Pírkovi se nakonek podařilo dům, při čtvrté návštěvě vyloupit. Muž s palicí zkameněl při návštěvě třetí a při druhém pokusu dobýt sklepení, aspoň pokud si vzpomínám poté, co se Moeltke rozpustil a bra Valerius dezertoval. Jo to byly časy. Kai

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 831
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: kampaň Tiessen

Příspěvek od DenGrasse »

Jak bylo správně naznačeno, nesl se další postup ve snaze dobrodruhů proniknout do nitra Cahnova domu, kde se skrýval temný kult. Rovněž se zjistilo, že někdo ukradl nějaké mrtvoly z trpasličího hřbitova a postavy usuzují, že do města přibyl trpasličí nekromant. Je však jisté, že někdo vyslal do městských stok lidožravé kreatury, které sežraly většinu žebráků a bezdomovců tam se skrývajících a způsobily těžké ztráty v řadách dobrodruhů (což jim dobrodruzi hojně opláceli).

Ve městě zuří válka mezi Ardanem a Kargem, Templáči se chystají na soud s Beowulfem, nekromant v kanálech šlechtí kreatury a dobrodruzi řeší své záležitosti.

Do města přijíždí postava kupeckého syna, jehož rodiče nedávno zemřeli a byli předtím ožebračeni jistým kupcem Beckem z Tiessenu. Příchozí (Montyho postava) se přidává k dobrodruhům a z kanalizace vniká do Beckova domu (se značným štěstím se vyhne smrtící pasti). Zde se střetne s nemrtvými manzely Beckovými a pořádně pomstí svou rodinu tím, že je rozseká na kusy s výkřikem: "pamatuješ Becku jak jsi mne obral na těch bobřích kůžích?" Beck si sice nepamatuje, ale je přesto rozsekán (zombie Albert přihlíží ukryta na lustru, ale nevšimli si jí). Obdobně postavy vnikají do krčmy U Vyrvaného zubu, kde je znemrtvělý hostinský, ale proč jsem už zapomnel.

Další na paletě je pak Potkan, zabiják s kontakty na Siccu, který ve městě získává zakázku od "pana Ardika". Jedná se o vraždu Melantyra z Einhornu juniora, známého frejíře a hazardního hráče, který zaplavil město falešnými směnkami na majetek Einhornů. Melantyr starší, který přijel do města věc řešit, je mazitím zabit samotným panem Ardikem v hostinci. Einhorn mladší se zaplete s Chortonovou tlupou a v prvníms třetu s dobrodruhy je zakydlen. Ardik chválí pana Potkana a zadává mu další úkol zabít Otto Hängera. Toho se však pan Potkan nezhostí, neboť soudí, že je to příliš nebezpečné. Otto tak uprchne a zůstává v příběhu.

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 831
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: kampaň Tiessen

Příspěvek od DenGrasse »

Další epizodou, kterou si pamatuji, byla kulturní vložka týkající se pokladu Sedmihoří. Jak se postavy dopátraly onoho trpaslíka si už napamatuji, jen to, že učenec vyzvídal, jestli nezná Majuweje.

Legendární dialog:

"Neznáš Majuweje?"
"Co by to mělo být?"
"Takový floutek, co prej umí měnit olovo ve zlato."
"To ti nakecal?"
"Ne, ale mýmu bratrovi. One neni moc inteligentní, žádnej krk, ruce až ke kolenům.. jako vopice. Je baronem na východě."
"Vopice??? Baronem??? No, na východě je asi možný všechno..."

Trpaslík slíbil učenci, že mu prozradí kdo je Majuwej pod podmínkou, že Majuweje zabije. S tím učenec nesouhlasil (dodnes jsem nepochopil proč) a tak se nic nedozvěděl.
Trpaslík byl dobrodruhům podezřelý a tak (nevím jestli předtím nebo potom) vyloupili jeho byt.
Kde vzali zvěsti o pokladu si taky nepamatuju.
Každopádně se vydali na sever, do kolonie Haberg, kde svedli s někým bitvu o palisádu (nevím s kým) a následně vnikli do starého dolu a našli cestu k pokladu.
Když už všechno vypadalo nadějně, objevil se před pokladem trpaslík a zastavil je (ano, byl to ten samý trpaslík).
Ačkoli Kai křičela ať uhnou, že ho střelí z kuše, ostatní usoudili, že je to průvodce, který jim vysvětlí co a jak, které části pokladu jsou prokleté a nač si je třeba dát pozor.
Poté, co průvodce prohlásil "poklad vám nemohu vydat" se vše vyjasnilo a začala zteč. Kai konečně trefila trpaslíka do hlavy a sejmula ho, ale pozdě. Už vyvolal kamenného démona, který celý poklad svrhl do propasti a pak se vrhl na dobrodruhy. V tu chvíli pan Potkan, takto nájemný vrah, usoudil, že ustoupit z boje s kameným démonem třímajícím 4-metrový plamenný bič by se nesrovnalo s jeho ctí a tak byl jedinou ranou biče rozjedenáctěn. Zbytek stihl uprchnout.

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 831
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: kampaň Tiessen

Příspěvek od DenGrasse »

Po smrti pana Potkana přijíždí do města Laiwren d ´Bresson, nadějný mladý nekromant, syn velekněžky Thrystorova kultu v Darioritu. Jede vyšetřit smrt svého kamaráda z dětství Pera Grossjeana, který byl zavražděn nedávno a vedl zde faktorii svého otce, bohatého obchodníka s látkami. Jelikož se mu zdá, že pachatelem jest Albert Gudren, ctižádostivý zastupující faktor, vplíží se v noci k němu a zavraždí ho.
Následně se Laiwren ke své zkáze spolčil s dobrodruhy a sledovali kamsi do ruin Zoraimu, čarodějku ovládající temný kult. Zoraima vyvolala v ruinách démona, který jí radil; ten ji však upozornil na šmírujícího kouzelníka. Následně byl Laiwren proměněn ve věšák a postaven do předsíně v Cahnově domě a tak se dovnitř dostal jako první či druhý z dobrodruhů (stál hned vedle muže s palicí).

Uživatelský avatar
DenGrasse
Princeps Penna
Příspěvky: 831
Registrován: 1. 12. 2008 16.40
Bydliště: Ryovora

Re: kampaň Tiessen

Příspěvek od DenGrasse »

Následně postavy eskalují svůj konflikt s Chortonovým gangem, který se musel vrátit do města. Gang o nich ví a jde po nich, ale jen zavraždí podomka, který spí na místě, které obvykle užívá Pírko. Přihlížejícího zlatníka Akermana, který se dívá z balkónu, preventivně sestřelí Kai kuší, neb vypadá podezřele.
Obě skupiny se ubytují v jedné hospodě na sousedním pokoji. Když Kai s Pírkem jdou vyzvednout učence s tím, že se vypořádají s Chortonem, Chorton vedle je zaslechne a po odchodu Kai se vyhrne gang na chodbu, kde překvapí učence a Pírka, přičemž učenec má zbroj v batohu.
Další průběh je chaotický. Nejprve učenec a Pírko pobijí celý gang i s Chortonem, s výjimkou Berta, který hlídkuje na střeše, pak se situace obrací. Bert sestřeluje ledového barbara, seskakuje ze střechy, probodává podomka, skrytý za pultem čeká až si učenec půjde pro sekeru a sestřeluje ho zblízka. Pírko vyskočí oknem a Bert za ním, střelí ho a poraní. Když se ho chystá dorazit, střelí ho Kai do zad z kuše (předtím sestřelila jednoho z hostů), což Berta překvapí, neboť podle jeho počtů měl být Pírko poslední (omylem ve tmě započítal podomka).

Odpovědět